Vážení klienti,

přečtěte si více informací o dalším postupu v refundacích letenek dopravce České Aerolinie.

Tato letecká společnost podala dne 26. 2. 2021 u Městského soudu v Praze proti sobě insolvenční návrh spolu s návrhem na povolení reorganizace.

Veškeré nároky cestujících za zrušené lety bude třeba uplatnit v rámci insolvenčního řízení. Tiskovou zprávu dopravce najdete zde.

Bližší informace jak postupovat v rámci insolvenčního řízení a informace o přihlášce najdete zde. Přihlášku k Městskému soudu v Praze je nutné podat nejpozději do 10. 5. 2021. Podat můžete pohledávky z nevyřízených storen zrušených letů, z vystavených voucherů nebo tzv. "otevřené" letenky leteckých společností ČSA a Smartwings, které neplánujete využít.

Přepravní smlouva vzniká mezi cestujícím a dopravcem, přihlášku do insolvenčního řízení musí podat samotný cestující. Nabízíme Vám také možnost podání přihlášky přes advokátní kancelář za zvýhodněnou cenu pro naše klienty 900 CZK.

JUDr. Zdeněk Hrouzek
Advokátní kancelář
ul. Pražákova 1008/69
budoa AZ TOWERU
639 00  Brno

advokat.zh@usa.net
www.advokat-hrouzek.cz

V případě zájmu o tuto možnost prosím kontaktujte advokátní kancelář nejpozději do 20. 4. 2021. Součástí žádosti musí být vyplněná plná moc, kterou najdete zde, kopie cestovního dokladu (letenky) a také faktura za letenku.

Další možností, kterou vám nabízíme je podání přes společnost Click2Claim za cenu 1 090 CZK. Bližší informace naleznete zde.

Z prohlášení ČSA vyplývá, že provoz ČSA je nadále zachován. Všechny plánované lety by měly dle informací od ČSA proběhnout dle letových řádů a v závislosti na vývoji epidemiologické situace v jednotlivých zemích. Možnost využití náhradního letu za zrušený let zůstává zachována. Kredit v podobě voucheru za nevyužitý zrušený let je možné využít i pro jiné cestující, než na původních letenkách. Avšak v případě ukončení činnosti dopravce a nevyužití takto předplacené služby není možné již pohledávku vůči dopravci po uplynutí této lhůty (10. 5.. 2021) uplatnit.

Pokud se místo přihlášky do insolvenčního řízení rozhodnete pro možnost využití voucheru nebo letenky, kontaktujte nás na e-mailu letenky@studentagency.cz.

Pro jakékoliv jiné dotazy k výše uvedenému nás prosím kontaktujte výhradně na emailu kompenzace_let@studentagency.cz.

Děkujeme za pochopení,

S pozdravem

Martina Hrnčířová
Ředitelka back office
STUDENT AGENCY TRAVEL k.s.