Letenka kolem světa do exotiky

Země: Velká Británie, Qatar, Maledivy, Srí Lanka, Singapur, Japonsko, USA, Chile, Velikonoční ostrov, Dominikánská republika

Cena: 115 000 Kč/osoba

Trasa: Praha, Londýn, Rio de Janeiro, Doha, Male, Colombo, Singapur, Tokio, New York, Santiago de Chile, Velikonoční ostrov, Santiago de Chile, Punta Cana, Londýn, Praha

Vydejte se na cestu kolem světa. Užijte si výhled na hřebeny druhého nejvyššího pohoří na světě (Santiago de Chile), navštivte "pupek světa" (Velikonoční ostrov), okuste asijskou pohostinnost (Singapur), relaxujte na nejkrásnějšíc plážích (Maledivy), objevte dechberoucí přírodu (Srí Lanka), ochutnejte pravé sushi (Japonsko). Proleťte s námi celý svět!

Trasa letu:

Praha - Londýn - Doha - Male - Colombo - Singapur - Tokio - New York - Santiago de Chile - Velikonoční ostrov - Santiago - Punta Cana - Londýn - Praha

Přerušení cesty nad 24 hodin (stopover):

Maledivy
Colombo
Singapur
Tokio
Velikonoční ostrov
Santiago de Chile
Punta Cana

 

Odhadované náklady letenky kolem světa jsou 115 000 Kč/osoba včetně všech poplatků.

Pro kalkulaci kontaktujte naše specialisty: letenky@studentagency.cz, tel: 539 000 539.

Orientační ceny (1 osoba ve dvoulůžkovém pokoji na 1 noc):

Maledivy - hotel Tour Rest Inn Maldives 3* za 535 Kč
Colombo - hotel Silvikris Villa 3* za 340 Kč
Singapur - hotel Venue Hotel 3* za 574 Kč
Tokio - hotel Ace Inn Asakura 3* za 502 Kč
Hanga Roa - hotel Atavai 3* za 630 Kč
Santiago de Chile - hotel Piso3 3* za 504 Kč
Punta Cana - hotel Bavaro Green 3* za 352 Kč

Pro kalkulaci a nezávaznou rezervaci kontaktujte naše specialisty: letenky@studentagency.cz, tel: 539 000 539.

Maledivy

Maledivy jsou rájem na zemi - bílé písečné pláže, palmy, tyrkysově modrý oceán. Tato země se skládá asi z 1 200 ostrůvků v Indickém oceánu. Hlavním městem je Male, které je jako jediné hustěji osídlené. Zajímavými místy a památky v Male jsou například Produce Market - rušné trhy, palác Muleeaage & Medhu Ziyaarath, nejstarší mešita v zemi Malé Friday Mosque, mešita Grand Friday Mosque, jejíž zlatá kopule je dominantou a symbolem města.
Maledivy jsou nejníže položenou zemí na světě a 99% procent tvoří vodní plocha. Je zde velmi snadné pozorovat delfíny a velryby, celkem je ve vodách v okolí Malediv více než 2 000 druhů ryb.
V resortu Conrad Maldives Ranghali můžete navštívit unikátní restauraci pod vodní hladinou, pod hladinou si můžete taktéž zajít do Spa, které najdete v resortu Huvafen Fushi.

 

Colombo

Colombo je fascinujícím městem ležícím na západním pobřeží Srí Lanky, kde mísí minulost s přítomností. Je největším městem na Srí Lance. Má kolem miliónu obyvatel. Stalo se politickým, kulturním a ekonomickým střediskem života na ostrově. V současnosti je komerčním centrem celé Srí Lanky, jsou tu umístěny velké hotely, hlavní kanceláře různých důležitých firem, mnoho nejlepších obchodů ve městě, kanceláře leteckých společností a banky. Najdete zde mnoho restaurací i pouličních prodejců. Zajímavostí je „clock tower" - hodinová věž na ulici Chatham St a Janadhipathi Mawatha, která je stará 140 let a sloužila jako maják pro přijíždějící lodě. Queen´s House je prezidentskou rezidencí a je proto obklopena vojáky a pracovníky bezpečnostní služby. Na ulici Marine Drive stojí obrovská socha -Buddha Jayanthi, jejíž podstavec je umístěn 20 metrů hluboko v zemi, a je orientačním bodem pro blížící se lodě. Jižně od přístavu se nachází Galle Face Green, park, jehož území je většinou pokryto trávníkem a porostlé stromy. Nejvíce rušno je tu o víkendech, kdy přijíždí tisíce lidí, aby tu pořádali piknik nebo se procházeli při pobřeží.

 

Singapur

Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii. Město je možné rozdělit na několik částí, které není možné vynechat: Koloniální část města, kde se nachází budova Nejvyššího soudu, radnice nebo Singapurské muzeum umění; Chinatown, nejmalebnějsí část města - najdete zde staré kupecké domy nebo "pětistopé" uličky; Řeka Singapur - po řece jezdí malé výletní lodičky, od řeky je vidět Rafflesovu sochu a Merliona chrlícího vodu (symbol Singapuru); Little India - zde najdete Chrám tisíce světel, kde je umístěna 15 m socha Buddhy, trh Zhujiao Centre, kde můžete nakoupit moře koření nebo si nechat vyložit budoucnost od věštců; Arab Street, kde najdete straré obchůdky s malajským a indonéským zbožím a také nějvětší mešitu v Singapuru - Sulátnovu mešitu, okolí Orchard Road - je zóna velkých hotelů a rušných obchodních center, ale jsou zde také krásné staré kupecké domy, domy z koloniálního období, kde žije singapurská šlechta, Prezidentský palác Istana nebo hinduistický chrám Chettiar; čtvt Jurong - leží zde Haw Par Villa nebo známý Ptačí park, kde žije přes 8 000 ptáků; Sentosa je ostrov patřící k Singapuru, který je místem kultury a zábavy - jsou zde nejkrásnější pláže na koupání, muzeum Images of Singapore a Underwater World. Singapur je plný různých parků, které stojí za to vidět, jako také zoologickou zahradu, kde začíná po zavírací době noční safari.

 

Tokio

Leží na ostrově Honšú a je známé jako město mrakodrapů. Najdete tu velké množství barů a zábavních podníků. Odpočinek od ruchu velkoměsta najdete v parku Ueno, největší zelená plocha v Tokiu, kde naleznete chrámy a muzea. Dalším zajímavým parkem je Šiba, kde je chrám Tokugawů a také 333 metrů vysoká Tokijská věž. V parku je také Císařský palác, který dodnes využívá japonský císař. V tržnici Nakamise, do které vstoupíte branou Kaminarimon s velkým lampiónem uprostřed pořídíte tradiční japonská kimona, porcelán, vějíře, lampióny.Tokio se považuje za nejrušnější město světa a nese si název Megacity.

 

Velikonoční ostrov

Velikonoční ostrov nebo také Te Pito o te Henua (pupek světa) leží uprostřed temných vln Tichého oceánu. Pokladem ostrova jsou obrovské kamenné sochy Moai, které lemují pobřeží, a kolem nichž existuje řada nevyřešených otázek. Archeologickým unikátem je ale místo jejich vzniku - vulkán Rano Raraku. Na ostrově je možné navštívit národní park Rapa Nui, hlavní město Hanga Roa, Orongo (obřadní centrum), jeskyně, které jsou rozesety po ostrově, botanickou zahradu nebo pláže (největší je pláž Anakena). Po ostrově je možné se pohybovat libovolně, nejsou zde žádné cedule ani řetězy, avšak platí všeobecně respektované pravidlo, a to zákaz vstupu na kamenné plošiny Ahu (kde stojí sochy Moai).

 

Santiago de Chile

Málokteří obyvatalé velkoměsta se mohou pyšnit tím, že z centra města mají výhled na hřebeny druhého nejvyššího pohoří na světě. Santiago de Chile je nejstarší městem v zemi s evropským původem. Ve středu města leží hlavní náměstí Plaza de Armas, které zdobí katedrála Catedral Metropolitana z roku 1745 nebo palác Real Audiencia, v němž je umístěné Národní historické muzeum, dále také koloniální a neoklasicistní budovy jako např. budova pošty nebo radnice. V Santiagu je spousta muzeí, které mívají v neděli vstup zdarma např.: Museo Chileno de Arte Precolombino se sbírkami z dob předkolumbovských civilizací, Museo Colonial de San Francisco se nachází v nejstarším kostele v Santiagu - Iglesia de San Francisco, Palacio de Bellas & Artes Museo de Arte Contemporáneo vystavuje především chilská výtvarná umělecká díla nebo Museo de Santiago dokumentuje vznik a vývoj hlavního města a je umístěno v koloniální stavbě Casa Colorada. Ve městě je možné najít i kousek zeleně, např. park Metropolitano, kterému dominuje kopec Cerro San Cristóbal s 36 metrovou sochou Panny Marie, parkem vedou 2 lanovky kolem náměstí Plaza Caupolicán, zoologické zahrady, Terraza Bellavista, botanické zahrady a muzea umění Casa de la Cultura nebo park Cerro Santa Lucia.

 

Punta Cana

Letovisko v Dominikánské republice je místem, kde se nudit nebudete. Je zde spousta možností jak trávit volný čas. K relaxu je jako stvořený cca 40 kilometrů dlouhý pás pláží s palmami, na své si přijdou i příznivci sportovního vyžití. Máte rádi golf? Nejznámějším golfovým hřištěm je La Cana. Nutností je vyzkoušet potápění a šnorchlování. Mezi neznámější pláže patří pláž Bavaro s jemným pískem, blankytným mořem a palmami, pláž na ostrově Bacardi. Přímo v Punta Cana stojí za návštěvu Manati Park - minizoo a delfinárium. Probíhá zde i plavání s delfíny nebo papouščí show. Pokud toužíte nasát koloniální atmosféru, zavítejte do Santo Dominga s nejstarší katedrálou na americkém kontinentě. Doporučujeme výlet do NP Los Haitises, platbu na ostrov Catalina nebo poznat život domorodých Dominikánců.