Vízové služby

Chystáte se do zahraničí na dovolenou, studijní pobyt či na pracovní cestu? Potřebujete pomoci s vyřízením víz? Zprostředkujeme vám víza téměř do celého světa.

UPOZORNĚNÍ: VZHLEDEM K SOUČASNÉ SITUACI PŘIJÍMÁNÍ NOVÝCH ŽÁDOSTÍ O VÍZA OMEZENO

V případě zájmu o vyřízení víza nás prosím nejdříve kontaktujte na e-mailu: viza@studentagency.cz

Upozornění COVID-19 : vzhledem k současné situaci dopoporučujeme sledovat stránky MZV ČR a jednotlivých zastupitelských úřadů. V důsledku některých opatření může dojít k pozastavení či zrušení platnosti již vystavených víz!!

Chystáte se do zahraničí na dovolenou, studijní pobyt či na pracovní cestu? Potřebujete pomoci s vyřízením víz? Zprostředkujeme vám víza téměř do celého světa. Obraťte se na naše specialisty s dlouholetými zkušenostmi v této oblasti. Nabízíme kompletní vízový servis.

Navíc k letence nebo zájezdu zakoupenému u naší agentury nabízíme zprostředkování víz za zvýhodněnou cenu.

Vaše žádosti, včetně všech potřebných dokumentů a příloh můžete doručit osobně nebo zaslat poštou na jednu z těchto poboček:


STUDENT AGENCY Brno – Dům pánů z Lipé, nám. Svobody 17, 602 00 Brno
STUDENT AGENCY Praha – nákupní galerie Atrium, Karlovo nám. 10, 120 00 Praha 2

V případě zaslání poštou, nezapomeňte přiložit průvodní dopis s kontaktními a fakturačními údaji a dále adresou pro zaslání pasu zpět.

Všechny potřebné dokumenty můžete také předat k vyřízení tam, kde to máte nejblíže. Navštivte některou z našich dalších poboček, na kterých sídlí zájezdové či letenkové oddělení (žádosti o víza nepřijímají prodejní místa vlakových a autobusových jízdenek, internetové kavárny, prodejna Brno Vaňkovka a Praha Ruzyně).

Naše specialisty na vízový servis můžete kontaktovat také osobně, nebo e-mailem na adrese viza@studentagency.cz či telefonním čísle +420 5 42 42 42 42 .

 

Transakční poplatek (osoba/žádost) Podmínky    
450 Kč K letence nebo zájezdu zakoupenému v naší kanceláři; pouze víza vyřizovaná na ambasádách v ČR ve standardním režimu    
400 Kč K letence nebo zájezdu zakoupenému v naší kanceláři a zároveň při shodné společné žádosti o vízum pro 5 a více osob (shodná země, termíny a typ víza); pouze víza vyřizovaná na ambasádách v ČR ve standardním režimu    
300 Kč K letence nebo zájezdu zakoupenému v naší kanceláři a zároveň při shodné společné žádosti o vízum pro 10 a více osob (shodná země, termíny a typ víza); pouze víza vyřizovaná na ambasádách v ČR ve standardním režimu    
900 Kč Bez zakoupení letenky nebo zájezdu v naší kanceláři; v případě expresního vyřízení víza (dle podmínek zastupitelské­ho úřadu); pouze víza vyřizovaná na ambasádách v ČR    
od 950 Kč K letence nebo zájezdu zakoupenému v naší kanceláři; víza vyřizovaná na ambasádách mimo ČR (pouze Rakousko)      
od 1400 Kč Bez zakoupení letenky nebo zájezdu v naší kanceláři; víza vyřizovaná na ambasádách mimo ČR (pouze Rakousko)      
od 390 Kč Elektronická víza a registrace - USA (ESTA), Kanada (eTA), Austrálie (eVisitor), Srí lanka, Kambodža, Myanmar, e-víza Rusko,..    
       

Snížený poplatek za vyřízení víza se vztahuje k letence/zájezdu zakoupenému do destinace, kam bude vízum vyřizováno.

Výše transakčního poplatku se může u některých typů víz lišit. Konkrétní cenu za zprostředkování víz najdete vždy na stránce věnované příslušné zemi.

Co k vyřízení víza potřebuji?

Předtím, než si o samotné vízum rozhodnete požádat, měli bystě vědět několik základních informací.

Obecně se dá říct, že základem pro vyřízení víza je:

  • Fotografie příslušného formátu, originální a barevná
  • Cestovní pas
  • Formulář. Pro každou zemi je jiný, naleznete jej vždy u konkrétní země


Další informace, které byste měli, před podáním žádosti o víza znát:

  • Vízum do vámi zvolené země lze vyřídit za předpokladu, že v cestovním pase nemáte žádné jiné platné vízum do této země. Pokud budete chtít i přesto požádat o nové vízum, vezměte prosím na vědomí, že původní (dosud platné) vízum bude v okamžiku podání nové žádosti ambasádou zneplatněno.
  • V případě, že je k podání žádosti o vízum nutný zvací dopis, musí být tento dokument adresován příslušné ambasádě.
  • Pro vydání víza vyžadují zastupitelské úřady v cestovním dokladu nejméně dvě volné stránky.

Jak probíhá tvorba vízových dokladů?

Se STUDENT AGENCY si s vyřízením vízových dokladů nemusíte lámat hlavu. Jednoduše k nám na pobočku přinesete vízové doklady (formulář, pas a fotografii), které zašleme příslušné ambasádě. Jakmile vaši vízovou žádost vyřídí, obratem vám dáme vědět.


Jaké jsou předpoklady pro neudělení víza?

Všechny potřebné informace pro udělení platného víza se mohou měnit a konzulární úřady nejsou povinny cestovní agentury informovat. Předtím, než si o samotné vízum požádáte, vám doporučujeme ověření platných norem na www.mzv.cz a na konkrétním zastupitelském úřadě.


Co dělat, až vízum obdržím?

Po obdržení pasu si prosíme ihned zkontrolujte platnost víza a veškeré údaje. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel.Obchodní podmínky společnosti STUDENT AGENCY TRAVEL k.s. pro vyřízení oprávnění k pobytu (víza) naleznete zde. Naše  zkušenosti s vyřizováním víz jsou zárukou vaší spokojenosti, která je u nás vždy na prvním místě.

 

 

Informace o očkování pro cesty do zahraničí

Rádi vám poradíme, do kterých zemí je povinné očkování. Neriskujte své zdraví a zdraví svých blízkých. Podrobné informace o očkování najdete zde. 

Chcete-li zajistit k vaší cestě také ubytování, konktaktuje naše specialisty na e-mailové adrese ubytovani@studentagency.cz