Letecká společnost KLM zavedla poplatek za odbavené zavazadlo u letů po Evropě. Od 1. dubna 2015 KLM upravila pravidla pro členy věrnostního programu Flying Blue a dalších níže uvedených programů. V ceně letenky je pouze příruční zavazadlo. Má-li mít cestující zájem o odbavené zavazadlo např. při letu Praha - Amsterdam, je nutné si jej připlatit. Zpoplatnění zavazadel se netýká dálkových letů s přestupem v Evropě (např. Praha - Amsterdam - New York).
 

Poplatky za odbavená zavazadla platné od 1. dubna 2015:

  online na webu dopravce
24 hod. před odletem
na letišti u odbavení
základní cena 20 €/ 1 směr letu 30 €/ 1 směr letu
členové věrnostního programu Flying Blue Ivory (základní úroveň) 10 €/ 1 směr letu 15 €/ 1 směr letu
členové věrnostního programu Flying Blue Elite (Silver, Gold, Platinum), SkyTeam Elite a Elite Plus, BlueBiz zdarma zdarma
letenky s tarifem full flexible nebo letenky v business třídě zdarma zdarma

 

Jste-li členy jednoho z výše uvedených věrnostních programů, pro udělení slevy je nutné uvést členské číslo (číslo členské karty) při rezervaci letenky do kolonky "Frequent Flyer karta" nebo toto číslo sdělit jednomu z našich letenkových specialistů, aby jej do rezervace dopsal.
I přesto, že doposud nejste členem programu Flying Blue a chcete mít 50% slevu z poplatku za odbavené zavazadlo, můžete se do programu přihlásit ještě před odletem a slevu na zavazadlo získat. Registraci do programu Flying Blue provedete na www.flyingblue.com, kde taktéž najdete bližší informace o výhodách programu.