10.08.2015, archiv
  • V rámci České republiky cestovalo v prvním pololetí na vnitrostátních spojích téměř 2,9 miliónu cestujících
  • Na Slovensku využilo vnitrostátní autobusové spoje RegioJet na trase Banská Bystrica – Nitra – Bratislava celkem 185 tisíc cestujících
  • Vysoký růst zaznamenaly mezinárodní linky, které přepravily o 12,1 % cestujících více – celkem 667 tisíc

Celkem 3,73 milionů cestujících přepravily za první pololetí autobusy STUDENT AGENCY a REGIOJET na žlutých vnitrostátních linkách v České republice a na Slovensku. Meziročně se tak jedná o nárůst ve výši 11,3 % cestujících a znamená to, že žlutými autobusy v prvním pololetí cestovalo denně o téměř 2100 cestujících více než ve stejném období předchozího roku, což se rovná kapacitě dalších přibližně 30 autobusů, které musely být nově vypraveny každý den.

V rámci České republiky přitom na vnitrostátních spojích cestovalo 2,880 miliónu cestujících, což představuje meziroční nárůst o 4,1 %, když za stejné období předchozího roku cestovalo na vnitrostátních linkách celkem 2,765 miliónu cestujících.

V případě mezinárodní dopravy se jednalo o meziroční nárůst o 12,1 %, když žlutých mezinárodních linek využilo v letošním prvním pololetí celkem 667 tisíc cestujících oproti 586 tisícům ve stejném období roku 2014.  

Statistiky přepravených cestujících nám letos nově doplňují také cestující z vnitrostátní autobusové linky RegioJet na Slovensku jezdící od února mezi Banskou Bystricou – Nitrou a Bratislavou. Tam jsme do konce června přepravili 185 tisíc cestujících a jejich počet se neustále zvyšuje,“ říká Ivana Kašická, ředitelka autobusové dopravy STUDENT AGENCY a dodává: „ Sečteno celkem – je to 3,73 miliónu zákazníků v prvním pololetí a za celý rok očekáváme rekordních 8 miliónů.“

Mezi nejrychleji rostoucími linkami ve vnitrostátní dopravě jsou především linky Praha Chomutov / Most s nárůstem počtu cestujících o 14,8 %, dále linka Praha – Hradec Králové s přírůstkem cestujících o 10,9 %, linka Brno – Ostrava s přírůstkem cestujících o 24,5 % a také absolutní rekordman v růstu počtu cestujících – linka Brno – České Budějovice s 36% přírůstkem počtu cestujících. O 2 procenta rostl v prvním pololetí počet cestujících také na trase z Prahy do Brna – a to přes probíhající rekonstrukční práce na dálnici D1.

Mezinárodní rekordman – linka do Vídně
Z mezinárodních linek je absolutním skokanem již tradiční linka z Prahy do Vídně centra a na letiště Schwechat. Na této lince přidala STUDENT AGENCY spoje jedoucí nově také přes Znojmo, což se také odrazilo do vysokého nárůstu počtu cestujících. Celkem na trase Praha – Vídeň cestovalo v prvním pololetí přibližně 246 tisíc cestujících oproti 199 tisícům cestujících za stejné období předchozího roku. To představuje meziroční přírůstek počtu cestujících o 24 %.

Vídeň, Berlín, Bratislava, Budapešť a Londýn představují pětici našich nejvytíženějších destinací s tím, že linky do Vídně, Berlína a do Bratislavy se dneska svým rozsahem spojů a početem přepravených cestujících podobají spíše vytíženým vnitrostátním trasám“, dodává Ivana Kašická, ředitelka autobusové dopravy STUDENT AGENCY.

Investice do dalších autobusů, nábor 50 řidičů
Rozšíření počtu spojů například na lince Praha – Chomutov / Most, rozšiřování počtu spojů na mezinárodních linkách například do Německa, stejně jako posilování stávajících spojů ve vnitrostátní i mezinárodní dopravě tak, aby bylo možné uspokojit neustále rostoucí poptávku po cestování – to jsou hlavní pilíře další expanze autobusů STUDENT AGENCY.  

Na její pokrytí STUDENT AGENCY aktuálně přijme až 50 nových řidičů autobusů. Nové řidiče přitom STUDENT AGENCY hledá jak pro spoje z Prahy, tak i z Brna. Cíleně přitom oslovuje uchazeče také z mimopražských a mimobrněnských regionů – například ze severní Moravy, nebo z Ústeckého kraje, ale také ze Slovenska.

Pro naše spoje hledáme řidiče z celého Česka, ale také na Slovensku. Všem nabízíme zajímavou práci s nejmodernější autobusovou technikou ve střední Evropě a řízení nejlepších autobusů u nás.  Zájemci se mohou okamžitě hlásit“, říká Ivana Kašická, ředitelka autobusové dopravy STUDENT AGENCY.

16 nových autobusů FUN&RELAX


Kromě náboru 50 nových řidičů pořizuje STUDENT AGENCY do své flotily nové autobusy ve špičkovém provedení FUN&RELAX. Aktuálně se jedná o 16 nových autobusů Volvo a Scania v provedení FUN&RELAX – z čehož 10 jich posílí flotilu STUDENT AGENCY v Česku právě na výše uvedených rozšířených linkách; 6 pak bude směřovat na Slovensko, kde doplní flotilu žlutých autobusů pod značkou RegioJet.sk – a následně zajistí také provoz zcela nové linky Bratislava – Vienna Airport – Vídeň. Celkový počet autobusů ve žluté flotile tak aktuálně činí 173 vozidel.