Jižní Ostrov Nového Zélandu

Země: Nový Zéland - jižní ostrov

Cena: od 18 990 Kč/osoba

Trasa: Christchurch, jezero Tepako, Twizel, NP Mt. Cook, Queenstown, Milford Sound, ledovec Fox, Arrowtown, Franz Josef, jezero Matheson, Greymouth, Punakaiki, Christchurch

Poznejte nejkrásnější místa jižního ostrova vlastní cestou - nechte se unést kouzelnými přírodními úkazy, navštivte nejkrásnější jezera, projděte se po ledovci Franz Josef, podívejte se do krásného města Queenstown ... zaleťte na nezapomenutelnou dovolenou!

Zajistíme vám:

- ubytování ve dvoulůžkových pokojích v motelech či hotech dle programu

- pojištění léčebných výloh

- transfer z letiště do hotelu

- pronájem standardního auta s klimatizací (Toyota Corrola nebo podobné) na celou dobu pobytu

- pojištění auta na celou dobu pronájmu

- 24/7 česká asistenční linka v Austrálii

- kompletní plán cesty pro tento program (dostanete na míru zpracovaný Manuál Nový Zéland pro vaši celou cestu, kde bude plán cesty, všechny instrukce a tipy na nejzajímavější místa a aktivity)

 

Odhadované náklady samostatné cesty od STUDENT AGENCY jsou: 18 990 Kč*/osoba na 9 dnů. Cena nezahrnuje mezinárodní letenku na Nový Zéland.
* Cena je závislá na  termínu pobytu.

Doporučujeme sjednat k cestě:

- dopravu autobusem Student Agency Express z/na letiště

- pojištění stornovacích poplatků

- fakultativní výlety

Vše záleží na vás - naším itinerářem se můžete zcela inspirovat nebo si z něj vybrat jen některé části, případně jej rozšířit i o další zajímavá místa.

Pro více informací o cestě na míru volejte na bezplatné telefonní číslo 800 100 300 nebo pište na e-mail leisure@studentagency.cz

1. den: Christchurch - přílet
Přílet do Christchurch, transfer do hotelu, zajištěn nocleh v centru města.
2. den: Christchurch - Twizel (cca 360 km)
Dopoledne krátká prohlídka centra Christchurch, poté vyzvednutí auta a cesta ke krásnému jezeru Tekapo, dále pak do městečka Twizel, kde budete nocovat.
3. den: Twizel - Queenstown (cca 300 km)
Ráno cesta z Twizelu do vesničky Mt. Cook, v tomto NP je možnost krásné procházky horskou přírodou, odpoledne cesta typickou novozélandskou krajinou do Queenstownu, kde budete mít nocleh.
4. den: Queenstown
Queenstown je nejoblíbenějším městem jižního ostrova, rozkládá se na břehu jezera a je obklíčeno horami, pěkné místo s možností mnoha aktivit.
Volný den pro odpočinek a prohlídku města, nocleh v Queenstownu.
V našem Manuálu pro cestu po Novém Zélandu, který vám bude připraven, je i popis nejhezčích míst Queenstownu.
Alternativně můžete dnes místo prohlídky Queenstownu vyrazit na do známého NP fjordů, na místo Milford Sound. Je to jedno z nejpůsobivějších míst Nového Zélandu, doporučili bychom prodloužit program o další den, ale pro ty kterým nevadí hodně řídit, se dá vše zvládnout i za jeden den.
5. den: Queenstown – vesnička Franz Josef (cca 355km)
Zastávka po cestě ve Wanace, typická krajina Nového Zélandu, jezera, případně zastávka u ledovce Fox na vyhlídku a krátkou procházku. Krátká zajížďka na zrcadlové jezero Matheson Lake. Nedaleko Queenstownu můžete také navštívit Arrowtown – historické zlatokopecké městečko.
Nocleh ve vesnici Franz Josef.
6. den: Franz Josef - Greymouth (cca 180km)
Dopolední prohlídka ledovece Franz Josef, odpoledne cesta do města Greymouth, kde bude nocleh.
Vesnička Franz Josef – zde najdete vyhlášený ledovec, alternativně možnost trekování po ledovci, výlet helikoptérou a další. Podrobné informace vám připravíme.
7. den: Greymouth – Christchurch (cca 350km)
Ranní zastávka na nedaleké palačinkové skály v Punakaiki, pěkný úsek cesty po pobřeží s vyhlídkami se rozkládá nedaleko Greymouth.
Poté naberete směr Christchurch, kde vás po příjezdu čeká krátká prohlídka města. Nocleh je zajištěný v hotelu v centru Christchurch.
8. den: Christchurch - odlet
Dopoledne odjezd na letiště a vrácení auta na letišti.