Cesta Inků v Peru

Země: Peru

Cena: od 12 990 Kč

Trasa: Cusco, Patallacta, Huayllabamba, Warmiwanusca, Vizcachayoc, Pacaymaya, Runkurukay, Sayacmarca, Chaqquicocha, Phuya Patamarka, Wiñay Wayna, Inti Punku, Machu Picchu, Aquas Calientes, Cusco

Vydejte se původní cestou Inků (Inca Trail), jež se klikatí pohořím And, ke ztracenému městu Machu Picchu! Prožijte jedinečné dobrodružství po svých!


V měsíci říjnu nabízíme tento trek s českým průvodcem, Karlem Topičem. Rezervace musí být provedena několik měsíců předem. Kontaktujte nás pro více informací.

- ubytování ve dvoulůžkových pokojích dle programu, jedná o hotel v centru nebo noclehy ve stanech

- pojištění léčebných výloh

- dopravu autobusem z Cusca, vlakem na Machu Picchu a zpět do Cusca

- jídlo uvedené v programu

- kempinkové vybavení

- vstupy a poplatky (4-denní trek Inca Trail a jeho povolení, lístky na Machu Picchu)

- anglicky hovořícího průvodce (odborný výklad po dobu výletu)

- informace a tipy k jednotlivým lokalitám dle programu

Odhadované náklady uvedených služeb od STUDENT AGENCY jsou: 12.990 Kč*/osoba na 4 dny.
* Cena nezahnruje mezinárodní letenku do Peru a je závislá na termínu pobytu.

Doporučujeme sjednat k cestě

- dopravu autobusem Student Agency Express z/na letiště

- pojištění stornovacích poplatků

Vše záleží na vás

Naším itinerářem se můžete zcela inspirovat nebo si z něj vybrat jen některé části, případně jej rozšířit i o další zajímavá místa.

Pro více informací o cestě na míru volejte na bezplatné telefonní číslo 800 100 300 nebo pište na e-mail leisure@studentagency.cz 

1. den: Cusco - Km 82 - Huayllabamba

Brzy ráno vyrazíte autobusem na místo "Km 82", kde společně s průvodcem a nosiči začnete cestu Inků (Inca Trail). První část cesty je snadná a převážně po rovině. Budete mít možnost se kochat krásnou scenérií And, než dorazíte k archeologickému komplexu Patallacta, kde bude připraven oběd. Poté vás čeká prudší stoupání do kopce na Huayllabamba, kde leží první kemp s připravenou večeří.

2. den: Huayllabamba - Pacaymayu

Po snídani vás čeká nejtěžší část celého treku, prudké tříhodinové stoupání na Warmiwanusca (sedlo Mrtvé ženy), nejvyšší bod našeho treku, 4200 m.n.m. Zde si odpočinete při nádherném panoramatickém výhledu na okolí hor. Po oběde ve Vizcachayoc, budete sestupovat k Pacaymayu (3500 m.n.m.), kde je další kemp a večeře.

3. den: Pacaymayu - Wiňay Huayna

Po snídani vás čeká druhý nejtěžší výstup tohoto treku ve výšce cca 3900 m.n.m. Po cestě nahoru si můžete užít návštevu archeologického komplexu Runkurukay a po cestě dolů zase původního městečka Inků Sayacmarca. Oběd bude připraven ve Chaqquicocha, odkud pokračujete k "městečku v oblacích" Phuya Patamarka, což je zároveň dalším významným archeologickým monumentem. Další archeologická pamáka - krásné místo Wiňay Huayna (navždy mladý), kde vás čeká prohlídka. Nedaleko odtud leží poslední kemp a večeři a poslední nocleh před vytouženým cílem, Machu Picchu.

4. den: Wiňay Huayna - Machu Picchu - Cusco

Po brzké snídani vyrazíte na hodinový trek dešťovým pralesem k místu zvanému Inti Punku (Sluneční brána), místo známé také jako vstupní brána k Machu Picchu s možností výhledu na město Inků. Po příchodu na Machu Picchu budete mít prohlídku celého komplexu s průvodcem (vč. hlavního náměstí, solárních hodin, královské čtvrti, chrámu tří oken, hřbitova atd.). Dále máte volný čas se projít v tomto komplexu, podívat se dle libosti před odjezdem autobusu do Aquas Calientes, kde budete obědvat. Odpoledne se vlakem dopravíte zpět do Cusca.