15.09.2011, archiv
Druhé prodejní místo na pražském hlavním nádraží otevře příští týden železniční dopravce RegioJet, člen skupiny Student Agency. Kromě prodejních pozic nabídne od 26. 9. cestujícím s jízdenkou RegioJet kavárnu ve stylu letištního salonku. K dispozici jim bude internet a luxusní káva Illy zdarma nebo si budou moci objednat další drobné občerstvení z RegioJet menu. Moderní interiér, který se nachází v pokladní zóně hlavního nádraží (po pravé straně ČD centra), byl navržen českým architektem a designérem Patrikem Kotasem. Jeho prostory, vybavené italským nábytkem, jsou zařízeny ve stylu interiéru letištních salonků.
 

Kromě toho otevře příští týden RegioJet prodejní místa v Pardubicích hl. n. a Olomouci hl. n., v Ostravě-Svinově a na hlavním nádraží a v Havířově.

Od příštího týdne otevře RegioJet prodejní místa také v Pardubicích a v Olomouci na hlavním nádraží a na nádražích v Ostravě-Svinově, v Ostravě na hlavním nádraží a v Havířově.

 

Prodejní místa RegioJet jsou umístěna většinou v pokladních zónách – vedle pokladen dalších dopravců (ČD, dopravní podniky, apod.). Cestující je najdou tam, kde jsou zvyklí si kupovat jízdenky na vlak. Zákazníkům nabídnou jízdenky na vlaky RegioJet, autobusy Student Agency express a v následujících dnech také výhodné mezinárodní jízdenky z rezervačního systému DB Bahn pro cesty do Německa a do západní Evropy. V nabídce jsou i jízdenky na západoevropské rychlovlaky TGV, Eurostar či Thalys.

 

Otevření prodejních míst souvisí s chystaným zahájením provozu vlaků RegioJet na trase Havířov – Ostrava – Olomouc – Pardubice – Praha 26. září 2011. RegioJet již zahájil prodej jízdenek přes internet a na existujících prodejních místech.

  

Praha hlavní nádraží

 

Nové prodejní místo v Praze na hlavním nádraží je druhé, které zde RegioJet má. První prodejní místo otevřel v dubnu letošního roku a začal zde prodávat především mezinárodní jízdenky ze systému DB Bahn a jízdenky na autobusy Student Agency express. V pokladní zóně tak má RegioJet na každé straně jednu pobočku.

  Praha1

Interiér nového prodejního místa navrhl architekt a designér Patrik Kotas. Kromě tří prodejních míst je zde kavárna vybavená barovým pultem, zázemím pro přípravu a úschovu čerstvých a chlazených potravin a nábytkem italského designu. Cestující si zde budou moci zpříjemnit čekání na vlak konzumací občerstvení – například luxusní kávy Illy zdarma nebo dalších jídel z nabídky RegioJet menu. Kavárna je také vybavena zákaznickými počítači s internetem, který mohou cestující s jízdenkou na vlak RegioJet bezplatně využít. V prostoru prodejního místa bude od 26. 9. k dispozici také zdarma připojení k wifi.

  Praha2

Dominantními barvami interiéru jsou žlutá, modrá a šedivá. Nábytek je řešen v barvě antracitu v kombinaci s bílou, a to tak, že bar a police jsou barvy antracitové a prodejní pult je bílý. Kožené sedačky pro zákazníky jsou v barvě šedivé, stolíky jsou skleněné v kombinaci s lesklým kovem. Stěny pokrývá plastická tapeta šedivé barvy a budou na nich také umístěny obrazovky s informacemi pro cestující.

    

Pardubice hlavní nádraží, Olomouc hlavní nádraží, Ostrava-Svinov, Ostrava hlavní nádraží a Havířov.

 

Ve všech těchto stanicích otevírá RegioJet vlastní prodejní místa. Jsou většinou umístěna v pokladní zóně tam, kde jsou si cestující zvyklí kupovat si jízdenky na vlak. V Ostravě a Olomouci otevírá RegioJet prodejní místa v podobě pokladních okének. V Pardubicích a v Havířově se jedná o interiérové pobočky. V Pardubicích navíc postupně doplní prodej jízdenek RegioJet a mezinárodních jízdenek DB Bahn také prodej letenek od největšího prodejce v ČR - Student Agency. Zákazníci využívající služeb pardubického nádraží tak budou moci využít nabídky dalších služeb skupiny Student Agency přímo na nádraží například během přestupu nebo čekání na vlakový spoj.

 

Jízdenky na vlaky RegioJet na pobočkách

 

Na nově otevřených pobočkách je možné koupit jízdenky na vlaky RegioJet, které vyjedou na trasu Havířov – Ostrava – Olomouc – Praha 26. září 2011. V nabídce jsou buď výhodné otevřené jízdenky, u kterých si zákazník pak rezervaci na příslušný spoj provede prostřednictvím SMS nebo on-line. Cena otevřené jízdenky například na trase Ostrava – Praha je 295 Kč. V prodeji jsou také jízdenky za obyčejné jízdné, které je výhodnější, než je nabídka obyčejného jízdného u dopravce ČD.

 

Zákazníci, kteří jsou držiteli slevových karet RailPlus – například In-karet / RailPlus vydaných ČD nebo německých BahnCard či rakouských Vorteilscard, získají při nákupu jízdenky 25 % slevu z obyčejného jízdného.

  

Příkladový přehled jízdného

     porovnani