Dubaj, město nekončících zážitků

Představujeme vám město, které má nejvíce "nej" na světě - o nejvyšší budově Burj Khalifa, největším nákupním centru Dubai Mall, největší kryté sjezdovce Ski Dubai, nejvyšším hotelu JW Marriott Marquis jste určitě něco málo slyšeli. Víte ale, kam se vydat ve staré části Dubaje? Za nás určitě čtvrť Deira a Bur Dubai, trh s kořením Deira Spice Souk nebo malá čtvrť Al Bastakiya. Věděli jste, že Dubaj lze do češtiny přeložit jako "místo srazu? Tak pojďme se společně potkat ve městě, které v posledních 60 letech doslova vyrostlo z písku a které si dozajista zamilujete.

Náš TIP: Ideální doba, pro návštěvu Dubaje je říjen až květen, kdy teploty klesnou na  příjemné hodnoty a vy tak můžete nejen ležet na pláži, ale vydat se objevovat krásy celých Emirátů.

 

 

Nenašli letenky podle svých představ? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Jak si správně vybrat letenku do Dubaje?

Chcete zažít město „nej rarit“ na vlastní kůži? Rezervujte si letenku do Dubaje! A jak si vybrat nejvhodnější letenku? Nejdříve si položte otázku, odkud chcete do Dubaje letět, kde v Dubaji chcete přistát, jaké služby chcete, aby nabízela aerolinka, se kterou poletíte? Pokud hledáte nejlevnější letenku, pak zvolte nízkonákladovou leteckou společnost. Pokud dáváte přednost pohodlí a kvalitním službám na palubě, pak si zvolte některou z klasických leteckých společností. Dopředu si také rozmyslete, zda budete cestovat na lehko jen tak s malým baťůžkem, nebo budete potřebovat velký kufr (odbavené zavazadlo). Už máte jasno? Zadejte své preference do unikátního formuláře na webu STUDENT AGENCY a máte téměř hotovo. Vyhledávač letenek během pár vteřin srovná nabídku letenek více než 650 leteckých společností a připraví nabídku akčních letenek na míru právě pro vás.

Odkud do Dubaje poletíte?

Proč nepodcenit výběr letiště, ze kterého do Dubaje poletíte? Odletové letiště má velký vliv na cenu letenky, ale i na tom, jak rychle v Dubaji budete. V naší nabídce najdete letenky z Prahy do Dubaje. Letenky z Ostravy do Dubaje a letenky z Brna do Dubaje bohužel aktuálně v nabídce nejsou. Do Dubaje se můžete ale vydat i z dalších evropských letišť. Cestovatelé z ČR si oblíbili například letenky z Vídně nebo Katovic. Pokud chcete nejrychlejší cestu, pak zvolte nejbližší letiště. Pokud máte duši cestovatele, spojte příjemné s užitečným a po cestě do Dubaje prozkoumejte destinaci, ze které budete odlétat. Pokud hledáte nejlevnější letenku, zvolte letiště, ze kterého můžete letět s nízkonákladovou leteckou společností.

Jak letět do Dubaje nejrychleji?

Už se nemůžete dočkat do slunné Dubaje? Chcete být v Dubaji co nejrychleji? Pak si vyberte nejbližší letiště a rezervujte přímý let. Dubaj je exotická destinace, kam nemusíte letět desítky hodin. A protože je u cestovatelů čím dál tím oblíbenější, najdete v naší nabídce širokou nabídku letenek. Doba letu vám zabere přibližně 6 hodin. A pak už si můžete užívat na nádherných plážích nebo dáváte přednost lyžování a jedinečné sjezdovce v Dubai Mall?

Kde v Dubaji přistanete?

V Dubaji najdete dvě mezinárodní letiště, na kterých můžete při své cestě přistát. Každé má svá pro a proti. Které si vyberete?

  • Dubai International Airport – je největší letiště v Dubaji. V roce 2018 bylo vyhlášeno třetím nejrušnějším letištěm na světě a nachází se asi 4 kilometry od centra v městské části Al Garhoud. Svojí základnu zde má letecká společnost Emirates a flyDubai. Dubaj je jedním z největší leteckých hubů. Cestovatelé využívají letiště často jako přestupní místo pro lety z Evropy do Asie, Afriky, na Blízký Východ nebo do Ameriky.
    Z letiště se do centra města můžete dostat metrem, autobusem nebo taxíkem. Ať si vyberete kteroukoliv možnost, v srdci Dubaje budete za pár minut.

  • Mezinárodní letiště Al-Maktúma – je letiště, které bylo pojmenováno k poctě dubajského emíra Maktúma bin Rášida Ál Maktúma. Letiště najdete čtyřicet kilometrů jižně od centra Dubaje. Je poměrně nové, jeho provoz byl zahájen v roce 2010 s ambicí stát se největším civilním letištěm na světě. Aktálně na něj létají zatím pouze charterové lety a nízkonákladové aerolinky. S Dubai International Airport je propojeno prostřednictvím vysokorychlostního železničního systému. Pokud si vyberete let s nízkonákladovou aerolinkou WizzAir z Katovic nebo Budapešti, s největší pravděpodobností přistanete právě zde.
    Z letiště se nejsnáze dostanete autobusovou linkou číslo F55 a cesta vám zabere přibližně 70 minut. Můžete využít pro cestu také taxi nebo si pronajmout automobil. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Jakou si vybrat aerolinku? Máte rádi pohodlí a luxus nebo dáte přednost ceně? Nejoblíbenější leteckou společností z Prahy do Dubaje a z Vídně do Dubaje je u našich klientů jednoznačně Emirates. Ceny letenek nejsou sice nejnižší, zato vás na palubě čekají exkluzivní služby a dokonalé pohodlí. Před začátkem pandemie koronaviru navíc létaly Emirates z Prahy výhradně s legendárním vzdušným velikánem A 380 a to byl zážitek, který si žádný milovník létání nemohl nechat ujít. Další oblíbenou aerolinkou je flyDubai, jejíž lety najdete jak z Prahy, tak z Vídně. Pokud se chcete do Dubaje dostat co nejlevněji, pak dozajista sáhente po letenkách letecké společnosti WizzAir z Budapešti nebo Katovic.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Dubaje?

Nejlevnější letenky do Dubaje si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 7 000 Kč až 13 000 Kč. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 3 000 Kč. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem a mimosezónní lety. Z Prahy bohužel do Dubaje nelétá žádná nízkonákladová aerolinka, nižší ceny letenek tak najdete spíše z letiště v Budapešti nebo v Katovicích, odkud létá nízkonákladová aerolinka WizzAir. Pokud budete mít štěstí, narazíte na letenky kolem 2 500 Kč. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Spojených arabských emirátů?

Dubaj je jedním ze Spojených arabských emirátů. Dubaj dělá maximum pro to, aby ochránila své obyvatele i cestovatele před nebezpečím nákazy COVID-19. Je tak jednou ze zemí, která má aktivní přístup k očkování. Abyste si mohli užít pobyt v Dubaji, je nutné splnit některé vstupní podmínky, které najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Dubaje. Letenky online a na pár kliknutí!