Kostarika, banánová země s vůní kávy

Chcete poznat pravou exotiku? Vydejte se s námi do země, která je perlou střední Ameriky. Kostariku omývá z jedné strany Tichý oceán a z druhé Karibik. Na své si tady přijdou milovníci plážové pohody, surfování, ale i raftingu. Pokud chcete poznávat krásy přírody, pak neváhejte. Najdete tady divoké deštné pralesy s papoušky ara, kajmany nebo opicemi. Narazit můžete také na lenochody, nosály, tukany, jaguáry, ale i mořské želvy. Navštivte místní národní parky Parque Nacional Manuel Antonio, Parque Naccional Corcovado, Parque Nacional Tortuguero nebo třeba Parque Internacional La Amistad. Do těla si můžete dát při výšlapu na nejvyšší horu Cerro Chirripó, kde vás čekají nádherné výhledy na celou Kostariku. Nezapomenutelný je také výšlap na dosud aktivní sopku Volcán Arenal nebo procházka v korunách stromů v oblasti Montaverde. A až si budete chtít od dobrodružných výprav odpočinout, lehněte si na pláž, zaposlouchejte se do reggae a osvěžte se batidos, koktejly z čerstvého ovoce.

Náš TIP: Pokud míříte do Kostariky v září nebo říjnu, doporučujeme se podívat na karibskou stranu Kostariky. V prosinci pak dejte přednost pacifickému pobřeží. Vyhnete se dešti a dovolenou si užijete na 100%.

Nenašli jste svou vysněnou destinaci? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Akční letenky do Kostariky

Jak si správně vybrat letenku do Kostariky?

Nakupujete letenky poprvé? Není čeho se bát! Výběr letenky není nic složitého. Díky našemu unikátnímu online vyhledávači máte nabídku letenek více než 650 leteckých společností na jednom místě a můžete si je během chvilky srovnat. Než začnete s výběrem letenky, nejdříve se rozmyslete, odkud a kam chcete letět a jak chcete, aby vaše cesta probíhala. Položte si otázku, zda vám bude stačit příruční zavazadlo, nebo budete potřebovat pořádný kufr (odbavené zavazadlo), zda preferujete přímý let nebo si chcete udělat třeba stop over v přestupní destinaci. Ne vždy musí být nejlevnější letenka tou nejlepší variantou a může se následně prodražit nákupem dalších služeb. Tak co, už máte vše promyšlené? Pak není nic lehčího, než vše zadat do vyhledávače letenek na www.studentagency.cz a během pár sekund máte připravenou nabídku letenek online a na pár kliknutí.

Odkud do Kostariky poletíte?

Volbou číslo jedna u našich zákazníků jsou letenky z Prahy na Kostariku. Oblíbené jsou také letenky z Vídně do Kostariky. Pro svůj let můžete využít také letenky z německých nebo polských letiště. Letenky na přímé lety z evropských letišť na Kostariku bohužel nejsou k dispozici a žádná aerolinka je zatím nenabízí. Počítejte proto s přestupem během letu. Pokud hledáte nejlevnější letenku, pak se neomezujte při výběru pouze na Prahu. Letenky z Vídně nebo z německých letišť mohou být podstatně levnější a vy si navíc můžete udělat příjemný výlet a prozkoumat krásy města, odkud budete odlétat. Pokud poletíte z Vídně nebo třeba z Berlína, pak se nezapomeňte podívat na nabídku jízdenek na autobusy a vlaky RegioJet, které nabízí spojení z ČR za příjemné ceny.

Jak letět do Kostariky nejrychleji?

Prvním Evropanem, který vstoupil na území Kostariky, byl Kryštof Kolumbus a cesta mu zabrala pěkných pár měsíců. Vy takovou výpravu dnes už naštěstí podniknout nemusíte. Pokud chcete přistát na Kostarice co nejdříve, vyberte si nejbližší letiště a letenku s co nejmenším počtem přestupů. Let do Kostariky z Prahy vám zabere přibližně 25 až 30 hodin v závislosti na aerolince a počtu přestupů a trase, kterou poletíte. Na našem webu najdete širokou nabídku letů jak z Prahy, tak z Vídně, ale i dalších evropských letišť. Stačí si jen vybrat a letět do země s nejsladšími banány a výbornou kávou.

Kde v Kostarice přistanete?

Dlouhou dobu měla Kostarika pouze jednu vstupní bránu pro letecká spojení, a to v hlavním městě Kostariky San José. Místní pláže a nádherná příroda lákají čím dál tím větší počet turistů, a tak bylo vybudováno druhé letiště poblíž města Liberia.

  • Juan Santamaría International Airport je mezinárodní letiště v hlavním městě Kostariky San José. Letiště leží v části Alajuela, asi 20 kilometrů od centra San José. Letiště je základnou pro aerolinky Avicanca Costa Rica, Costa Rica Green Airways, Sansa Airlines a Volaris Costa Rica. Nejfrekventovanější lety na letiště v San José jsou linky z Panama City, Houstonu, Miami, San Salvadoru, Mexico City, Fort Lauderdale, Atlanty, Madridu, New Yorku - Newarku a z Guatemala City. Z letiště se nejlevněji dostanete do centra San José veřejnými autobusy MHD. Zastávku najdete v docházkové vzdálenosti před terminálem budovy a cesta vám zabere přibližně 40 minut. Rychlejší variantou cesty je využití místních taxislužeb.

  • International airport in Liberia, Buanacaste nese oficiální název Mezinárodní letiště Daniela Odubera Quirose. Letiště leží jen pár kilometrů od nádherných pláží a 13 kilometrů od centra Liberie. Letiště odbavuje jak vnitrostátní lety, tak lety především z Ameriky, Kanady, ale i Evropy a Jižní Asie. Pokud chcete poznat krásy Kostariky v plné kráse, doporučujeme si na letišti zapůjčit auto. Rezervaci si zajistěte ještě před odletem. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde. Další možností jak se dostat z letiště je využití místních autobusů, které vás s přestupem v Nicoya rozvezou do dalších destinací v Kostarice.

Jak si vybrat leteckou společnost?

Cesta na Kostariku vám zabere 25 až 30 hodin včetně přestupů v závislosti na aerolince a trase, kterou poletíte. Během letu na Kostariku si nezapomeňte přeřídit hodinky o osm hodin zpět, leží v jiném časovém pásmu než Česká republika. Na Kostariku je možné letět pouze s přestupem, přímé letecké spojení bohužel není k dispozici. Aktuálně můžete letět na Kostariku s leteckými společnostmi Air France, KLM, Delta Airlines, United Airlines, American Airlines, Air Canada nebo British Airways. Při výběru letenky se neomezujte pouze na Prahu a Vídeň. Akční ceny letenek můžou být také například z německých letišť v Berlíně, Frankfurtu nebo Mnichově. Ať už si vyberete pro odlet jakékoliv letiště, širokou nabídku akčních letenek najdete na našem webu.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Kostariky?

Nejlevnější letenky do Kostariky si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 22 000 až 25 000 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 16 000  korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem a na mimosezónní lety. Nejdražší bývají letenky v období Vánoc a Velikonoc. Last minute letenky jsou zpravidla dražší.   Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky na Kostariku?

Táhne vás to do exotiky a pátráte po tom, jaké podmínky jsou pro vstup na Kostariku? Ministerstvo zahraničních věcí na svém webu www.mzv.cz pravidelně aktualizuje veškeré důležité informace, které pro vstup do této exotické země potřebujete.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Kostariky. Letenky online a na pár kliknutí!