Léto plné slunce a pohody na Maltě s bonusem až 200 EUR


Léto na Maltě letos s příspěvkem na ubytování od Maltské vlády. Ostrovní stát se rozhodl podpořit cestování a všem návštěvníkům nabízí příspěvek na ubytování. Výše příspěvku se bude odvíjet od kvality hotelu a délky ubytování:

  • ubytování na minimálně 3 dny v 5 hvězdičkovém hotelu = příspěvek až 200 eur (cca 5 200 Kč) / osoba
  • ubytování na minimálně 3 dny v 4 hvězdičkovém hotelu = příspěvek až 150 eur (cca 3 900 Kč) / osoba
  • ubytování na minimálně 3 dny v 3 hvězdičkovém hotelu = příspěvek až 100 eur (cca 2 600 Kč) / osoba


V případě že se navíc ubytujete mimo hlavní ostrov Malta například na Gozu nebo Cominu, pak se můžete těšit na bonus  10% z ceny ubytování.

Vládní rozpočet na podporu turistiky je omezený! Rezervujte si proto letenku a ubytování včas!

 

  malta

 

 

Aktuální vstupní podmínky na Maltu

Všichni cestující z ČR musí mít při vstupu na Maltu s sebou potvrzení o negativním PCR testu na COVID-19, který není starší než 72 hodin. Test je možné vykonat také na letišti. Výsledky testů jsou hotovo zpravidla do hodiny. Než obdrží cestovatel zprávu o negativním testu, musí zůstat v izolaci (například v hotelu).

Pro vstupu je nutné mít vyplněné také dva formuláře. Prohlášení, že posledních 14 dní cestovatel strávil v jedné z povolených zemí a formulář s kontaktními údaji.

 

Podmínky pro návrat z Malty do ČR

Malta byla zařazena na seznam zemí se středním rizikem výskytu onemocnění COVID-19.

Všichni cestující musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář.

Cestující hromadnou dopravou (letadlo, vlak, autobus, loď, MHDE) musí navíc mít potvrzení o negativním výsledku PCR nebo antigenního testu. V případě, že cestovatel zvolí antigenní test, tak ten nesmí být starší než 24 hodin před započetím cesty. Pokud si cestovatel zvolí PCR test, tak je nutné, aby nebyl starší než 72 hodin před započetím cesty.

Cestující vlastním autem nebo pěšky mohou antigenní nebo PCR test podstoupit až po návratu do ČR (do 5 dní od příjezdu). Do potvrzení negativního výsledku je nutné setrvat v samoizolaci. Případně je možné si nechat provést test i před návratem ještě v zahraničí.