Alpy a Krkonoše už máte okoukané?

Potom pro Vás máme tip na exotické lyžování po celém světě - lyžujte v poušti, na vrcholku sopky nebo na kryté sjezdovce v obchoďáku.

      

 

1. Maroko - do Afriky za sněhem, oslík místo vleku?

Z Marakéše je úžasný výhled na zasněžené hory Atlasu a proč toho nevyužít? Nejznámější areál Oukaimeden leží cca 70 kilometrů od Marakéše a zimní sezóna je od prosince do poloviny dubna. Dále od civilizace můžete vyzkoušet areál Mischleffen, asi 10 km od města Ifrane.

Letenky Marrakech

 

2. Japonsko - freeridová pohádka

Lyžování v městečku Niseko, na ostrově Hokkaido se těší z největší sněhové nadílky na světě - průměrné sněhové srážky tu jsou okolo 16m za sezónu. Uctiví vlekaři, ometené sedačky, žádné předbíhání na vleku jsou samozřejmostí!

Letenky Tokio

 

3. Chile - lyžování v rytmu tanga

Užijte si lyžování v srdci And. Asi 60 km od hlavního města Santiaga de Chile se nachází největší lyžařské středisko jižní polokoule - Valle Nevado poskytující svým návštěvníkům veškeré zázemí. Pokud Vás omrzí lyžování, hurá na pláž!

 Letenky Santiago de Chile

 

4. Lyžování v Gruzii

Gruzie má jedny z nejpůsobivějších hor v Evropě, kam se budete chtít vracet. Lyžařské středisko Gudauri se nachází asi 120 km od Tbilisi. Sníh si zde můžete užít od listopadu do května. Jako v jednom z mála středisek na světě si v Gudauri můžete vyzkoušet nezapomenutelný heliskiing a heliboarding.

Letenky Tbilisi

 

5. Soči - vynikající sníh a unikátní zážitek

Soči v Rusku je úžasné místo pro lyžaře. Leží na pobřeží Černého moře a bydlet můžete v místech sportovců na ZOH 2014. Doporučujeme dvě hlavní lyžařské centra a to Roza Chutor a Gazprom.

Letenky Soči

 

6. Nový Zéland - lyžování v létě?

Pokud se budete chtít v létě zchladit, zaleťte si sjet sopku Mt. Ruapehu! K oblíbeným místům milovníků sněhu patří sjezdovky okolo Queenstownu a Wanaky.

Letenky Auckland

 

7. Indie - lyžování na vyšší úrovni

Sever této země nabízí trošku jinou zábavu než chrámy nebo koupající slony. Nejznámějším lyžařským střediskem je Gulmarg v provincii Kašmír - místní sjezdovky patří k nejkrásnějším ale také k nejnebezpečnějším na světě.

 Letenky Dillí

 

8. Jižní Korea - kvalitní letoviska, dostatek sněhu

Přes den lyžovačka, v noci zábava? Ano! Letoviska leží v blízkosti Soulu a na svahy se můžete snadno dostat speciálními kyvadlovými autobusy. Nejlepší je Bears Town Ski Resort asi jen hodinu od Soulu.
Korejské Alpy - pohoří Taebeak, v okrese Pchjongčchang jsou místem Zimních olympijských her 2018.

Letenky Soul

 

Dubaj - lyžovačka uprostřed pouště?

v Dubaji je možné vše, proto v obchodním centru Mall of the Emirates vznikla 400 metrů dlouhá sjezdovka, převýšení má 60 metrů. Pokud Vás omrzí nákupy, šup na lyže!

Letenky Dubaj