Mauricius, ráj v Indickém oceánu

Čajové plantáže, vodopády, moře a nádherná příroda. Mauricius leží nedaleko Madagaskaru na souostroví Makarény. Ostrov lemují korálové útesy a je tak ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Odpočiňte si na nejhezčích plážích ostrova Flic and Flac a Tamarin. Vydejte se do džungle s exotickými zvířaty a rostlinami. Výlet si můžete udělat třeba na skálu Le Morne Brabant nebo do rezervace Île aux Aigrettes, kde vás čeká ta pravá exotika – ebenové stromy, vzácní holubi růžoví, želvy Aldabra nebo divoké orchideje. Nezapomenutelná jsou klikaté uličky, kolem kávových plantáží, které vás dovedou do horské vesnice Chamarel. Najdete tady oblast, které se říká Země sedmi barev, kde je půda zbarvena díky vulkanické činnosti do různých odstínů červené, modré, zelené a žluté barvy. A pokud sbíráte známky, určitě nezapomeňte navštívit hlavní město Port Lousi a Mauricius Postal Museum s unikátní kolekcí poštovních známek.

Náš TIP! Vyhněte se podzimním plískanicím! Říjen až prosinec je ideální čas, kdy si zaletět na Mauricius. Teploty se pohybují od kolem 28 °C.

 

 

Nenašli jste svou vysněnou letenku? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

Nejlevnější letenky na Mauricius

Jak si správně vybrat letenku na Mauricius?

Nakupujete letenky poprvé? Není čeho se bát! Výběr letenky není nic složitého. Díky našemu unikátnímu online vyhledávači máte nabídku letenek více než 650 leteckých společností na jednom místě a můžete si je během chvilky srovnat. Než začnete s výběrem letenky, nejdříve si rozmyslete, odkud a kam chcete letět a jak chcete, aby vaše cesta probíhala. Položte si otázku, zda vám bude stačit příruční zavazadlo, nebo budete potřebovat pořádný kufr (odbavené zavazadlo), zda preferujete přímý let nebo si chcete udělat třeba stop over v přestupní destinaci. Ne vždy musí být nejlevnější letenka tou nejlepší variantou a může se následně prodražit nákupem dalších služeb.

Odkud na Mauricius poletíte?

Na Mauricius není možné letět z ČR přímým letem a musíte tak počítat s přestupem. Vybrat si můžete například letenky s přestupem v Dubaji, Istanbulu nebo Paříži. Máte tak ideální možnost prozkoumat dvě destinace během jedné cesty. Naplánujte si stop over a vaše cesta na exotický Mauricius bude jedno velké dobrodružství. Letenky z Ostravy na Mauricius a letenky z Brna na Mauricius nejsou bohužel aktuálně možné a žádná aerolinka zatím toto spojení nemá v nabídce. Naši klienti volí nejčastěji letenky z Prahy na Mauricius, oblíbené jsou také letenky z Vídně na Mauricius nebo letenky z německých letišť v Berlíně, Mnichově nebo Frankfurtu na Mauricius. Ať si pro svůj odlet vyberete kterékoliv letiště, na našem webu najdete širokou nabídku letů za akční ceny. Stačí pár kliknutí a letenku máte v kapse.

Jak letět na Mauricius nejrychleji?

Pokud chcete být na Mauriciu co nejrychleji, vyberte si nejbližší letiště a let s co nejmenším počtem přestupů. V případě, že se nechcete po cestě stavovat v přestupní destinaci a užít si stop over, dávejte pozor na délku přestupu, abyste zbytečně netrávili dlouhý čas čekáním na letišti. Cesta na Mauricius vám zabere přibližně 15 až 20 hodin v závislosti na odletovém letišti a délce přestupu. Nemusíte se ale dlouhého cestování obávat, cesta vám zaručeně rychle uteče. Stačí se zasnít a připravit se na nezapomenutelná dobrodružství, která vás na Mauriciu čekají.

Kde na Mauriciu přistanete?

Letiště Sira Seewoosagura Ramgoolama najdete nedaleko vesnice Plaine Magnien, která leží ve východní části ostrova přibližně 50 kilometrů od hlavního města Port Luis. Na letišti má základnu národní letecká společnost Air Mauritius.
Z letiště se dostanete nejlépe autobusem, který vás zaveze do všech koutů ostrova. Cesta do hlavního města vám zabere přibližně hodinu a deset minut, pokud míříte do přístavu Mahbourg, bude vám cesta trvat přibližně čtvrt hodiny. V případě, že se chcete dostat do města Rivière des Gallets, pak počítejte s tím, že vám cesta zabere přibližně hodinu a půl. Další možností je vužít taxi nebo si pronajmout automobil. Pronájem vozu si dobře rozmyslete, na Mauriciu se jezdí vlevo, abyste nebyli na ostrově překvapeni. V případě, že i tak si chcete vůz pronajmout, nabídku najdete zde. Automobil si rezervujte s předstihem před cestou, ať máte jistotu, že bude vůz dle vašeho přání připraven.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Mauricius je oblíbenou destinací pro milovníky exotiky a máte tak na výběr z více aerolinek. Cestovatelé nejčastěji vybírají pro svou cestu letecké společnosti Emirates, Qatar Airways, Air France, Turkish Airlines nebo British Airways. Výběr můžete udělat například podle toho, kde chcete přestupovat, zda v Dubaji, Doha, Franci, Istanbulu nebo v Londýně. Dalším kritériem výběru je kvalita služeb. Všechny zmíněné aerolinky nabízejí vysokou kvalitu palubního servisu, ale každá má svá specifika. Prostudujte si výhody aerolinek na našem webu po prokliku na jednotlivé aerolinky a zvolte tu, která nejlépe odpovídá vašemu gustu.

Jak si koupit nejlevnější letenky na Mauricius?

Nejlevnější letenku na Mauricius si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 17 až 20 tisíc korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 15 tisíc korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky na Mauricius?

Před tím než na Mauricius poletíte, překontrolujte si vstupní podmínky do země. Vzhledem k stále probíhající pandemii COVID-19 po celém světě se mohou podmínky rychle měnit. Aktuální informace najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.