Připravili jsme pro Vás přehled TOP destinací pro rok 2019.

 

1. Laos - Kambodža

Zatím nejsou tyto země jihovýchodní Asie plné turistů. Užijte si zde panenskou přírodu, navštivte domorodé kmeny, nevynechejte chrám Angkor Vat nebo jezero Tonlé Sap.

Laos

 

 

 

2. Kyrgyzstán

Krásná země plná skal, prudkých řek, ledovců, pastvin. Za zmínku stojí druhé největší vysokohorské jezero na světě Issyk-Kul, největší les vlašských ořechů na světě - Arslabob nebo Gret Silk Road Bazar.

Srí Lanka

 

 

3. Indonésie

Indonésie je zemí sopek, ostrovů a deštných pralesů. Krásné pláže, průzračné moře s bohatým podvodním životem a bujná tropická fauna a flóra je zárukou úžasné dovolené. K nejoblíbenější turistické destinaci patří ostrov Bali.

Bali

 

 

4. Jordánsko 

Země přímo nabitá historií a nečekané krásy! Co Vám doporučíme? Unikátní růžovou poušť, řeku Jordán, skalní město Petra, odpočinek u slaného Mrtvého moře nebo treky či paragliding v horách.

Jordansko

 

 

 

5. Kuba

Karibská pohoda, nádherné pláže, lahodné koktejly, vůně doutníků a objevování podmořského světa. To je Kuba! Pulsující ulice Havany s živou hudbou, prodejci doutníků a všudypřítomnými americkými bouráky si zamilujete stejně jako Ernest Hemingway.

 

 

6. Zambie

Prozkoumejte nádhernou přírodu jako známý cestoval Emil Holub. V národním parku South Luangwa žije obrovská populace slonů, ale také žirafy, zebry, krokodýli, lvi a jiné. Nezapomeneme na chloubu Zambie - Viktoriiny vodopády, které jsou úchvatné. 

Zambie

 

 

7. Singapur

Singapur je jedním z nejrušnějších přřístavů na světě. Jedinečné propojení historie a moderního světa doprovází krásná příroda. Z top míst, které doporučujeme navštívit je Gardens by the Bay, botanická zahrada plná high-tech vynálezů. Pokud chcete vidět divokou džungli, zajděte si do Southern Ridges nebo si zajděte do botanické zahrady Singapore Botanic Garden, najdete zde například více než 1 000 druhů orchidejí.

Singapur

 

 

8. Maledivy

Maledivy, to je ráj na zemi. Tropická ostrovní země, kde je relax, odpočinek, přenádherný podmořský svět zaručen!

 Maledivy

 

 

9. Pobaltí

Je mnoho důvodů, proč si zaletět do Pobaltí, které tvoří státy Litva, Lotyšsko, Estonsko. Čekají Vás působivá historická města, malebná krajina, jezera nebo přímořská letoviska (např. Palanga) s polodrahokamy/jantary na pláži.

 Estonsko

 

 

10. Bogota

Bogota je tím pravým místem, kde odstartovat putování po Kolumbii. Začít můžete v historické čtvrti La Candelaria, pokračovat prohlídkou Katedrály Neposkvrněného početí a zakončit odpočinkem v Parku Simona Bolívara. Pokud chcete prozkoumat celou Kolumbii, určitě nevynechejte národní park Tieradentro. Vydejte se na Amazon River prozkoumat džungli a užijte si krásné pláže Cristal Beach, Playa de San Luis, nebo Cabo de la Vela.

 Kolumbie

 

 

11. Maroko

Země pestrých barev a neobvyklých chutí. Maroko nabízí hory, pouště, pobřeží lemované plážemi. Vydejte se směr nejvyšší bod Atlasu na Jebel Toubkal, kde se můete setkat s Berbery, potomky starověkých obyvatel. Za krásnou architekturou se vydejte do Casablancy a to především do mešity Hassana II. Jedná se o největší náboženskou stavbu na světě.  A to je pouze zlomek toho, co tato čarovná země nabízí!

 Maroko

 

 

12. Glasgow

Glasgow je označováno za nejpřátelštější město na světě. Těšit se můžete na dechberoucí památky, rušný noční život a skvělé nakupování. Každý rok se tu koná spousta hudebních akcí - kvalitní jazz, folk, vážná hudba nebo nezávislé kapely. Nejstarší budovou je Katedrála St. Mungo z 12. století a srdcem tohoto skotského města je George Square, náměstí s 12 sochami, krásnou radinicí a velkým množství restaurací a kaváren.

 Glasgow

 

13. Panama

Tento stát Střední Ameriky s překrásnou přírodou, deštnými pralesy a světoznámým Panamským průplavem Vás dočista očaruje. Určitě navštivte národní park Darién s rozmanitou krajinou a různými druhy zvířat nebo park Coiba, skládající se z 38 ostrovů, kde můžete pozorovat kosatku, keporkaka nebo menší delfíny. Na severu najdete pohoří Talamanca s národním parkem La Amistad.

 Panama

 

14. Miami

Oblíbená turistická destinace nejen Američanů. Je zde celoročně příjemné počasí a skvělý noční život. Miami, to jsou pláže, které lemují bary a kavárny. K těm neznámějším patří například Bal Harbour Beach, Bill Baggs Cape Florida, Beach Park Crandon, Haulover Beach, Miami South Beach. Atrakcí, kterou Vám můžeme doporučit je Mořské akvárium, které najdete na hranici mezi Miami a Key Biscayne.

 Miami