03.12.2009, archiv
Stovky mladých lidí každoročně vyhledávají příležitost vycestovat na léto do zahraničí. O nabídky dostupných brigád se však začínají zajímat až v jarních měsících, kdy jsou nejzajímavější pracovní nabídky již dlouho rozebrané.

Například američtí zaměstnavatelé již nyní poptávají brigádníky pro obsazení pracovních pozic, které se na léto uvolňují. Program Work and Travel, který je mezi studenty VŠ a VOŠ nejoblíbenější, umožňuje legálně pracovat v USA až čtyři měsíce. Dalších 30 dní mohou pak studenti po Americe cestovat. Výběr pracovních možností je v zimě nejširší a studenti si tak mohou zvolit ze zajímavých nabídek, jako jsou například práce plavčíka, pokojské nebo recepční v hotelu, barmana a číšníka v restauraci nebo pozice v národních a zábavních parcích. Studenti jsou placeni hodinově a z výdělku se jim daří pokrývat všechny náklady spojené s pobytem. Kromě lepší nabídky pracovních pozic je včasná registrace do programu Work and Travel také spojena s výrazně nižšími náklady.

Právě nyní je nejvhodnější doba také na hledání letní brigády v Evropě. "Kdo chce v létě pracovat v hotelu v Anglii, Španělsku, Itálii či Portugalsku, už nyní by se mel přihlásit do našich pracovních programů. Zaměstnavatelů, kteří hledají výpomoc na léto je obecně poskrovnu, kapacity jsou tedy omezené a předpokládáme, že v únoru již budou naše letní pracovní programy zaplněny," říká Leona Jelínková ze STUDENT AGENCY. Právě v cestovním ruchu je nejširší nabídka volných míst.

Pracovní programy jsou obecně doporučovány lidem flexibilním, kteří si tyto pobyty nebudou plést s dovolenou. Brigády v zahraničí jsou jedinečnou příležitostí, jak strávit nezapomenutelné léto v zahraničí, poznat nové přátele, cestovat a poznávat jinou kulturu a zejména načerpat nespočet zkušeností.