Kolem světa na surfovém prkně

Země: Finsko, Hong Kong, Filipíny, Austrálie, Havaj, USA, Velká Británie

Cena: 91 000 Kč/osoba

Trasa: Praha, Helsinki, Hong Kong, Manila, Hong Kong, Cairns, Brisbane, Sydney, Honolulu, Los Angeles, Londýn, Praha

Leťte s námi na cestu kolem světa, na kterou jen tak nezpomenete! Objevte krásy asi 7 000 ostrovů (Filipíny), vyzkoušejte nejpopulárnější pláže světa a jejich vlny (Havaj, Austrálie), vydejte se na cestu plnou dobrodružství a poznejte přírodní krásy (USA). 

Trasa letu:

Praha - Helsinky - Hong Kong - Manila - Hong Kong - Cairns - Brisbane - Sydney - Honolulu - Los Angeles - Londýn- Praha

Přerušení cesty nad 24 hodin (stopover):

Manila
Cairns
Brisbane
Honolulu
Los Angeles

 

Odhadované náklady letenky kolem světa jsou 91 000 Kč/osoba včetně všech poplatků.

Pro kalkulaci a nezávaznou rezervaci kontaktujte naše specialisty: letenky@studentagency.cz, tel: 539 000 539.

Orientační ceny (1 osoba ve dvoulůžkovém pokoji za 1 noc):

Manila - hotel ZEN Rooms Quirino Station 3* za 216 Kč
Cairns - hotel Globetrotters International 3* za 592 Kč
Brisbane - hotel Brisbane Manor 3* za 565 Kč
Honolulu - hotel Holiday Surf Hotel 3* za 960 Kč
Los Angeles - hotel Best Western Plus Suites Hotel 3* za 1 640 Kč

Pro kalkulaci a nezávaznou rezervaci kontaktujte naše specialisty: letenky@studentagency.cz, tel: 539 000 539.

Manila

Filipíny se rozkládají na cca 7 100 ostrovech a ostrůvcích, které nabízí sněhobílé pláže a úchvatný podmořský svět. Kromě tisíce let budovaných rýžových teras na severu Luzonu vás nadchne také hektika hlavního města Manily, pestrost karnevalů a svátků a především neuvěřitelně přátelští obyvatelé. Centrum je celkem přívětivé, čekají na vás i klidná místa jako například Rivalův park. Velmi pěkným místem je promenáda vedoucí kolem Manilské zátoky. Turisticky nejatraktivnějším místěm je Intramuros ( město ve městě), kde najdete ukázky koloniální architektury. Nachází se zde pevnost Santiago, manilská katedrála, kostel sv. Augustina a muzea. Doporučujeme navštívit čínskou čtvrť, Kokosový palác a vyzkoušet stánky s nejrůznějším filipínských jídlem.

 

Cairns

Jeho břehy omývají vlny Korálového moře, najdete jej ve státě Queensland. Cairns je čtvrtým nejoblíbenějším místem a výchozím bodem k poznávání Velkého bariérového útesu. Cestovatele také láká tropická oblast Far North Queensland s úžasnou přírodou. Přímo ve městě je nachází umělá pobřežní laguna, kde si můžete užívat slunce a koupání, případně podniknout nezapomenutelný piknik při západu slunce.

 

Brisbane

Je moderní zelené město s parky, zahradami a tropickou vegetací. Centrum města tvoří poloostrov, které obtéká řeka Brisbane River. Mnozí cestovatelé si oblíbili Brisbane díky tepajícímu životu s výškovými budovami. Na hoře Mount Coottha naleznete botanickou zahradu, kterých naleznete po celém Brisbane povícero. Doporučujeme promenády, které přímo vybízí k procházkám a nákupům jako jsou William Street a Queen Street či venkovní posezení s kávou v ruce pod palmami. K nejznámějším památkám patří Parlament House (francouzský novorenesanční sloh), Commissariat Stores (původně obilné sklady postavené ještě v dobách, kde žili trestanci). Co při návštěvě Brisbane nesmíte vynechat je park Lone Pine Koala Sanctuary, kde žijí vombati, emu, papoušci kakadu nebo koaly.

 

Honolulu

leží na ostrově Oahu a je hlavním a největším městem Havaje. Název města znamená "zátoka mušlí". Honolulu je rodným městem Baracka Obamy a do povědomí se dostalo více díky vojenské základně Pearl Harbor. Již několik kilometrů od této metropole najdete klid a pohodu panenské přírody. Největším lákadlem je pláž Waikiki Beach lemovaná luxusními hotely a vilami, kde si můžete po západu slunce užít příjemnou romantickou atmosféru. Největší vlny si můžete dopřát v Northern Shore. Proslulou zátoku Hanauma Bay se skvělým šnorchlováním naleznete na jihovýchodním pobřeží. Pokud jste vyznavači dechberoucích výhledů, doporučujeme sopečný kráter Diamond Head. Nejvýznamější historickou památkou je Iolani Palace. Zajímavým místem jsou Polynesian Cultural Center, Waikiki Akvarium nebo ZOO.

 

Los Angeles

Los Angeles - "město andělů" bylo v roce 1781 založeno Španěly a od roku 1848 se stalo součástí USA, státu California. Jednou z částí Los Angeles je nejbohatší čtrť Beverly Hills, továrna na sny - Hollywood, můžete se projít po chodníku slávy - Hollywood Boulevardu, navštívit losangeleskou radnici, Disneyland nebo se osvěžit v Griffith či Exposition parku.