Řím, město nabité historií

Kouzlu římských uliček, památek a nenapodobitelné atmosféře kosmopolitní italské metropole málokdo odolá. Vydejte se historii vstříc díky památkám jako jsou Koloseum, Panteon nebo Forum Romanum. Udělejte si romantickou procházku k fontáně di Trevi nebo na Španělské schody. Navštivte Vatikán, který je nejmenším státem na světě a dělá z Říma cenrum křesťanství. Nechte se unést díly velikánů jako je Leonardo da Vinci, Tiziian nebo Rubens. Usaďte se v některé z útulných romantických kavárniček a vychutnejte si pravé italské espresso nebo si zajděte na zmrzlinu. Milovníci italské kuchyně musí ochutnat spaghetti alla carbonara.

Náš TIP: Říjen a listopad jsou ideální měsíce, kdy si prohlédnout v Římě  památky a kostely a prozkoumat jeho uličky. Vyhnete se horkému počasí a zpříjemníte si podzimní měsíce.

Nenašli letenky podle svých představ? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Jak si správně vybrat letenku do Říma?

Všechny cesty vedou do Říma! A jak si vybrat pro vás tu nejvhodnější letenku na cestu? Stačí si vše rozmyslet a za pár minut můžete mít nejlepší letenku v kapse. Nejdříve si promyslete kdy, odkud a kam chcete letět. Můžete využít letiště v ČR, ale i v okolních státech, v Římě pak můžete přistát na jednom ze dvou letišť. Důležité je si také uvědomit, zda hledáte nejlevnější letenku a za cenu nižšího komfortu chcete využít nízkonákladovou leteckou společnost nebo dáváte přednost vyššímu standardu služeb na palubě klasických leteckých společností. Na výběr letenky má také vliv velikost zavazadla, se kterým chcete cestovat. Bude vám stačit malý baťůžek nebo budete potřebovat odbavené zavazadlo? Následné dokupování zavazadel může zbytečně letenku prodražit. Už vše máte rozmyšleno? Pak není nic lehčího, než vše zadat do našeho unikátního vyhledávače letenek na webu STUDENT AGENCY, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností a připraví nabídku akčních letenek na míru právě pro vás.

Odkud do Říma poletíte?

Volbou číslo jedna mezi našimi klienty jsou letenky z Prahy do Říma. Oblíbené jsou také letenky z Vídně do Říma. Letět můžete ale i z dalších evropských letišť a spojit tak cestu do Říma s prohlídkou další evropské metropole. Využít můžete například letenky z Frankfurtu, Berlína, Mnichova nebo Krakova.

Jak letět do Říma nejrychleji?

Pokud chcete být v Římě opravdu nejrychleji, najděte si nejbližší letiště a vyberte si přímý let. Řím je oblíbenou destinací, a tak najdete v naší nabídce pestrou nabídku letenek nejen z českých letišť, ale i z evropských metropolí. Let z Prahy do Říma vám zabere přibližně hodinu a čtyřicet minut. Řím je tak ideální destinací, kam si zaletět i na krátký výlet nebo prodloužený víkend.

Kde v Římě přistanete?

Řím obsluhují dvě mezinárodní letiště. Největší italské letiště Fiumicino a malé letiště pro nízkonákladové letecké společnosti Ciampino.

  • Letiště Leonardo da Vinci Fiumicino je největší italské a jedno z největších evropských letišť. Leží přibližně 35 kilometrů od centra Říma. Základnu na letišti má letecká společnosti Alitalia a Vueling. Letiště využívají nejen ti, kdo míří objevovat krásy Říma, ale i ti, kdo letí dále s přestupem do destinací v Asii, Americe nebo Africe.
    Z letiště se nejrychleji dostanete do centra Říma vlakem Leonardo Express. Cesta vám zabere přibližně půl hodiny. Je tmůžete také vlakem Regionale, který je v centru Říma přibližně za 50 minut. Z letiště odjíždí také několik autobusových linek společností Terravision, SIT BUS Shuttle, T.A.M. a Rome Airport Bus. Nejlevněji se do centra dostanete autobusovou linkou Cotral, kde musíte počítat přibližně s hodinovou cestou.

  • Letiště Ciampino je malé letiště, které využívají převážně nízkonákladové aerolinky. Základnu na letišti má letecká společnost Ryanair. Můžete zde letět nejen z Prahy, lae také z Katovic, Vídně a dalších destinací v Evropě. Letiště leží přibližně 12 kilometrů od centra Říma.
    Z letiště se do centra Říma dostanete autobusem společností Terravision, Sit Bus Shuttle, Rome Airport Bus nebo kyvadlovou autobusovou linkou AirLink.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Itálie se nachází ve stejném časovém pásmu jako ČR. Při cestě do Říma tak nemusíte přeřizovat hodinky. Let vám zabere přibližně hodinu a čtyřicet minut v závislosti na letišti odkud poletíte. Naši klienti nejčastěji létají z Prahy, Vídně nebo Katovic. Z Prahy do Říma můžete aktuálně letět s nízkonákladovými aerolinkami Ryanair a Wizz Air. Pro cestu z Vídně do Říma můžete využít lety s leteckou společností Austrian Airlines nebo Ryanair. Další možností je letět z Frankfurtu nad Mohanem s Alitalia, Lufthansou nebo Hahn Air. Z Berlína můžete využít lety s easyJet nebo Ryanair. Pokud poletíte z polského Krakova, nejspíše zvolíte leteckou společnost Wizz Air.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Říma?

Nejlevnější letenku do Říma získáte, pokud si zakoupíte letenku online. Vyhnete se tak různým poplatkům za zprostředkování. Jak letecké společnosti, tak agentury musí pokrýt náklady na prodejce, a tak je nákup na pobočce nebo prostřednictvím e-mailu/telefonu vždy o něco dražší. Ceny letenek do Říma se pohybují okolo 2 000 až 4 000 Kč. Během víkendů, Vánoc, Velikonoc a dalších svátků mohou být letenky ještě dražší. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, pak si počkejte na akční letenky, které se mohou dostat i pod 1 000 Kč. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným časovým předstihem a na mimosezónní lety. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Obecně lze říct, že čím blíže k odletu si letenku zakoupíte, tím jsou letenky dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky letenek více než 650 leteckých společností podle zadaných kritérií. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty na telefonu 542 42 42 42 nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Itálie?

Řím se řídí vstupními podmínkami do Itálie. Nezapomeňte se před odletem informovat, jaké náležitosti musíte mít s sebou. Aktuální informace najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Říma. Online letenky na pár kliknutí!