18.11.2011, archiv
Jedná se o přelom v mezinárodní železniční dopravě: jako první středoevropský dopravce RegioJet využije eurolicenci pro provoz mezinárodních dálkových vlaků v celé trase beze změny dopravce na hranicích.
 
 • Od 11. prosince ranní spoj z Žiliny do Prahy; odpolední pak v opačném směru za ceny až o více než 300 Kč nižší ve srovnání se stávající nabídkou vlakového spojení

 • RegioJet mění praxi v mezinárodní železniční dopravě – poprvé s eruolicencí mezinárodní spoje beze změny dopravce na hranicích – jednotná kvalita služeb, jeden personál v celé trase

 • Od 11. prosince celkem 10 spojů Havířov – Ostrava – Olomouc – Praha a zpět - pět v každém směru; jeden z těchto spojů zajíždí do Českého Těšína, Třince, Čadce a Žiliny

 • Změna zastávky v Ústí nad Orlicí – spoje IC RegioJet nově zastaví na zastávce Ústí nad Orlicí město přímo v centru

 • Další rozšíření počtu spojů IC RegioJet od 1. února a následně na konci prvního čtvrtletí

 • Cenové nabídky se od 11. prosince nemění, zvýšení DPH zohlední dopravce případně až od 1. ledna 2012

 

Od neděle 11. prosince nabídnou vlaky IC RegioJet nově spojení se slovenskou Žilinou a Čadcou a dále s Třincem a Českým Těšínem v ČR. Každý den v 6.54 hodin bude odjíždět vlak IC 1006 RegioJet z Žiliny, který dále zastaví v Čadci, Třinci, Českém Těšíně a bude pokračovat přes Havířov a Ostravu a Olomouc do Prahy s příjezdem ve 12.31 hodin na pražské hlavní nádraží. Odpoledne pak bude tento spoj odjíždět jako IC 1013 RegioJet v 15.33 z Prahy hlavního nádraží s příjezdem do Žiliny ve 20.45.

Cena za jízdenku na trase Praha - Žilina bude přitom začínat u akční ceny na tzv. kreditovou jízdenku na 390 Kč (15,90 EUR), cena za otevřenou nebo internetovou jízdenku pak bude činit 430 Kč (17,50 EUR) a plná cena obyčejného jízdného při nákupu na prodejním místě RegioJet nebo Student Agency pak 590 Kč (24 EUR). Běžná cena mezinárodní jízdenky ČD / ŽSSK přitom dnes na trase Praha – Žilina (po trase přes Horní Lideč) činí 699 Kč (27,60 EUR).

Z obyčejného jízdného bude možné stejně jako u ostatních spojů IC RegioJet uplatnit nárok na slevu RailPlus například pro držitele In-karet / RailPlus ČD nebo Klasik karet / Rail Plus ŽSSK. Ve vlaku bude poskytován plný servis odpovídající standardům IC RegioJet:

 
 • Rezervace místa jako automatická součást jízdenky – zdarma pro každého cestujícího

 • Servis stevardky nebo stevarda v každém voze (na každých cca 50 cestujících)

 • Bezplatné připojení k internetu prostřednictvím wi-fi

 • Teplé a studené nápoje zdarma – včetně luxusní kávy značky Illy; další výběrové občerstvení dostupné za nízkonákladové ceny v Kč a v EUR (sushi, výběr salátů, apod.)

 • Denní tisk, časopisy

 • Přípojka k 230 V, plně klimatizované prostředí a další služby.

  

Vlaky IC RegioJet pojedou v celé trase jako spoj jednoho dopravce. „ RegioJet se stává prvním středoevropským dopravcem, který využívá eurolicenci pro mezinárodní dálkové spoje. Znamená to zásadní přelom v mezinárodní dopravě, který přináší citelná zlepšení pro cestující: především nižší ceny mezinárodních jízdenek a garantovanou úroveň palubního servisu po celou dobu cesty “, komentuje tuto novinku obchodní ředitel společnosti RegioJet Jiří Schmidt.

 

Současně s tím plánuje RegioJet otevřít v Žilině své prodejní místo, které by mělo současně nabízet i další produkty skupiny Student Agency.

 

Rozšíření počtu spojů od prosince a během prvního čtvrtletí

 

Kromě prodloužení spojů IC 1006 / 1013 z a do Žiliny nabídne RegioJet od 11. prosince také další dva nové spoje na trase Havířov – Ostrava – Olomouc – Pardubice – Praha a zpět. Spoj IC 1009 bude odjíždět z Prahy v 13.33 s příjezdem do Olomouce v 15.58, do Ostravy Svinova v 16.57 a do Havířova pak v 17.25 hodin. Zpět pojede jako IC 1018 s odjezdem z Havířova v 18.27 hodin, z Ostravy Svinova v 18.58, Olomouce v 19.58 a s příjezdem do Prahy hl. n. ve 22.31 hodin (celý jízdní řád všech spojů je v příloze této tiskové zprávy v souboru formátu pdf.). Nové spoje nabídnou ideální spojení například pro páteční cesty z Prahy na víkend domů nebo naopak pro pozdější návrat zpět z Ostravska do Prahy – během všedních dnů i víkendů. Nové spoje jedoucí od prosince jsou již v prodeji na www.regiojet.cz nebo na obchodních místech RegioJet a Student Agency.

 

Další spoje nabídne RegioJet od 1. února a na celkový počet devíti spojů v každém směru na trase Praha – Olomouc – Ostrava – Havířov – (Žilina) pak RegioJet navýší jízdní řád během prvního čtvrtletí. RegioJet změnil v tomto své plány. Oproti původním předpokladům bude počet spojů narůstat plynule, nikoliv skokově. Důvodem je maximální důraz na kvalitu služeb zákaznického servisu během počáteční fáze rozšiřování provozu, charakteristické velmi vysokým vytížením vlaků.

 

Nové místo zastavování v Ústí nad Orlicí

 

Od 11. prosince se také mění místo zastavení vlaků IC RegioJet v Ústí nad Orlicí. RegioJet vychází vstříc poptávce zákazníků po zastavování blíže centru města a všechny spoje tak budou nově namísto tzv. hlavního nádraží zastavovat na zastávce Ústí nad Orlicí město v docházkové vzdálenosti centra města.

   

Příloha tiskové zprávy – Za kolik cestuji na trase Praha – Žilina?

  

Situace 1 – Mám kreditovou jízdenku a chci cestovat nejvýhodněji

 
 • Provedl jsem registraci kreditové jízdenky on-line a nabil částku na kreditovou jízdenku pro nákup jízdenek RegioJet (on-line, převodem na účet nebo na pobočce)

 • Využiji akčního jízdného – rezervuji si včas on-line nebo SMS vlak, kterým chci jet

 • Platím 390 Kč / 15,90 EUR za jednosměrné jízdné s kompletním servisem

  

Situace 2 – Koupil jsem si na pobočce otevřenou jízdenku nebo nemám problém nakupovat na internetu na www.regiojet.cz

 
 • Na pobočce jsem si zakoupil otevřenou jízdenku nebo více (bez konkrétního data a spoje)

 • Nebo nemám problém nakupovat na internetu a jdu na www.regiojet.cz / www.regiojet.sk

 • Vyberu si spoj, kterým chci cestovat a rezervuji si jej buď on-line nebo prostřednictvím SMS

 • Počet míst na otevřenou jízdenku není nijak omezen

 • Platím 430 Kč / 17,50 EUR za jednosměrné jízdné s kompletním servisem

  

Situace 3 – Doposud jsem jezdil s dopravcem České dráhy / ŽSSK, jsem držitelem In-karty/RailPlus nebo karty Klasik RailPlus

 
 • Jdu na pobočku RegioJet a kupuji si jízdenku na spoj, kterým chci cestovat

 • Předložím In-kartu s logem RailPlus a získávám 25% slevu z obyčejného jízdného

 • Platím 442 Kč / 18 EUR za jednosměrné jízdné s kompletním servisem

  

Skupina 4 – Nemám žádný průkaz ani kreditovou či otevřenou jízdenku. Tentokrát jdu na pobočku a platím obyčejné jízdné bez slevy

 
 • Jdu na pobočku RegioJet a kupuji si jízdenku na spoj, kterým chci cestovat

 • Platím 590 Kč / 24 EUR za jednosměrné jízdné s kompletním servisem

 • Oproti běžné mezinárodní jízdence šetřím více než 100 Kč

 •  

Kompletní jízdní řád ke stažení zde.