04.06.2018, Autobusy CZ, Vlaky Regiojet CZ

Cestující, kteří cestují autobusem nebo vlakem RegioJet k odletu na některé z letišť, kam jezdí spoje RegioJet nebo RegioJet prodává jízdenky, mohou využít novinky – ZÁRUKU ODLETU pro případ, že by jim uletělo letadlo z důvodu zpoždění autobusového nebo vlakového spoje při cestě na letiště.

 

Za 100 Kč si nově mohou ke své vlakové nebo autobusové jízdence na letiště do 24 hodin před odjezdem přikoupit garanci toho, že v případě zpoždění jim RegioJet nahradí náklady na PROPADLOU LETENKU včetně letištních poplatků nebo v případě PŘEREZERVACE – rozdíl a poplatky spojené s pořízením letenky na nový termín.

ZÁRUKU ODLETU si přitom cestující mohou zakoupit až do 24 hodin před odjezdem svého autobusového či vlakového spoje a je možné ji zakoupit i zpětně k již pořízené jízdence – a to jak on-line přes internetové stránky RegioJet nebo na kterémkoli prodejním místě s prodejem jízdenek RegioJet.

Naším cílem je, aby se zákazník když jede s námi na letiště, nemusel obávat, že mu například kvůli nenadálým mimořádnostem během cesty na letiště uletí letadlo a letenka mu bez náhrady propadne. Zákaznické péči v případě zpoždění věnujeme obecně velkou pozornost. Kromě novinky ZÁRUKY ODLETU máme od loňského září v platnosti automatickou garanci včasného příjezdu, kdy v případě zpoždění našeho spoje vracíme zákazníkovi část nebo celou hodnotu jeho jízdenky – a to bez ohledu na to, kdo zpoždění zavinil. Možnost přikoupit si ZÁRUKU ODLETU posouvá tuto garanci a naši zodpovědnost ještě dál,“ říká Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet.

ZÁRUKU ODLETU si mohou cestující přikoupit k jízdence, pokud si kupují jízdenku na spoj RegioJet přímo na některé z 9 letišť, kam spoje RegioJet přímo jezdí.

Týká se to například i jízdenky na vlak RegioJet v kombinaci s přepravou autobusovým spojem Airport Express mezi pražským hlavním nádražím a Letištěm Václava Havla v Praze Ruzyni. Kromě toho je možné si ZÁRUKU ODLETU dokoupit při cestách na letiště ve Vídni, Drážďanech, Frankfurtu, Berlíně (Schönefeld), Krakově, Mnichově, Budapešti a Kolíně-Bonnu.

Zakoupení je jednoduché – buď přímo při rezervaci jízdenky (například zaškrtnutím příslušného boxu při rezervaci on-line) – a to do 24 hodin před odjezdem spoje RegioJet. ZÁRUKA ODLETU se dá zakoupit i na trasu, kde cestující kombinuje více spojů RegioJet případně partnerských dopravců (například návazné autobusové spoje SAD na Slovensku). Podmínkou je nákup celé cesty na jednu jízdenku v rámci rezervačního systému RegioJet.

Cestující musí dodržet minimální rezervu mezi časem pravidelného příjezdu spoje RegioJet a časem odletu leteckého spoje uvedeného na letence – kdy při odletech do zemí v rámci schengenského prostoru se jedná o 2,5 hodiny a mimo schengenský prostor to jsou 3,5 hodiny.

 

Aleš ONDRŮJ
Manažer PR a komunikace RegioJetu
ondruj@studentagency.cz
+420 603 523 053