Letenka kolem světa - všechny kouty světa

Země: Velká Británie, JAR, Katar, SAE, Srí Lanka, Hong Kong, Čína, Austrálie, Nový Zéland, Chile, Mexiko, USA

Cena: 134 700 Kč/osoba

Trasa: Praha, Londýn, Kapské město, Doha, Dubaj, Colombo, Hong Kong, Sydney, Auckland, Santiago de Chile, Mexico City, Charlotte, Washington, Chicago, Londýn, Praha

Leťte s námi kolem světa a udělejte si zastávku nad 24 hodin v hlavních městech vybraných států Afriky, Asie i blízkého východu, Austrálie, Jižní Ameriky, Severní Ameriky a Evropy.

Trasa letu:

Praha - Londýn - Kapské město - Doha - Dubaj - Colombo - Hong Kong - Peking - Sydney - Auckland - Santiago - Mexico City - Charlotte - Washington - Chicago - Londýn - Praha

Přerušení cesty nad 24 hodin (stopover):

Kapské město
Dubaj
Colombo
Peking
Sydney
Auckland
Santiago
Mexico City
Washington
Londýn

 

Odhadované náklady letenky kolem svět s leteckou společností British Airways jsou 134 700 Kč /osoba včetně všech poplatků.

Pro kalkulaci a nezávaznou rezervaci kontaktujte naše specialisty: letenky@studentagency.cz, tel: 539 000 539.

Orientační ceny (1 osoba ve dvoulůžkovém pokoji na 1 noc):

Kapské město - hotel Cape Town Palms 3* za 1 095 Kč
Dubaj - hotel Citymax Bur Dubai 3* za 1 304 Kč
Colombo - hotel Silvikris Villa 3* za 340 Kč
Peking - hotel Nanyuan Hongchang 3* za 531 Kč
Sydney -  hotel Sleep Express Motel 3* za 988 Kč
Auckland - hotel Mercure 3* za 1 163 Kč
Santiago de Chile - hotel Piso3 3* za 504 Kč
Mexico City - hotel Principal 3* za 330 Kč
Washington - hotel Embassy Inn  Hotel 3* za 3 060 Kč
Londýn - hotel Covent Garden Guesthouse 3* za 1 800 Kč

Pro kalkulaci a nezávaznou rezervaci kontaktujte naše specialisty: letenky@studentagency.cz, tel: 539 000 539.

Kapské Město

Největšími lákadly jsou mys Dobré naděje a Stolová hora, pláž Boulders Beach. Zajímavá je čtvrť Bo-Kaap se svými dřevěnými domy, viktoriánské a gregoriánské domy můžete obdivovat ve čtvrti v Long Street. Za přírodou se můžete vydat do Company Gardens a kousek od této zahrady, kde mimochodem naleznete první hrušeň v JAR se dá navštívit Planetárium Národní galerie. Nedaleko města leží ostrov Robben Island, kde se nachází věznice a je zapsaný na seznamu UNESCO. Nejslavnějším vězněm byl Nelson Mandela. Doporučujeme navštívit národní park Table Mountain, kde se scházejí celé kolonie paviánů. V Cape Point, kam vám vyveze lanovka žijí spolu buvolci, zebry, bonteboci. Nejznámější pláže jsou Clinton Beach, Fish Hoek Beach nebo Boulders Beach.
Mys dobré naděje je vzdálen asi hodinu a půl od Kapského města. Místem setkání Atlantského a Indického oceánu je Střelkový mys. Milovníci vína nesmí vynechat návštěvu Boschendal Wine Estate v městečku Stellenbosch.

 


Dubaj

„Perla zálivu“ se rozkládá v přírodně chráněné části pobřeží a je arabskou verzí Hong Kongu, proto tu najdete vysoké mrakodrapy, honosné domy a vznešené třídy plné zeleně. Dubaj se skládá ze dvou částí: Bur Dubai a Deira, oddělených hlubokou zátokou. Bur Dubai je oblastí starobylých staveb, působivých alejí a tržišť. Populární je tržiště Sikket-El-Kheil, muzeum v pevnosti Al-Fahidi z 19.století a muzeum zaměřené na těžbu ropy v budově šejka Saeeda.
Deira je moderní část města, kosmopolitní a malebná čtvrť s velkým počtem překrásných zahrad a prvotřídních obchodů, od butiků západního stylu až po starobylá tržiště, na nichž je možné nakoupit parfémy, oblečení, starožitnosti, řemeslnické výrobky a šperky. Obzvláště působivé je tržiště Zlatý súk, kam jezdí prý nakupovat všichni významní klenotníci světa. Jsou tu ale především moderní obchůdky, koho zajímají krámky se starobylou atmosférou, musí se vydat do Abu Dhabi. Okolí města nabízí spoustu možností sportovního vyžití. Můžete tu jezdit na vodních lyžích, potápět se nebo se plavit na jachtě. Sportovní komplex Jebel Ali je centrem golfu, ale najdete tu i průzračná jezera plná japonských rybek. V Dubaji se nachází také jediný krytý lyžařský areál na Středním Východě, v obřím nákupním centru Mall of the Emirates, největším mimo území Severní Ameriky. Na ploše 223 tisíc čtverečních metrů je připraveno více než 400 obchodů, přes 50 barů a restaurací, multikino, zábavní park a pětihvězdičkový hotel Kempinski s kapacitou 900 pokojů. V Dubaji stojí také svého času nejdražší hotel světa Burj al-Arab mající tvar lodní plachty.

 


Colombo

Colombo je fascinujícím městem ležícím na západním pobřeží Srí Lanky, kde mísí minulost s přítomností. V současnosti je komerčním centrem celé Srí Lanky, jsou tu umístěny velké hotely, hlavní kanceláře různých důležitých firem, mnoho nejlepších obchodů ve městě, kanceláře leteckých společností a banky. Najdete zde mnoho restaurací i pouličních prodejců. Zajímavostí je „clock tower" - hodinová věž na ulici Chatham St a Janadhipathi Mawatha, která je stará 140 let a sloužila jako maják pro přijíždějící lodě. Queen´s House je prezidentskou rezidencí a je proto obklopena vojáky a pracovníky bezpečnostní služby. Na ulici Marine Drive stojí obrovská socha - Buddha Jayanthi, jejíž podstavec je umístěn 20 metrů hluboko v zemi, a je orientačním bodem pro blížící se lodě. Jižně od přístavu se nachází Galle Face Green, park, jehož území je většinou pokryto trávníkem a porostlé stromy. Nejvíce rušno je tu o víkendech, kdy přijíždí tisíce lidí, aby tu pořádali piknik nebo se procházeli při pobřeží.

 

Peking

hlavní město Čínské lidové republiky je rozděleno na 14 městských čtvrtí. Na severu největšího náměstí světa Tiananmen stojí Brána nebeského klidu, kterou projdete do Zakázaného města. Jedná se o komplex chrámů a v minulosti se jednalo o nedostupné sídlo čínských vladařů. Další zajímavou památkou je Chrám nebes. Jedná se o místo modliteb za dobrou úrodu. Určitě nesmíte vynechat ani Čínský letní palác nebo Lamaistický chrám Yonghegong - jedná se o největší svatostánek tibetského vyznání stojící mimo Tibet.
Hutongy jsou uličky starého města, kde nejlépe poznáte místní život - žije se venku, před vchody domů. Bohužel se ztrácí díky výstavbě moderního města. Gurmánům doporučujeme navštívit noční trh na Donghuamen, kde můžete okusit vše od smažených kobylek až po pražené škorpióny.
Park Jingshan leží severně od Zakázaného města a hlavně o víkendu ožívá častým sborovým zpěvem relaxujících obyvatel Pekingu.
Kousek od Pekingu leží jeden z divů světa - Velká čínská zeď, celková délka je 8850 kilometrů, přičemž samotné zdi měří 6259 kilometrů.

 

Sydney

Sydney je největším australským městem, které je vystavené kolem jednoho z nejkrásnějších přístavů světa. Město je proslavené především Sydney Opera House, mostem Harbour Bridge a také svojí historickou částí, která se rozkládá v The Rocks a Paddingtonu.
Ve městě najdete Sydney Aquarium, botanickou zahradu, Čínskou čtvrť s okouzlující Čínskou zahradu, muzeum námořnictví, olympijský areál nebo kino Imax Cinema s největším promítacím plátnem na světě. V Sydney i v jeho okolí je spouta známých pláží jako Manly, Bondi nebo Watsons Bay.

 

Auckland

Aucklad je největším městem Nového Zélandu, rozkládá se na 36 vyhaslých sopkách a ne nadarmo je nazýváno městem plachet, leží mezi břehy přístavy Waitemata a Manukau. Ve středu města vyčnívá Sky Tower - nejvyšší budova jižní polokoule, že které je vidět celé město a blízké okolí, u přístavu najdete námořní muzeum Hobsona Wharfa a za návštěvu stojí také Aucklandské historické muzeum nebo Vodní svět Kelly Tarlton s atrakcí "Setkání s Antarktidou". Celé město je poseté parky - např. Albert park nebo Auckland Domain park.
V okolí Aucklandu je možné navštívit i různé ostrovy jako Rangitoto Island, Motutapu Island, Motuihe Island, Waiheke Island nebo Great Barrier Island nebo národní parky, kterými je Auckland obklopen.

 

Santiago de Chile

Málokteří obyvatalé velkoměsta se mohou pyšnit tím, že z centra města mají výhled na hřebeny druhého nejvyššího pohoří na světě. Santiago de Chile je nejstarší městem v zemi s evropským původem. Ve středu města leží hlavní náměstí Plaza de Armas, které zdobí katedrála Catedral Metropolitana z roku 1745 nebo palác Real Audiencia, v němž je umístěné Národní historické muzeum, dále také koloniální a neoklasicistní budovy jako např. budova pošty nebo radnice. V Santiagu je spousta muzeí, které mívají v neděli vstup zdarma např.: Museo Chileno de Arte Precolombino se sbírkami z dob předkolumbovských civilizací, Museo Colonial de San Francisco se nachází v nejstarším kostele v Santiagu - Iglesia de San Francisco, Palacio de Bellas & Artes Museo de Arte Contemporáneo vystavuje především chilská výtvarná umělecká díla nebo Museo de Santiago dokumentuje vznik a vývoj hlavního města a je umístěno v koloniální stavbě Casa Colorada. Ve městě je možné najít i kousek zeleně, např. park Metropolitano, kterému dominuje kopec Cerro San Cristóbal s 36 metrovou sochou Panny Marie, parkem vedou 2 lanovky kolem náměstí Plaza Caupolicán, zoologické zahrady, Terraza Bellavista, botanické zahrady a muzea umění Casa de la Cultura nebo park Cerro Santa Lucia.

 

Mexico

je druhé největší město na světě. Najdete zde vše - chodobu i bohatství, pouliční stánky s jídlem, luxusní nákupní centra, parky, paláce.. Historickým srdcem je Centro Histórico, patřící svou rozlohou k těm největším na světě. Hlavním náměstím je Plaza de la Constitución, též známé jako Zócalo. Na východě stojí prezidentský palác Palacio Nacional, na severu Catedral Metropolitana. Pýchou katedrály Catedral Metropolitana je pět hlavních oltářů a úchvatná kaple. Klid a odpočinek najdete v blízkém parku Alameda Central, kde najdete Palacio de Bellas Artes. Tento palác je divadelním, koncertním a uměleckým centrem. V okolí Alameda Central se nacházejí nejvybranější a nejzajímavější budovy a muzea v Mexico City, např. Museo Franz Mayer, Museo Mural Diego Riveraa další.
Hlavní třída Mexico City Paseo de la Reforma se táhne od Alameda Central jihozápadním směrem napříč městem a parkem Bosque de Chapultepec. Jedná se o největší park města a údajně i celé Latinské Ameriky. Naleznete zde zoologickou a botanickou zahradu, muzea, galerie, jezero, fontány. Často se zde pořádají koncerty. Coyoacán je část města, kterou určitě doporučujeme navštívit. Je plná malebných uliček, koloniálních domů, výborných restaurací. Hlavním cílem je muzeum malířky Fridy Kahlo.


Washington D.C.

je hlavním městem USA. Většinu památek naleznete v centrum okolo National Mallu. Uprostřed se tyčí Washington Monument, vysoký obelisk na počest prvního prezidenta USA. V této části města se nachází velké množství muzeí jako jsou Air & Space Museum, National Museum of American History, ale také botanická či zoologická zahrada. Asi nejvýznamnější památkou je zajisté Bílý dům, sídlo amerických prezidentů. Budova je postavena v gregoriánském stylu, nejznámější místností je oválná pracovna sloužící jako prezidentská kancelář. Prohlídky jsou zdarma. Doporučujeme shlédnout taktéž budovu Kapitolu (sídlo parlamentu), Lincolnův památník v Pantheonu. V budově připomínající řecký chrám též naleznete památník Thomase Jeffersona.

 

Londýn

obsazuje vrchní část žebříčků "nejnavštěvovanějších měst". Většina památek se nachází ve čtvrti Westminster - Buckinghamský palác, Westminster Abbey, budovy britské parlamentu, ve čtvrti City potom Tower a Tower Bridge. Londýn je významné finanční centrum světa. Mezi prohlídkou mrakodrapů doporučujeme mrakodrap "Okurku", budovy Pojišťovny Lloyd´s nebo "Struhadlo na sýr" či "Vysílačku".
Kam vyrazit za nákupy? Jednoznačně ulice Oxford Street s největším nákupním centrem Westfield Stratford. Určitě nesmíte minout Camden Town, trhy vybudované na místě bývalých koňských stájí. Venkovní trhy a obrovský karneval na konci srpna si nenechte ujít na ulici Portobello Road v čtvrti Notting Hill.
Nedaleko náměstí Piccadilly Circus se nachází Čínská čtvrt, kde určitě nesmíte vynechat místní restaurace. Odpočinout si můžete na nábřeží řeky Temže. Nejnavštěvovanější atrakcí je vyhlídkové kolo London Eye, kde můžete začít svou procházku, pokračovat přes pěší most Millenium Bridge, můžete se projít čtvrtí Soutwark. U mostu Tower Brdite se nachází křižník Belfast.
Mimo město stojí za výlet královský park Greenwich se slavným nultým poledníkem, bývalou Královskou observatoří, Námořní muzeum, Queen´s House a Painted Hall.