Vízové služby

Chystáte se do zahraničí na dovolenou, studijní pobyt či na pracovní cestu? Potřebujete pomoci s vyřízením víz? Zprostředkujeme vám víza téměř do celého světa.

Chystáte se do zahraničí na dovolenou, studijní pobyt či na pracovní cestu? Potřebujete pomoci s vyřízením víz? Ve spolupráci s CK ČEDOK vám zprostředkujeme víza téměř do celého světa. Obraťte se na specialisty s dlouholetými zkušenostmi v této oblasti a užijte si svoji cestu za zážitky.

Jak probíhá vyřízení víz?

Víza pro zákazníky STUDENT AGENCY zprostředkovává CK Čedok, která má s vyřizováním víz dlouholeté zkušenosti. Máte tak jistotu, že je zajištění vašich víz v dobrých rukou. Vyberte si ve formuláři výše zemi, kterou chcete navštívit a vyplňte žádost o zprostředkování víz. Specialisté z Čedoku žádost projdou a budou vás kontaktovat s dalším postupem.

 

Jak probíhá platba za zprostředkování víz?

Úhradu víz prove

 

informovat zákazníky o zpracování osobních údajů Čedokem, pro udělení víz jsou někdy vyžadovány mimo jiné i citlivé osobní údaje

 

 

Vaše žádosti, včetně všech potřebných dokumentů a příloh můžete doručit osobně nebo zaslat poštou na jednu z těchto poboček:


STUDENT AGENCY Brno – Dům pánů z Lipé, nám. Svobody 17, 602 00 Brno
STUDENT AGENCY Praha – nákupní galerie Atrium, Karlovo nám. 10, 120 00 Praha 2

V případě zaslání poštou, nezapomeňte přiložit průvodní dopis s kontaktními a fakturačními údaji a dále adresou pro zaslání pasu zpět.

Všechny potřebné dokumenty můžete také předat k vyřízení tam, kde to máte nejblíže. Navštivte některou z našich dalších poboček, na kterých sídlí zájezdové či letenkové oddělení (žádosti o víza nepřijímají prodejní místa vlakových a autobusových jízdenek, internetové kavárny, prodejna Brno Vaňkovka a Praha Ruzyně).

Naše specialisty na vízový servis můžete kontaktovat také osobně, nebo e-mailem na adrese viza@studentagency.cz či telefonním čísle +420 5 42 42 42 42 .

 

Poplatky za víza
800 Kč Samostatné lepené vízum
500 Kč Samostatné e-vízum
1 000 Kč Atypická, nestandardní víza (Čína, Rusko, Namibie, Ghana, destinace mimo seznam na webu)
250 Kč Kuba karty
skutečný náklad dle typu poštovní služby Poštovné

Snížený poplatek za vyřízení víza se vztahuje k letence/zájezdu zakoupenému do destinace, kam bude vízum vyřizováno.

Výše transakčního poplatku se může u některých typů víz lišit. Konkrétní cenu za zprostředkování víz najdete vždy na stránce věnované příslušné zemi.

Co k vyřízení víza potřebuji?

Předtím, než si o samotné vízum rozhodnete požádat, měli bystě vědět několik základních informací.

Obecně se dá říct, že základem pro vyřízení víza je:

  • Fotografie příslušného formátu, originální a barevná
  • Cestovní pas
  • Formulář. Pro každou zemi je jiný, naleznete jej vždy u konkrétní země


Další informace, které byste měli, před podáním žádosti o víza znát:

  • Vízum do vámi zvolené země lze vyřídit za předpokladu, že v cestovním pase nemáte žádné jiné platné vízum do této země. Pokud budete chtít i přesto požádat o nové vízum, vezměte prosím na vědomí, že původní (dosud platné) vízum bude v okamžiku podání nové žádosti ambasádou zneplatněno.
  • V případě, že je k podání žádosti o vízum nutný zvací dopis, musí být tento dokument adresován příslušné ambasádě.
  • Pro vydání víza vyžadují zastupitelské úřady v cestovním dokladu nejméně dvě volné stránky.

Jak probíhá tvorba vízových dokladů?

Se STUDENT AGENCY si s vyřízením vízových dokladů nemusíte lámat hlavu. Jednoduše k nám na pobočku přinesete vízové doklady (formulář, pas a fotografii), které zašleme příslušné ambasádě. Jakmile vaši vízovou žádost vyřídí, obratem vám dáme vědět.


Jaké jsou předpoklady pro neudělení víza?

Všechny potřebné informace pro udělení platného víza se mohou měnit a konzulární úřady nejsou povinny cestovní agentury informovat. Předtím, než si o samotné vízum požádáte, vám doporučujeme ověření platných norem na www.mzv.cz a na konkrétním zastupitelském úřadě.


Co dělat, až vízum obdržím?

Po obdržení pasu si prosíme ihned zkontrolujte platnost víza a veškeré údaje. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel.Obchodní podmínky společnosti STUDENT AGENCY TRAVEL k.s. pro vyřízení oprávnění k pobytu (víza) naleznete zde. Naše  zkušenosti s vyřizováním víz jsou zárukou vaší spokojenosti, která je u nás vždy na prvním místě.

 

 

Informace o očkování pro cesty do zahraničí

Rádi vám poradíme, do kterých zemí je povinné očkování. Neriskujte své zdraví a zdraví svých blízkých. Podrobné informace o očkování najdete zde. 

Chcete-li zajistit k vaší cestě také ubytování, konktaktuje naše specialisty na e-mailové adrese ubytovani@studentagency.cz