Cigaretové zapalovače, zápalky a náplně do zapalovačů
Zapalovače a zápalky povoleny v množství 1 ks/osobu pokud je osoba má u sebe, v zapsaném zavazadle jsou zakázány. Zápalky "Strike anywhere" jsou zcela zakázány. Benzinové (Zippo) zapalovače s neabsorbovaným palivem a tzv. „turbo“ zapalovače (Torch lighters), vytvářející úzký usměrněný paprsek plamene, jehož teplota je výrazně vyšší než u běžných zapalovačů (teplota plamene těchto zapalovačů převyšuje 1 370 stupňů Celsia, resp. 2 500 stupňů Fahrenheita, paprsek plamene nemění svůj tvar v závislosti na poloze zapalovače) jsou zakázány v příručním i zapsaném zavazadle.

Fotoaparáty a videokamery
Povoleno v příručním i zapsaném zavazadle. V zapsaném zavazadle povoleno pouze bez napájecích baterií, tyto lze přepravit odděleně v příručním zavazadle.

Dětská výživa pevná i tekutá
Povoleno v příručním i zapsaném zavazadle, v případě tekuté výživy však pouze v množství nezbytném na dobu letu.

Drony a jiné dálkově ovládané hračky a modely
Povoleno v příručním zavazadle, nutný souhlas letecké společnosti. V zapsaném zavazadle povoleno pouze bez napájecích baterií, tyto lze přepravit odděleně v příručním zavazadle.

Powerbanky
Povoleno pouze v příručním zavazadle.

Elektronické cigarety
Povoleno pouze v příručním zavazadle.

Elektronická zařízení a spotřebiče
Povoleny v příručním i zapsaném zavazadle. V zapsaném zavazadle povoleny, pokud neobsahují lithiové baterie (jsou zakázány powebanky, elektronické cigarety, baterie aku vrtaček a šroubováků musejí být přepravovány odděleně, v příručním zavazadle Elektrické baterie a akumulátory Běžné baterie a akumulátory pro napájení převážené osobní elektroniky (např. mobilní telefony, digitální fotoaparáty) jsou povoleny v příručním i kabinovém zavazadle. Náhradní lithiové baterie a akumulátory (včetně powebanek) jsou povoleny pouze v příručním zavazadle, v případě jiných elektrických zdrojů (např. akumulátory s volným elektrolytem) se pro informace o možnostech přepravy obraťte na vaši leteckou společnost.

Berle a jiné pohybové zdravotní pomůcky
Povoleno v příručním i zapsaném zavazadle.

Campingové kartuše a podobné nádoby obsahující hořlavý stlačený plyn
Zakázáno v příručním i zapsaném zavazadle

Deštníky a slunečníky
Standardní deštníky povoleny v příručním i zapsaném zavazadle, deštníky a slunečníky větších rozměrů povoleny pouze v zapsaném zavazadle.

Tělní implantáty
Pro přepravu cestujících s tělními implantáty se nevztahují jakákoliv omezení, lékařské potvrzení je vhodné ale ne nezbytné.

Injekční jehly k aplikaci inzulinu a jiných zdravotně nezbytných medikamentů
Povoleno v příručním i zapsaném zavazadle. Medikamenty je vhodné přepravovat v originálním obalu, lékařské potvrzení je vhodné ale ne nezbytné.

Kardiostimulátor
Pro přepravu cestujících s kardiostimulátorem se nevztahují jakákoliv omezení. Cestující má právo požádat bezpečnostní personál o provedení fyzické bezpečnostní kontroly namísto kontroly elektronickými zařízeními.

Cukrářské výrobky, zákusky, dorty apod.
Povoleno v příručním i zapsaném zavazadle, pokud se jedná o hotové produkty k přímé konzumaci. Na polotovary obsahující kapalinu či gelovou složku (marmelády, medy, nutelly, kompoty, sirupy) se v kabinovém zavazadle vztahují omezení přepravy kapalin, aerosolů a gelů.

Marmelády, džemy a podobné potraviny
Na přepravu v příručním zavazadle se vztahují omezení přepravy tekutin a gelů, v zapsaném zavazadle povoleno přepravovat bez omezení.

Masné výrobky, salámy, klobásy
Pokud obsahují tekutou složku, vztahují se na ně při přepravě v kabinovém zavazadle omezení přepravy tekutin a gelů. V zapsaném zavazadle povoleno přepravovat bez omezení.

Netekuté léky a medikamenty, tablety apod.
Povoleno v příručním i zapsaném zavazadle. Obranné a paralyzující spreje, repelenty a jiné předměty, obsahující dráždivé látky Zakázáno v příručním i zapsaném zavazadle.

Rybářské pruty
V příručním zavazadle zakázáno, povoleno pouze v zapsaném zavazadle.

Roztoky na úschovu kontaktních čoček
Povoleno v příručním i zapsaném zavazadle.

Spreje a jiné tlakové nádoby, pokud se nejedná o lékařské nebo toaletní potřeby
Zakázáno v příručním i zapsaném zavazadle.

Tekuté léky, lékařské masti a jiné medikamenty
Povoleno v příručním i zapsaném zavazadle. Medikamenty je vhodné přepravovat v originálním obalu, lékařské potvrzení je vhodné, ale ne nezbytné.

Zábavná pyrotechnika, prskavky
Zakázáno v příručním i zapsaném zavazadle.

Skateboardy
V příručním zavazadle zakázáno, povoleno pouze v zapsaném zavazadle.

Akumulátorové vrtačky, šroubováky a jiné akumulátorové nářadí
Povoleno v příručním zavazadle. V zapsaném zavazadle povoleno pouze bez napájecích baterií, tyto lze přepravit odděleně v příručním zavazadle.

Strunové hudební nástroje
Povoleno v příručním i zapsaném zavazadle. Náhradní struny povoleny pouze v zapsaném zavazadle.

Kempingové stany
Povoleno v příručním i zapsaném zavazadle. Stanové kolíky povoleny pouze v zapsaném zavazadle.