10.12.2011, archiv
Železniční dopravce RegioJet, člen skupiny Student Agency, investoval z vlastních prostředků cca 60 tisíc EUR (1,5 mil. Kč) do modernizace zastávkového mobiliáře a posílení bezpečnostních prvků na modernizovaném úseku trati Bratislava – Dunajská Streda. Modernizaci tratě prováděl v posledních 3 měsících správce a majitel infrastruktury – Železnice slovenské republiky (ŽSR) s ohledem na rostoucí význam tratě a zvyšující se intenzitu provozu v nákladní a následně i osobní dopravě. RegioJet začne jako dopravce na této trati jezdit od 4. 3. 2012 – přesto již nyní při příležitosti ukončení modernizace ze strany ŽSR sám přispěl pořízením zastávkového mobiliáře a bezpečnostních prvků do následujících zastávek:
 

Přístřešky pro čekání cestujících:

Miloslavov, Malá Paka, Veľká Paka, Michal na Ostrove a Veľké Blahovo.

 

Bezpečnostní kamery a sloupy na bezpečnostní kamery:

Miloslavov, Kvetoslavov zastávka, Malá Paka, Veľká Paka, Michal na Ostrove a Veľké Blahovo.

 

Zastávkový mobiliář se skládá z čekárny, odpadkového koše, sedáků apod. Celá zastávka je vyrobena ze speciálního křemíko-skleněného kompozitu, který je nerozbitný a odolný proti vandalům. Navíc bezpečnost bude pod dohledem uvedených kamer. Zastávky budou osazeny reklamními panely výhradně pro propagaci veřejné dopravy s cílem získávání nových zákazníků. Mobiliář je majetkem RegioJet, který společnost dala do užívání po dobu 10 let a po stejnou dobu se bude starat i o jeho údržbu.

  

V polovině ledna (januára) přijedou první vlaky Talent a začne zkušební provoz

 

V polovině januára přijedou na Slovensko první jednotky Talent už v barvách RegioJetu a zahájí zkušební provoz – nejprve bez cestujících, následně i s nimi. Od poloviny února (februára) povede RegioJet denně v každém směru jeden spoj zkušebních vlaků v trase Bratislava - Komárno a zpět s provozem pro veřejnost, aby si zákazníci mohli nové spojení vyzkoušet. Od 4. března (marca) pak zahájíme standardní provoz podle jízdního řádu.

 

RegioJet spustil také internetové stránky na adrese www.regiojet.sk , kde jsou například informace o náboru zaměstnanců pro provoz na trase Bratislava – Dunajská Streda – Komárno, který již naplno běží. Na stránkách jsou ale i informace o novém spojení dálkovými vlaky IC RegioJet, které startuje  od neděle 11. 12. 2011 a nabídne novou kvalitu cestování na trase Žilina – Ostrava – Olomouc – Praha.

 

Od neděle 11. 12. nové spojení s Žilinou

 

Vlaky IC RegioJet nově nabízejí spojení se slovenskou Žilinou a Čadcou a dále s Třincem a Českým Těšínem v ČR. Každý den v 6.54 hodin odjíždí vlak IC 1006 RegioJet z Žiliny, který dále zastavuje v Čadci, Třinci, Českém Těšíně a  pokračuje přes Havířov a Ostravu a Olomouc do Prahy s příjezdem ve 12.31 hodin na pražské hlavní nádraží. Odpoledne pak tento spoj odjíždí jako IC 1013 RegioJet v 15.33 z Prahy hlavního nádraží s příjezdem do Žiliny ve 20.45. Cena za jízdenku na trase Praha - Žilina přitom začíná u akční ceny na tzv. kreditovou jízdenku na 390 Kč (15,90 EUR), cena za otevřenou nebo internetovou jízdenku činí 430 Kč (17,50 EUR) a plná cena obyčejného jízdného při nákupu na prodejním místě RegioJet nebo Student Agency pak 590 Kč (24 EUR). Běžná cena mezinárodní jízdenky ČD / ŽSSK přitom dnes na trase Praha – Žilina (po trase přes Horní Lideč) činí 699 Kč (27,60 EUR). Z obyčejného jízdného je možné stejně jako u ostatních spojů IC RegioJet uplatnit nárok na slevu RailPlus například pro držitele In-karet / RailPlus ČD nebo Klasik karet / RailPlus ŽSSK.

 

Ve vlaku bude poskytován servis odpovídající standardům IC RegioJet:

 

• Rezervace místa jako automatická součást jízdenky – zdarma pro každého cestujícího

• Servis stevardky nebo stevarda v každém voze (na každých cca 50 cestujících)

• Bezplatné připojení k internetu prostřednictvím wi-fi (v první fázi na území ČR)

• Teplé a studené nápoje zdarma – včetně luxusní kávy značky Illy; další výběrové občerstvení dostupné za nízkonákladové ceny v Kč a v EUR (sushi, výběr salátů, apod.)

• Noviny a časopisy

• Přípojka k 230 V, plně klimatizované prostředí a další služby.

 

Vlaky IC RegioJet pojedou v celé trase jako spoj jednoho dopravce. „RegioJet se stává prvním středoevropským dopravcem, který využívá eurolicenci pro mezinárodní dálkové spoje. Znamená to zásadní přelom v mezinárodní dopravě, který přináší citelná zlepšení pro cestující: především nižší ceny mezinárodních jízdenek a garantovanou úroveň palubního servisu po celou dobu cesty“, komentuje tuto novinku obchodní ředitel společnosti RegioJet Jiří Schmidt.

 

Jízdenky na spoje do a ze Žiliny jsou již v prodeji, a to na internetových stránkách www.regiojet.sk nebo www.regiojet.cz nebo prodejních místech RegioJet a Student Agency v České republice i na Slovensku. Doprodej jízdenek bude probíhat v případě volné kapacity také přímo u palubního personálu na nástupišti před odjezdem vlaku na nádraží v Žilině.

  SKRegioJet   SKRegioJet2