Island, země ohně, ledu a tisíce vodopádů

Příroda na Islandu je prostě dechberoucí. Nechte se okouzlit nádhernými vodopády Háifoss, Gulfoss, Goðafoss, Skogafoss, Detifoss, Hengifoss nebo Hoffellsjökull. Ohřejte se v horkých pramenech v Blue Lagoon, lázních Nature Baths nebo Kjoluru. Zatajte dech při pohledu na polární záři. Projděte se v národních parcích Pingvellir, Thingvellir nebo Skaftafell. Pokud milujete treky, tak se vydejte na Laugavegur. Pokloňte se Geysiru, který dal název všem gejzírům nebo se projděte po poušti Sólheimasandur k legendárnímu vraku Dakoty. Island je přírodními zázraky a poklady doslova protkán. Vydejte se poznat jeho krásy.

Náš TIP: Chcete se vyhnout davům turistů, které každoročně na Island míří?  Navštivte jej v říjnu!  Dny se sice pomalu krátí, ale ještě pořád si můžete užívat kolem 10 hodin svitu denně. Teploty malinko klesnou oproti létu, ale nemusíte se bát, určitě neumrznete.

Nenašli jste svou vysněnou destinaci? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Nejlevnější letenky na Island

Jak si správně vybrat letenku na Island?

Chcete zažít dobrodružství a poznat drsnou zemi plnou přírodních krás? Sbalte kufry a leťte s námi na Island. Vybrat si správnou letenku není žádný problém. Let z Prahy na Island vám zabere necelé čtyři hodiny. Letět můžete, ale také například z letišť na Slovensku, v Rakousku nebo Německu, ale i dalších evropských letišť. Než začnete s výběrem nejvhodnější letenky, dobře si rozmyslete, odkud chcete a kdy chcete letět. Důležité je také si rozmyslet, jestli chcete letět jen s baťůžkem nebo budete potřebovat odbavené zavazadlo. Následné dokupování služeb na palubě může i levnou letenku prodražit. Vybrat si můžete letenku s nízkonákladovou leteckou společností, kde musíte počítat s nižším komfortem nebo s klasickou leteckou společností, která zpravidla nabízí kvalitnější služby na palubě a vyšší komfort. Už máte vše rozmyšleno? Pak není nic lehčího, než vše zadat do unikátního vyhledávače akčních letenek na webu STUDENT AGENCY. Během pár sekund pro vás porovná letenky více než 650 leteckých společností a vybere nabídku letenek na míru. Rezervace letenku můžete jednoduše online a na pár kliknutí.

Odkud na Island poletíte?

Naši zákazníci nejčastěji volí letenky z Prahy na Island. Oblíbené jsou ale také letenky z Vídně na Island. Letět můžete ale i z okolních letišť. Rezervovat si můžete například letenky z Bratislavy na Island, letenky z Frankfurtu na Island, letenky z Mnichova na Island nebo letenky z Berlína na Island. Výběr je opravdu široký a ať už si pro svůj odlet vyberete jakoukoliv destinaci, na našem webu najdete nejlevnější letenky.

Jak letět na Island nejrychleji?

Island je cestovatelským snem všech dobrodruhů a milovníků přírodních krás. Pokud se chcete na Island dostat co nejrychleji, vyberte si nejbližší letiště a přímý let. Let na Island vám zabere přibližně necelé čtyři hodiny v závislosti na letišti, odkud odlétáte. Na našem webu najdete širokou nabídku letů jak z Prahy, tak z okolních letišť. Stačí si jen vybrat a vydat se za zážitky.

Kde na Islandu přistanete?

Mezinárodní letiště Keflavík, které bývá také označováno jako Reykjavík, je největším letištěm na Islandu. Leží přibližně 3 kilometry od Keflavíku a 50 kilometrů od Reykjavíku. Na letišti mají základnu letecké společnosti Icelandair a Wow Air.

Z letiště se dostanete nejrychleji autobusem Flybus, který má zastávku přímo před budovou terminálu. Cesta z letiště do centra Reykjavíku vám zabere přibližně 45 minut. Další možností je využít autobus veřejné dopravy, linku n.55 nebo autobusy Gray Line Airport Express. Většina cestovatelů, kteří na Islandu přistanou, chce prozkoumat Island křížem krážem, a tak si pronajme automobil. Nabídku vozů za akční ceny najdete zde. Doporučujeme si zajistit pronájem automobilu ještě před odletem, ať máte jistotu a můžete si vybrat vůz, který chcete. Vzhledem k náročnosti terénu při cestování po Islandu doporučujeme si pronajmout vůz s náhonem na všechny čtyři kola.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Tajemný ostrov Island je vzdálený jen přibližně 4 hodiny letu z Prahy. Island se nachází v jiném časovém pásmu než Česká republika, proto si nezapomeňte při cestě přeřídit hodinky o dvě hodiny zpátky. Cestovatelé nejčastěji volí letenky z Prahy, odkud je možné letět s leteckou společností ČSA. Oblíbené jsou také lety z Vídně, odkud můžete letět s nízkonákladovou leteckou společností Wizz Air nebo rakouskou národní aerolinkou Austrian Airlines. Leťet můžete také z Bratislavy s Wizz Airem nebo z Frankfurtu, Mnichova a Berlína s Icelandair.

Jak si koupit nejlevnější letenky na Island?

Nejlevnější letenky na Island si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 6 500 korun. Během Vánoc a dalších svátků nekoupíte letenky levněji než kolem 8 500 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 2 500 korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem, na mimosezónní lety a lety s nízkonákladovými leteckými společnostmi. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky na Island?

Island je čarokrásné místo, které stojí  za návštěvu. Ať vás po cestě nepotká žádné překvapení, před odletem si překontrolujte vstupní podmínky do země na webu Ministerstvu zahraničních věcí www.mzv.cz.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY na Island. Letenky online a na pár kliknutí!