Phuket v červenci přivítá první turisty!

Thajsko se připravuje na obnovení cestovního ruchu. Od července se tak budeme opět moci vydat na oblíbené pláže s bělostným pískem, objevovat mystické chrámy a obdivovat krásnou přírodu Thajska.

Podmínky pro příjezd do Thajska

  • musíte být plně očkováni 14 dní před příjezdem do Thajska schválenou vakcínou (AstraZeneca, Moderna, Johnson & Johnson, Sinovac Biotech, Sinopharm). Od vašeho očkování nesmí uplynout více než jeden rok. Děti do 6 let pokud jsou v doprovodu očkovaných rodičů očkování nemusí mít. Děti od 6 do 18 let, které jsou v doprovodu očkovaných rodičů nemusí mít očkování, musí ale po příletu absolvovat test na COVID-19.
  • mít zařízené vízum
  • mít Certificate of Entry vydaný ambasádou nebo konzulátem. Návod na získání certifikátu a požadované dokumenty najdete zde.
  • mít cestovní pojištění, které se vztahuje také na COVID-19 s minimálním krytím 100 000 USD
  • mít rezervaci hotelu na 14 nocí v SHA Plus certifikovaném ubytování (během 14 dní můžete ubytování měnit, vždy musí jít ale o SHA certifikované ubytování). V případě, že chcete strávit v Thajsku méně než 14 dní, musíte mít rezervovaný hotel do data odletu.
  • negativní PCR test, který není starší než 72 hodin před příjezdem na Phuket
  • po příjezdu do Thajska si stáhnout aplikaci Thailand Plus
  • 5. den po příjezdu podstoupit antigenní nebo PCR test na COVID-19

 

Prvních 5 dnů můžete navštívit pouze ostrovy Phuketu (Ko Racha, Ko Naka, Coral Island). Další destinace jako je Phi Phi, Ko Yao, Ko Khai nebo Phang Nga Bay můžete navštívit až po získání negativního výsledku testu, který podstoupíte 5. den po příletu. Po povinných 14 nocích na Phuketu je možné cestovat do dalších destinací v rámci Thajska bez omezení. Během pobytu na Phuketu jsou turistům otevřeny veškeré turistické atrakce a pobyt si tak můžete užívat plnými doušky. Turisté by měli dodržovat pravidla proti šíření COVID-19, jako je udržování odstupu, nošení roušky a desinfekce rukou. V červenci by mělo mít více než 70% obyvatel na Phuketu očkování, čímž by měl být mimo jiné zaručen váš bezpečný pobyt v Thajsku.

Návrat zpět do ČR

Thajsko zařadilo Ministerstvo zdravotnictví na seznam zemí s nízkým rizikem nákazy. Pro návrat do ČR tak nepotřebujete žádný test. Informujte se u aerolinky, se kterou poletíte na pravidla pro vstup na palubu. Některé letecké společnosti mohou vyžadovat pro vstup na palubu antigenní nebo PCR test.

Jak cestovat z ČR na Phuket?

Letecké společnosti Emirates a Qatar Airways již oznámili spuštění letů na Phuket.

Emirates Obnovení letů na Phuket je naplánováno na 2. července 2021. Letenky společnosti Emirates jsou flexibilní. K letence navíc získáte zdarma pojištění na COVID-19, včetně pojištění storna.
Qatar Airways Obnovení letů na Phuket je naplánováno na 1. července 2021. Letenky společnosti Qatar Airways jsou flexibilní. Díky opatřením, které aerolinka zavedla, získala jako první letecká společnost pět hvězdiček od Skytraxu v hodnocení COVID-19 Airline Safety Rating.
Zájezdy Dáváte přednost dovolené all inclusive? Vyberte si z naší nabídky zájezdů.

 

Nejlevnější letenky do Thajska