07.12.2011, archiv
Od zahájení prodeje do konce listopadu prodal RegioJet pro vlaky IC RegioJet jezdící v trase Havířov – Ostrava – Olomouc – Pardubice – Praha více než 105 tis. Jízdenek (včetně předprodejů). Průměrná obsazenost vlaků se stále pohybuje na úrovni 80 – 90 %, přičemž v listopadu dosáhla během 3. týdne dokonce rekordních 96,3%. V úterý 6. prosince využil služeb vlaku RegioJet také prezident České republiky Václav Klaus. Prezident cestoval spojem IC RegioJet 1015 s pravidelným odjezdem z pražského hlavního nádraží v 17.27 a příjezdem do stanice Ostrava hl. n. ve 21.08.
 

Prezident i v minulosti při cestách na Ostravsko pravidelně využíval vlakovou dopravu; tentokrát si ke své cestě na návštěvu Ostravy a Opavy vybral spoj soukromého dopravce RegioJet, člena skupiny Student Agency. Prezident  vlakem IC RegioJet cestoval společně se svým doprovodem jako běžný cestující a za přepravu zaplatil standardní jízdné dle ceníku dopravce RegioJet. Ve voze společně s ním cestovali také ostatní cestující, kteří si zakoupili rezervace na úterní spoj IC RegioJet 1015. Také servis poskytnutý na palubě byl běžným servisem odpovídajícím palubním službám ve vlacích RegioJet.

  

RegioJet nabídne od 11. prosince nové spojení s Žilinou

 

Od příští neděle 11. prosince nabídnou vlaky IC RegioJet nově spojení se slovenskou Žilinou a Čadcou a dále s Třincem a Českým Těšínem v ČR. Každý den v 6.54 hodin bude odjíždět vlak IC 1006 RegioJet z Žiliny, který dále zastaví v Čadci, Třinci, Českém Těšíně a bude pokračovat přes Havířov a Ostravu a Olomouc do Prahy s příjezdem ve 12.31 hodin na pražské hlavní nádraží. Odpoledne pak bude tento spoj odjíždět jako IC 1013 RegioJet v 15.33 z Prahy hlavního nádraží s příjezdem do Žiliny ve 20.45. Cena za jízdenku na trase Praha - Žilina přitom začíná u akční ceny na tzv. kreditovou jízdenku na 390 Kč (15,90 EUR), cena za otevřenou nebo internetovou jízdenku činí 430 Kč (17,50 EUR) a plná cena obyčejného jízdného při nákupu na prodejním místě RegioJet nebo Student Agency pak 590 Kč (24 EUR). Běžná cena mezinárodní jízdenky ČD / ŽSSK přitom dnes na trase Praha – Žilina (po trase přes Horní Lideč) činí 699 Kč (27,60 EUR). Z obyčejného jízdného je možné stejně jako u ostatních spojů IC RegioJet uplatnit nárok na slevu Radil Plus například pro držitele In-karet / RailPlus ČD nebo Klasik karet / Radil Plus ŽSSK.

  

Ve vlaku bude poskytován servis odpovídající standardům IC RegioJet:

 
  • Rezervace místa jako automatická součást jízdenky – zdarma pro každého cestujícího

  • Servis stevardky nebo stevarda v každém voze (na každých cca 50 cestujících)

  • Bezplatné připojení k internetu prostřednictvím wi-fi (v první fázi na území ČR)

  • Teplé a studené nápoje zdarma – včetně luxusní kávy značky Illy; další výběrové občerstvení dostupné za nízkonákladové ceny v Kč a v EUR (sushi, výběr salátů, apod.)

  • Noviny a časopisy

  • Přípojka k 230 V, plně klimatizované prostředí a další služby.

  

Vlaky IC RegioJet pojedou v celé trase jako spoj jednoho dopravce. „ RegioJet se stává prvním středoevropským dopravcem, který využívá eurolicenci pro mezinárodní dálkové spoje. Znamená to zásadní přelom v mezinárodní dopravě, který přináší citelná zlepšení pro cestující: především nižší ceny mezinárodních jízdenek a garantovanou úroveň palubního servisu po celou dobu cesty “, komentuje tuto novinku obchodní ředitel společnosti RegioJet Jiří Schmidt.

 

Jízdenky na spoje do a ze Žiliny jsou již v prodeji, a to na internetových stránkách dopravce RegioJet nebo prodejních místech RegioJet a Student Agency v České republice i na Slovensku. Doprodej jízdenek bude probíhat v případě volné kapacity také přímo u vlaku před odjezdem na nádraží v Žilině.

 

Rozšíření počtu spojů od prosince a během prvního čtvrtletí

 

Kromě prodloužení spojů IC 1006 / 1013 z a do Žiliny nabídne RegioJet od 11. prosince také další dva nové spoje na trase Havířov – Ostrava – Olomouc – Pardubice – Praha a zpět. Spoj IC 1009 bude odjíždět z Prahy v 13.33 s příjezdem do Olomouce v 15.58, do Ostravy Svinova v 16.57 a do Havířova pak v 17.25 hodin. Zpět pojede jako IC 1018 s odjezdem z Havířova v 18.27 hodin, z Ostravy Svinova v 18.58, Olomouce v 19.58 a s příjezdem do Prahy hl. n. ve 22.31 hodin. Nové spoje nabídnou ideální spojení například pro páteční cesty z Prahy na víkend domů nebo naopak pro pozdější návrat zpět z Ostravska do Prahy – během všedních dnů i víkendů. Nové spoje jedoucí od prosince jsou již v prodeji na www.regiojet.cz nebo na obchodních místech RegioJet a Student Agency.

 

Další spoje nabídne RegioJet od 1. února a na celkový počet devíti spojů v každém směru na trase Praha – Olomouc – Ostrava – Havířov – (Žilina) pak RegioJet navýší jízdní řád během prvního čtvrtletí.

 

klaus-stevardky