Air-France - KLM myslí na životní prostředí!

18. květen se uskutečnil první dálkový let Air France, kde bylo použito "SAF" (Sustainable aviation fuel - udržitelné letecké palivo) vyrobené ve Francii. Na tomto projektu spojili síly společnosti Air France, Total, Airbus a skupina ADP, aby bojovali proti zvyšování karbonové stopy. Výsledkem je let z Paříže do Montrealu na palivo, které bylo vyrobeno mimo jiné i třeba z použitého kuchyňského oleje.

Air France - KLM se dlouhodobě snaží o dekarbonizaci letecké dopravy a rozvoj výroby udržitelných paliv. Biopalivo použité pro tento konkrétní let bylo vyrobeno z odpadu a zbytků z oběhového hospodářství.

"Udržitelná letecká paliva, spolu s obnovou naší flotily, představují naši hlavní páku, jak ve střednědobém horizontu snížit do roku 2030 emise CO2 na jednoho cestujícího/km o polovinu. Tato dvě opatření jsou proto vedle ekologického pilotování a dosažení uhlíkově neutrálního pozemního provozu ústředním bodem naší strategie," prohlásil Benjamin Smith, generální ředitel společnosti Air France - KLM.

 Akční letenky Air France - KLM