Nejlevnější letenky do Tanzánie

Divoké savany, majestátné baobaby, vulkanická krajina, pláně Serengeti, tropické pralesy, bílá čepice Kilimanjara, krásné pláže při pobřeží Indického oceánu, korálové útesy Zanzibaru, divoká zvěř, více než sto etnických skupin … to je Tanzanie. Poznejte nespoutanou africkou zemi s neopakovatelnou přírodou a atmosférou. Leťte s námi za dobrodružstvím!

 

Která místa nevynechat?

SERENGETI

Národní park Serengeti patří díky své rozloze a počtu zvěře mezi největší v Africe, od května zde probíhají největší migrace pakoňů a zeber na světě. Dominantou této oblasti je Viktoriino jezero.

 

KILIMANJARO

Nejvyšší hora Afriky (5 895 m n.m.) je podle místní legendy sídlem zlého boha.

 

NGORONGORO

Je pozůstatkem starého vulkanického vrcholu, patří mezi památky UNESCO.

 

GOL MOUNTAINS, NATRON

Oblast je domovem kmene Masajů, jezero Natron patří do Velké příkopové propadliny a je místem největšího výskytu plameňáků.

 

RUAHA

Jedinečnou atmosféru národního parku podtrhuje nejen suchá krajina s vyschlými řečišti, baobaby, ale i jeho divokost díky velkým smečkám lvů, levhartů, gepardů, antilop atd.

 

TANGANYIKA

Je největším sladkovodním jezerem v Africe, nejdelším jezerem a druhým nejhlubším jezerem světa (1 435 m). Na jeho pobřeží leží i nejmenší národní park v Tanzanii - Gmobe Stream, ve kterém 30 let žila a pracovala na výzkumu šimpanzů Jane Goodall.

 

ZANZIBAR

Ostrov okouzluje nejen svou kulturou a historií, ale i písečnými plážemi a korálovými útesy. Zanzibar je domovem stoletých želv a vzácných ptáků. K potápění je vhodný také ostrov Pemba nebo Mafia, jež je současně i mořským parkem.