Vízové služby

Chystáte se do zahraničí na dovolenou, studijní pobyt či na pracovní cestu? Potřebujete pomoci s vyřízením víz? Zprostředkujeme vám víza téměř do celého světa.

Chystáte se do zahraničí na dovolenou, studijní pobyt či na pracovní cestu? Potřebujete pomoci s vyřízením víz? Ve spolupráci s CK ČEDOK vám zprostředkujeme víza téměř do celého světa. Obraťte se na specialisty s dlouholetými zkušenostmi v této oblasti a užijte si svoji cestu za zážitky.

Jak probíhá vyřízení víz?

Víza pro zákazníky STUDENT AGENCY zprostředkovává CK Čedok, která má s vyřizováním víz dlouholeté zkušenosti. Máte tak jistotu, že je zajištění vašich víz v dobrých rukou. Vyberte si ve formuláři výše zemi, kterou chcete navštívit a vyplňte žádost o zprostředkování víz. Specialisté z Čedoku žádost projdou a kontaktují vás s dalším postupem.

Naše specialisty na vízový servis můžete kontaktovat e-mailem na adrese viza@studentagency.cz či telefonním čísle +420 542 42 42 42.

 

Poplatky za víza
800 Kč Samostatné lepené vízum
500 Kč Samostatné e-vízum
1 000 Kč Atypická, nestandardní víza (Čína, Rusko, Namibie, Ghana, destinace mimo seznam na webu)
250 Kč Kuba karty
skutečný náklad dle typu poštovní služby Poštovné

Snížený poplatek za vyřízení víza se vztahuje k letence/zájezdu zakoupenému do destinace, kam bude vízum vyřizováno.

Výše transakčního poplatku se může u některých typů víz lišit. Konkrétní cenu za zprostředkování víz najdete vždy na stránce věnované příslušné zemi.

Co k vyřízení víza potřebuji?

Předtím, než si o samotné vízum rozhodnete požádat, měli bystě vědět několik základních informací.

Obecně se dá říct, že základem pro vyřízení víza je:

  • Fotografie příslušného formátu, originální a barevná
  • Cestovní pas
  • Formulář. Pro každou zemi je jiný, naleznete jej vždy u konkrétní země


Další informace, které byste měli, před podáním žádosti o víza znát:

  • Vízum do vámi zvolené země lze vyřídit za předpokladu, že v cestovním pase nemáte žádné jiné platné vízum do této země. Pokud budete chtít i přesto požádat o nové vízum, vezměte prosím na vědomí, že původní (dosud platné) vízum bude v okamžiku podání nové žádosti ambasádou zneplatněno.
  • V případě, že je k podání žádosti o vízum nutný zvací dopis, musí být tento dokument adresován příslušné ambasádě.
  • Pro vydání víza vyžadují zastupitelské úřady v cestovním dokladu nejméně dvě volné stránky.


Jaké jsou předpoklady pro neudělení víza?

Všechny potřebné informace pro udělení platného víza se mohou měnit a konzulární úřady nejsou povinny cestovní agentury informovat. Předtím, než si o samotné vízum požádáte, vám doporučujeme ověření platných norem na www.mzv.cz a na konkrétním zastupitelském úřadě.


Co dělat, až vízum obdržím?

Po obdržení víza si prosíme ihned zkontrolujte platnost a veškeré údaje. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel.

Obchodní podmínky společnosti STUDENT AGENCY TRAVEL k.s. pro vyřízení oprávnění k pobytu (víza) naleznete zde. Naše zkušenosti s vyřizováním víz jsou zárukou vaší spokojenosti, která je u nás vždy na prvním místě. 

Informace o očkování pro cesty do zahraničí

Rádi vám poradíme, do kterých zemí je povinné očkování. Neriskujte své zdraví a zdraví svých blízkých. Podrobné informace o očkování najdete zde.

 

Chcete-li zajistit k vaší cestě také ubytování, konktaktuje naše specialisty na e-mailové adrese ubytovani@studentagency.cz