10.07.2008, archiv
Koncem července dostanou au pair v USA přidáno. Důvodem je rozhodnutí americké vlády o zvýšení minimální mzdy, jejíž navyšování má pokračovat i v dalších letech. Zvýšení minimální mzdy tak v důsledku upravuje i výdělky cizinců, kteří dosud dopláceli na klesající hodnotu amerického dolaru. Na situaci zareagoval také náš největší zprostředkovatel pracovních pobytů v zahraničí, společnost STUDENT AGENCY, která zvýšené kapesné okamžitě zahrnula do smluvních podmínek.

„Od 24. července 2008 dojde v rámci programu Au pair v USA ke zvýšení týdenního výdělku na 176,85 dolarů. Za rok si tak au pair v Americe vydělá o 960 dolarů více,“ potvrzuje Leona Ryšavá, obchodní ředitelka pracovních a au pair programů ve STUDENT AGENCY.

Podle statistik STUDENT AGENCY vyjíždí každý rok do USA zhruba pětina všech zájemců
o práci au pair. „Nabízíme skvělé podmínky, které umožňují českým a slovenským au pair vycestovat za minimální náklady. Perfektní zajištění a nepřetržitá asistence prostřednictvím partnerské agentury v USA jsou samozřejmostí,“ ubezpečuje Leona Ryšavá.
STUDENT AGENCY poskytuje bezplatně letenku, zdravotní pojištění, studium na americké škole, vstupní školení v New Yorku a řadu praktických dárků. „Účastník programu si tak
v podstatě zaplatí jen vízum, registrační poplatek a tzv. deposit. Ty se mu navíc mohou, kromě víza, po skončení programu vrátit,“ dodává ředitelka.

Podle Ryšavé jsou Spojené státy pro práci au pair dlouhodobě oblíbenou destinací. „Jen za loňský rok vycestovaly do Spojených států v rámci našeho programu stovky au pair.
Podobný zájem registrujeme i letos. Je to jeden z nejstarších programů STUDENT AGENCY, který si díky profesionálnímu zajištění, spokojenosti obou stran a skvělým podmínkám získal velmi dobrou reputaci,“ uvádí ředitelka.