Kam můžu cestovat s očkováním na COVID-19?


Pandemie koronaviru téměř zastavila cestování a omezila možnosti vyjet do zahraničí za zážitky a poznáním. Očkování na COVID-19 svět opět otevírá a my vám přinášíme destinace, kam se můžete po očkování podívat bez omezení! Pokud nenajdete svou vysněnou destinaci na seznamu, nezoufejte. Sledujte naše stránky, seznam pravidelně aktualizujeme a vy budete mezi prvními, kdo se o otevření jednotlivých zemí dozvíte.

Vyberte si destinaci a leťte za zážitky!

aktualizace 18. 7. 2021

Řecko

Navštivte božské ostrovy! Pro vstup do Řecka vám bude statičt jen očkování na COVID-19. Pokud ještě očkování nemáte, bude vám vstup umožněn v případě předložení negativního PCR (ne starší než 72 hodin) nebo antigenního (ne starší než 48 hodin) testu na COVID-19. Bez omezení mohou také vstoupit ti, kdo prodělali onemocnění COVID-19 a uplynulo od prvního pozitivního testu minimálně 30 dní a maximálně 180 dní.

Chorvatsko

Užijte si dovolenkového ráje! Pro vstup vám postačí potvrzení o očkování proti COVID-19. Je nutné,  aby od očkování druhou dávku uplynulo minimálně 14 dní. Pokud očkování ještě nemáte, můžete vstoupit s negativním PCR (ne starší 72 hodin) nebo antigenním testem (ne starší než 48 hodin). Bez omezení mohou také vstoupit ti, kdo prodělali COVID-19 a od potvrzení uplynulo minimálně 11 dní a maximálně 180 dní.

Bulharsko

Ať už míříte do Bulharska na písečné pláže nebo objevovat krásy přírody, pro vstup vám bude stačit potvrzení o očkování proti COVID-19. Očkování musí být ukončené minimálně 14 dní před vstupem. Pokud očkování nemáte, je nutné mít s sebou negativní výsledek antigenního (ne starší než 48 hodin) nebo PCR testu (ne starší než 72 hodin) nebo dokument potvrzující kladný výsledek PCR nebo antigenního testu v období mezi 15. a 180. dnem od data provedeného testu.

Turecko

Pro vstup do Turecka vám stačí mít ukončené očkování na COVID-19, které je starší než 14 dní. Pokud jej nemáte, musíte předložit negativní výsledek PCR testu. Všichni cestující ať s očkováním nebo s testem musí vyplnit před cestou online formulář.

Slovensko

V příadě, že máte kompletní očkování a od poslední dávky uplynuly 2 týdny v případě vakcíny BioNTech/Pfizer nebo Moderna nebo 28 dní v případě dávky AstraZeneca, pak můžete vstoupit na území Slovenska bez testu a karantény. Povinná je pouze registrace na portále e-hranice. Pokud očkování nemáte, je nutná karanténa a podstoupení testu.

Bahamy

Cestující, kteří jsou plně očkováni na COVID-19 a od ukončení očkování uplynulo více než 14 dní, jsou osvobozeni od předložení PCR testu. Kromě očkování je nutné mít zdravotní vízum, o které je možné požádat zde. Všichni ostatní cestující musí mít při příjezdu negativní PCR test, který není starší než 5 dní a 5. den pobytu podstoupit antigenní rychlotest.

Belize

Belize je perla střední Ameriky. V pohodě se tady domluvíte anglicky a navíc pro vstup vám postačí mít očkování na COVID-19, které je starší než 14 dní před příletem. Pro ty, kdo očkování ještě nemají, je povinnost předložit PCR test, který není starší než 96 hodin před příletem.

Bosna a Hercegovina

Navštivte Bosnu a Hercegovinu bez omezení s kompletním očkováním proti COVID-19, které je starší než 14 dní. PPokud očkování ještě nemáte, je nutné předložit negativní antigenní nebo PCR test, který není starší než 48 hodin. Nebo potvrzení o prodělání nemoci v době před 14 až 180 dny.

Dominikánská republika

Pro vstup do země není vyžadován negativní PCR test. Po příletu probíhá kontrola teploty a namátkové kontroly pomocí rychlotestů. Pokud máte certifikát o očkování, nemusíte tyto kontroly a vyšetření absolvovat.

Egypt

Od 24. června mohou na území Egypta vstoupit bez omezení všichni, kdo mají dokončené očkování před více než 14 dny. Pokud jej ještě nemáte, je nutné předložit PCR test, který není starší než 72 hodin.

Ekvádor

Země na pobřeží Tichého oceánu má co nabídnout. Amazonie, Galapágy, Andy a nádherné pobřeží. To vše můžete vidět bez omezení, pokud při vstupu do země předložíte platný očkovací průkaz na COVID-19. V případě, že očkování nemáte, stačí vám pro vstup předložit negativní PCR test, který není starší než 72 hodin.

Estonsko

Pobaltská země, která nabízí svým návštěvníkům nádherná města, památky, ale i překrásnou přírodu. Cestující, kteří mají potvrzení o očkování proti COVID-19 z předchozích 12 měsíců, mohou Estonsko procestovat křížem krážem bez omezení. Pokud očkování nemáte, bude vám stačit vyplnit příjezdový formulář zde.

Finsko

Navštivte nádherné Finsko bez omezení. Stačí mít očkování proti COVID-19 (14 dní od první dávky). Pokud jej nemáte, je možné vstoupit také s potvrzením o prodělání COVID-19 v posledních 6 měsících nebo výsledek negativního testu, který není starší než 72 hodin.

Francie

V případě, že máte ukončené očkování, (starší než 14 dní v případě vakcíny Pfizer, Moderna a Astra Zeneca nebo 4 týdny v případě vakcíny Johnson & Johnson) stačí vám vyplnit čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Pokud očkování nemáte, tak kromě čestného prohlášení o bezinfekčnosti musíte mít s sebou při vstupu negativní PCR (ne starší než 72 hodin) nebo antigenní test (ne starší než 48 hodin).

 

Guatemala

Chcete poznat pravou mayskou kulturu? Pokud máte očkování na COVID-19, které je starší než 2 týdny, sbalte kufry a uleťte si do Guatemaly. V případě, že očkování nemáte, bude vám stačit negativní výsledek PCR nebo antigenního testu, který není starší než 72 hodin před odletem. Bez omezení mohou vstoupit také ti, kdo prodělali COVID-19 v posledních 3 měsících.

Gruzie

Všichni cestující musí před cestou do Gruzie vyplnit příjezdový formulář a mít s sebou potvrzení o přijetí tohoto formuláře, které cestovatel obdrží e-mailem. Pokud přicestujete letecky, bude Následně vám pak pro vstup stačit certifikát o očkování proti COVID-19 . Pokud očkování ještě nemáte nebo přicestujete po moři/zemi, pak budete muset při vstupu předložit potvrzení o PCR testu, které není starší než 72 hodin. Pokud nemáte očkování, pak naví, třetí den po vstupu na území Gruzie musíte podstoupit další PCR test.

Honduras

Pokud máte kompletní očkování proti COVID-19, které jste ukončili minimálně před 14 dny, můžete vstoupit na území Hondurasu bez testu a karantény. Bude vám stačit registrace. Pokud očkování nemáte, je nutné disponovat při příjezdu PCR nebo antigenním testem, který není starší než 72 hodin před nástupem na let do Hondurasu.

Irán

Mát ukončené očkování před více než 15 dny? Pak můžete do Íránu bez omezení. Pokud očkování nemáte, je nutné mít negativní PCR test, který není starší než 96 hodin před vstupem do země.

Island

Všichni cestující se musí před vstupem na Island zaregistrovat zde. Na hranici pak stačí předložit potvrzení o úplném očkování, které proběhlo minimálně před 14 dny nebo potvrzení o předchozí prodělané infekci COVID-19 a můžete vstoupit bez omezení. Pokud očkování nemáte, je nutné podstoupit 2 PCR test a setrvat mezi nimi v karanténě minimálně 5 dní (do negativního výsledku druhého testu).

Itálie

Před vstupem do Itálie je nutné vyplnit PLF formulář. A pak už vám stačí mít očkování ukončené minimálně před 14 dny. Pokud očkování nemáte, budete muset předložit negativní PCR nebo antigenní test, který není starší než 48 hodin nebo potvrzení o prodělání nemoci v posledních 6 měsících.

Kosovo

Pokud máte kompletní očkování více než 14 dní za sebou, můžete na území Kosova vstoupit bez testu a karantény. V případě, že ještě očkování nemáte, je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19, který není starší než 72 hodin.

Libanon

Uplynulo od ukončení vašeho očkování více než 15 dní? Pak můžete vstoupit na území Libanonu bez omezení. Pokud očkování ještě nemáte, pak budete při vstupu muset předložit negativní PCR test, který není starší než 96 hodin. Všichni cestující musí před vstupem do Libanonu vyplnit také online formulář.

Litva

Tisíce jezer, funkcionalistická architektura, ale i barokní budovy. Litva je země, která stojí za návštěvu. Pro vstup vám postačí, pokud máte ukončené očkování proti COVID-19 a vyplníte registrační formulář. Pokud očkování nemáte, je nutné mít s sebou PCR (ne starší než 72 hodin) nebo antigenní (ne starší než 48 hodin) test na COVID-19. Bez omezení mohou vstoupit také ti, kdo prodělali COVID-19 v posledních 6 měsících.

Lotyšsko

Od 15. dne po ukončení očkování na COVID-19 můžete vstoupit do Lotyšska bez omezení. Pouze před vstupem ne dříve než 48 hodin je povinné vyplnit dotazník. Pokud očkování nemáte, můžete vstoupit pouze s negativním výsledkem PCR testu, který není starší než 72 hodin nebo antigenní test, který není starší než 48 hodin.

Lucembursko

S kompletním ukončeným očkováním vakcínou, kterou schválila EMa můžete vstoupit do Lucemburska bez omezení. Stejně tak, pokud jste v posledních 6 měsících před cestou prodělali onemocnění COVID-19. Další variantou je předložit negativní PCR (ne starší než 72 hodin) nebo angitennní (ne starší než 48 hodin) test.

Maďarsko

Maďarsko vydalo zákaz vstupu na své území všem cizincům. Češi mají ale výjimku pro vstup pozemní cestou, kde mohou cestovat bez omezení. V případě letecké cesty je nutné mít buď potvrzení o očkování, o prodělání nemoci COVID-19 nebo PCR testu ne starší než 72 hodin.

Malta

Na Maltu mohou cestovat pouze osoby s očkovacím certifikátem, který prokazuje ukončení očkování a uplynutí nejméně 14 dní od poslední dávky. Výjimečně je možné vstoupit na Maltu také s negativním PCR testem, následně je ale nutné podstoupit 14 denní karanténu.

Maroko

Od 15. 6. 2021 otevře Maroko své hranice zemím ze tzv. seznamu A, kam spadá také ČR. Pro vstup vám tak bude stačit předložení potvrzení o ukončeném očkování nebo negativní PCR test, který není starší než 72 hodin. Před vstupem do Maroka musí všichni cestovatele vyplnit registrační formulář.

Moldavsko

Moldavsko je známé především díky vynikajícímu jídlu a vínu. Ochutnejte jeho krásy, pro vstup do země vám postačí vyplnit epidemiologický dotazník a potvrzení o ukončeném očkování proti COVID-19. Pokud jej nemáte, je nutné dodržet po příletu 14 denní karanténu nebo předložit PCR test s negativním výsledkem, který není starší než 72 hodin.

Německo

Německo zařadilo ČR na seznam nerizikových zemí. Vstoupit tak můžete bez omezení. Výjimkou je pokud přicestujete letecky. Pak budete potřebovat mít ukončené očkování na COVID-19 nebo předložit negativní test na COVID-19.

Norsko

Čeští občané mohou vstoupit na území Norska, pokud jsou plně očkování vakcínou schválenou EMA a jejich očkování je ukončené nebo ti, kdo v posledních 6 měsících prodělali COVID-19. Pouze s testem aktuálně až na výjimky není možné cestovat.

Polsko

K našim sousedům do Polska si můžete s očkováním zajet bez omezení. Zemi s bohatou historií, mořem, ale i úžasnou přírodou si zamilujete. Pokud očkování nemáte je nutné mít při vstupu s sebou negativní PCR test, který není starší než 48 hodin nebo absolvovat 10denní karanténu.

Portugalsko

Při vstupu na území Portugalska včetně Madeiry a Azorských ostrovů vám stačí mít ukončené očkování na COVID-19. Bez omezení mohou také přicestovat ti,kdo prodělali COVID-19. Všichni ostatní musí předložit antigenní (ne starší než 48 hodin) nebo PCR (ne starší než 72 hodin) test. V případě Azorských ostrovů a Madeiry je možné předložit pouze PCR test. Dále musí všichni vyplnit příjezdový formulář dle destinace, kam míří - pevninské Portugalsko, Madeira, Azorské ostrovy.

Rakousko

Chystáte se k našim sousedům do Rakouska? Pokud máte ukončené očkování, jste vítáni bez omezení. Pokud očkování ještě nemáte, pak je nutné se prokázat negativním výsledkem testu (pro účely ubytování je nutné test opakovat v případě antigenního testu každých 48 hodin, v případě PCR testu každých 72 hodin) nebo potvrzením o uzdravení z nemoci COVID-19.

Salvador

Nádherná příroda, pláže a surfování. Je čas navštívit Salvador. Pro vstup vám stačí mít ukončené očkování na COVID-19 nebo PCR test, který není starší než 72 hodin.

San Marino

Kdo se jednou do San Marina podívá, musí se vrátit. Pro vstup vám postačí předložit potvrzení o očkování proti COVID-19. Pokud očkování nemáte, je nutné mít PCR nebo antigenní test, který není starší než 48 hodin. Další možností je předložit potvrzení o uzdravení z nemoci COVID-19 v posledních 6 měsících.

Slovinsko

Ať už milujete hory, moře nebo historii, Slovinsko je tou pravou destinací pro vás. Navíc pro vstup vám postačí mít doklad o očkování proti COVID-19, který je starší než

  • 7 dní  při očkování přípravkem Biontech/Pfizer
  • 14 dní při očkování přípravkem Moderna
  • 21 dní při očkování přípravkem AstraZeneca, Johnson&Johnson nebo Sputnik V.


V případě, že očkování nemáte, postačí vám pro vstup PCR test, který není starší než 72 hodin  nebo antigenního testu, který není starší než 48 hodin, nebo předložení pozitivního výsledku PCR testu, který je starší než 10 dní a zároveň není starší než 6 měsíců.

Srbsko

Máte potvrzení o ukončeném očkování v ČR? Pak můžete vstoupit na území Srbska bez omezení. Přicestovat bez omezení můžete také v případě, že jste prodalal/a COVID-19 v posledních 6 měsících. Pokud jste COVID-19 neprodělali a nemáte očkování, pak se musíte při vstupu prokázat negativním PCR testem, který není starší než 48 hodin.

Španělsko

S ukončeným očkováním na COVID-19 (alespoň 14 dní od poslední dávky) vám stačí pro vstup do Španělska pouze online formulář (ne dříve než 48 hodin před cestou) a obdržet QR kód. Pokud očkování na COVID-19 ještě nemáte, můžete jej nahradit potvrzením o prodělaném onemocnění COVID-19 (11 - 180 dní po prvním odhalení nemoci pozitivním PCR testem) nebo potvrzením o negativním výsledku PCR nebo antigenním testu na COVID-19, které není starší než 48 hodin.

Švédsko

Bez omezení můžete vstoupit do Švédska s certifikátem o očkování, které bylo ukončené minimálně před 14 dny. Další možností je, předložit certifikát o prodělání infekce COVID-19 nejdříve 11 a maximáln+ 180 dní po pozitivním testu. Pokud očkování nemáte,pak je nutné předložit negativní PCR nebo antigenní test, který není starší než 72 hodin.

Východní Timor

Pro vstup na území Východního Timoru vám bude stačit potvrzení o očkování na COVID-19. Pokud očkování nemáte, je nutné se prokázat při příjezdu testem na COVID-19 a podstoupit 14 denní karanténu v zařízení, které určí Ministerstvo zdravotnictví Východního Timoru nebo v domácí rezidenci.

 

Nenašli jste svou vysněnou destinaci? Máme pro vás informace o TOP destinacích, které naši zákazníci rádi navštěvují a sledujeme u nich podmínky vstupu. Sledujte www.kammuzu.cz.

LSA_RJ_kammuzu_820x312

Informace na této stránce průběžně aktualizujeme a mají pouze informativní charakter. Mezi jednotlivými aktualizacemi může dojít ke změnám, které se na webu mohou projevit se zpožděním. Aktuální a kompletní informace najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí.