Změna vízové povinnosti mezi Kubou a USA

 

Pro vstup na území USA z Kuby je zapotřebí předložit platné vízum, již nestačí cestovní autorizace zvaná ESTA (Electronic System for Travel Authorization).

Dle informací poskytnutých Velvyslanectvím USA v Havaně se opatření vztahuje na všechny cestující, nehledě na výchozí destinaci, kteří se před plánovaným vstupem do USA zdrží na Kubě (včetně letištního tranzitu), nebo v minulosti Kubu navštívili po 12. 1. 2021.

 

Stále platí, že všichni cestující do USA, kteří navštívili Kubu po 12. lednu 2021 (Kuba byla označena Ministerstvem zahraničí USA za zemi podporující terorismus), nejsou oprávněni využít Visa Waiver Program tzv. ESTA (tj. potřebují vízum). O vízum je nutné zažádat před odjezdem v zemi trvalého pobytu, tedy v případě občanů ČR na Velvyslanectví Spojených států v České republice. U občanů ČR dlouhodobě pobývajících v zahraničí se při žádosti o vízum do USA ve výše uvedeném případě, prosím obraťte s dotazem na možnost podání žádosti na příslušný konzulární úsek velvyslanectví USA v místě vašeho dlouhodobého pobytu.

 

Čekací doba na podání žádosti o US vízum by měla být aktuálně v řádech několika málo dnů. Důležité rovněž je, že po zaregistrování na podání žádosti může žadatel následně požádat o přidělení dřívějšího termínu (v závislosti na jeho disponibilitě).

 

Další informace ohledně víz do USA naleznete zde.

 

pexels-nataliya-vaitkevich-7235904 - kopie