Kam můžu cestovat s očkováním na COVID-19?


Pandemie koronaviru téměř zastavila cestování a omezila možnosti vyjet do zahraničí za zážitky a poznáním. Očkování na COVID-19 svět opět otevírá a my vám přinášíme destinace, kam se můžete po očkování podívat bez omezení! Pokud nenajdete svou vysněnou destinaci na seznamu, nezoufejte. Sledujte naše stránky, seznam pravidelně aktualizujeme a vy budete mezi prvními, kdo se o otevření jednotlivých zemí dozvíte.

Vyberte si destinaci a leťte za zážitky!

Řecko

Ministr cestovního ruchu Harry Theocharis oznámil, že od května bude stačit z vybraných zemí včetně České republiky, pro vstup do Řecka očkování na COVID-19. Pokud ještě očkování nemáte, bude vám vstup umožněn v případě předložení PCR testu na COVID-19, který není starší než 72 hodin.

Chorvatsko

Užijte si dovolenkového ráje! Pro vstup vám postačí potvrzení o očkování proti COVID-19. Je nutné,  aby od očkování druhou dávku uplynulo minimálně 14 dní. Pokud očkování ještě nemáte, můžete vstoupit s negativním PCR nebo antigenním testem, který není starší než 48 hodin.

Thajsko

Od 1. července můžete bez omezení s očkováním navštívit také Thajsko. Jako první z ostrovů se otevře oblíbený Phuket. Na Phuketu je nutné setrvat minimálně 7 dní. Budete mít tak dost času objevit krásy tohoto ostrova. Následně můžete cestovat po Thajsku křížem krážem. Od října bude možné přiletět také na Krabi, Phang Nga, Ko Samui, Chon Bur nebo do Chiang Mai.

Bulharsko

Ať už míříte do Bulharska na písečné pláže nebo objevovat krásy přírody, pro vstup vám bude stačit potvrzení o očkování proti COVID-19. Očkování musí být ukončené minimálně 14 dní před vstupem. Pokud očkování nemáte, je nutné mít s sebou negativní výsledek antigenního (ne starší než 48 hodin) nebo PCR testu (ne starší než 72 hodin) nebo dokument potvrzující kladný výsledek PCR nebo antigenního testu v období mezi 15. a 180. dnem od data provedeného testu.

Rumunsko

Zaleťte si do Rumunska! Pro vstup vám bude stačit očkování na COVID-19, od jehož ukončení uplynulo více než 10 dní. Pokud jste prodělal/a COVID-19, pak vám bude stačit výsledek pozitivního PCR testu, který není starší než 90 dní. Pokud očkování ještě nemáte, nezoufejte, cestovat do Rumunska i tak můžete. Musíte však předložit negativní PCR test, který není starší než 72 hodin a následně setrvat v karanténě 10 dnů. Pokud přijedete bez PCR testu, je nutné setrvat v karanténě po dobu 14 dnů.

Černá Hora

Pobřeží Jadranu, historické památky, malebná města a úžasná kuchyně. Vydejte se do Černé Hory. Pro vstup vám bude stačit očkování proti COVID-19 vydané registrovanou laboratoří. Očkování je nutné ukončit nejméně 7 dní před vstupem do země. Pokud očkování ještě nemáte, můžete se prokázat také negativním PCR testem, který není starší než 72 hodin nebo pozitivním testem na protilátky IgG, který není starší než 30 dnů.

Gruzie

Objevte krásy čarokrásné Gruzie. Na hranicích stačí předložit doklad, který prokazuje, že jste podstoupili kompletní vakcinaci proti COVID-19. Pokud očkování nemáte, je nutné při vstupu mít PCR test, který není starší než 72 hodin. Třetí den po vstupu do Gruzie je pak nutné na vlastní náklady PCR test zopakovat. Do země není možné vstoupit pozemní cestou.

Maledivy

Užijte si božské pláže! Pro vstup na Maledivy vám od 20. dubna 2021 stačí předložit po příletu doklad o očkování proti COVID-19. Očkování musí být ukončeno minimálně 2 týdny před příletem. Pokud potvrzení o očkování nemáte, můžete jej nahradit negativním PCR testem, který není starší než 96 hodin.

Slovinsko

Ať už milujete hory, moře nebo historii, Slovinsko je tou pravou destinací pro vás. Navíc pro vstup vám postačí mít doklad o očkování proti COVID-19, který je starší než

  • 7 dní  při očkování přípravkem Biontech/Pfizer
  • 14 dní při očkování přípravkem Moderna
  • 21 dní při očkování přípravkem AstraZeneca, Johnson&Johnson nebo Sputnik V.


V případě, že očkování nemáte, postačí vám pro vstup PCR test, který není starší než 48 hodin nebo předložení pozitivního výsledku PCR testu, který je starší než 21 dní a zároveň není starší než 6 měsíců.

Polsko

K našim sousedům do Polska si můžete s očkováním zajet bez omezení. Zemi s bohatou historií, mořem, ale i úžasnou přírodou si zamilujete. Pokud očkování nemáte je nutné mít při vstupu s sebou negativní PCR test, který není starší než 48 hodin nebo absolvovat 10denní karanténu.

Belize

Belize je perla střední Ameriky. V pohodě se tady domluvíte anglicky a navíc pro vstup vám postačí mít očkování na COVID-19, které je starší než 14 dní před příletem. Pro ty, kdo očkování ještě nemají, je povinnost předložit PCR test, který není starší než 72 hodin.

Ekvádor

Země na pobřeží Tichého oceánu má co nabídnout. Amazonie, Galapágy, Andy a nádherné pobřeží. To vše můžete vidět bez omezení, pokud při vstupu do země předložíte platný očkovací průkaz na COVID-19. V případě, že očkování nemáte, stačí vám pro vstup předložit negativní PCR nebo antigenní test, který není starší než 48 hodin.

Estonsko

Pobaltská země, která nabízí svým návštěvníkům nádherná města, památky, ale i překrásnou přírodu. Cestující, kteří mají potvrzení o očkování proti COVID-19 z předchozích 6 měsíců, mohou Estonsko procestovat křížem krážem bez omezení.

Guatemala

Chcete poznat pravou mayskou kulturu? Pokud máte očkování na COVID-19, které je starší než 2 týdny, sbalte kufry a uleťte si do Guatemaly. V případě, že očkování nemáte, bude vám stačit negativní výsledek PCR nebo antigenního testu, který není starší než 72 hodin před odletem.

Litva

Tisíce jezer, funkcionalistická architektura, ale i barokní budovy. Litva je země, která stojí za návštěvu. Pro vstup vám postačí, pokud máte ukončené očkování proti COVID-19. Pokud očkování nemáte, je nutné mít s sebou PCR test na COVID-19 a 14 denní izolace.

Moldavsko

Moldavsko je známé především díky vynikajícímu jídlu a vínu. Ochutnejte jeho krásy, pro vstup do země vám postačí vyplnit epidemiologický dotazník a potvrzení o ukončeném očkování proti COVID-19. Pokud jej nemáte, je nutné dodržet po příletu 14 denní karanténu.

Salvador

Nádherná příroda, pláže a surfování. Je čas navštívit Salvador. Pro vstup vám stačí mít ukončené očkování na COVID-19 nebo PCR test, který není starší než 72 hodin.

San Marino

Kdo se jednou do San Marina podívá, musí se vrátit. Pro vstup vám postačí zaslat potvrzení o očkování proti COVID-19 na Ústřední orgán pro veřejnou zdravotní a sociální péči na e-mail: laboratorio.analisi@iss.sm. Pokud očkování nemáte, je nutné mít PCR test, který není starší než 48 hodin.

Tadžikistán

Proč navštívit Tadžikistán? Nádherné hory stepi, pouště a dobrodružtví. Navíc pro vstup do země stačí mít očkování na COVID-19. Pokud jej nemáte, bude nutné předložit PCR test, který není starší než 72 hodin.

 

Nenašli jste svou vysněnou destinaci? Máme pro vás informace o TOP destinacích, které naši zákazníci rádi navštěvují a sledujeme u nich podmínky vstupu. Sledujte www.kammuzu.cz.

LSA_RJ_kammuzu_820x312

Informace na této stránce průběžně aktualizujeme a mají pouze informativní charakter. Mezi jednotlivými aktualizacemi může dojít ke změnám, které se na webu mohou projevit se zpožděním. Aktuální a kompletní informace najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí.