Sardinie, perla Středozemního moře

Užijte si dovolenou na italském ostrově Sardinie. Vydejte se po stopách tajemné kultury Nurghů a prozkoumejte kamenné stavby ve tvaru komolých kuželů. Ponořte se do průzračně čistého moře a objevte krásy místních červených korálů. Nechte se okouzlit žulovými útesy, lagunami a šumivým mořem. Pokud hledáte relax a odpočinek, udělejte si výlet do vnitrozemí a užijte si dechberoucí hory plné ovčích stád a nádherné vesničky, které žijí svým poklidným životem. Milovníci archeologie nesmí vynechat naleziště Cagliari. Na závěr si pak připijte s výborným italským vínem ze Sardinie.

Náš TIP: Sardíniie na podzim je ve znamení tradic a folkloru. Každoročně tady připravují od září do prosince slavnosti tradic. Každý týden se odehrávají v jiné vesnici, která představí své místní tradice. Dozvíte se třeba o zpracování vinné révy, vyšívání šátků, pečení tradičního curkoví a dalších místních zvyklostech.

 

Nenašli jste svou vysněnou destinaci? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Nejlevnější letenky na Sardínii

Jak si správně vybrat letenku na Sardinii?

Chcete poznat vzrušující atmosféru ostrova ve Středozemním moři? Sbalte kufry a leťte s námi na Sardinii. Výběr letenky není nic složitého. Na Sardinii se dostanete z Prahy přibližně za dvě hodiny v závislosti na letišti odkud odlétáte a kde na Sardinii přistanete. Tenhle italský ostrov je oblíbenou destinací všech milovníků moře, hor a italských delikates. Aerolinky to vědí, a tak najdete v naší nabídce širokou škálu letů z Prahy, Vídně, ale i z dalších evropských letišť. Pro svoji cestu na Sardinii si můžete vybrat lety například z Německa nebo Polska. Před tím, než začnete vybírat nejvhodnější letenku, si dobře rozmyslete, odkud chcete odlétat, kde na Sardinii chcete přistát, kdy chcete letět a jak chcete cestovat. Chcete letět jen tak na lehko s malým baťůžkem nebo potřebujete odbavené zavazadlo? Chcete nejlevnější letenku a zajímají vás letenky nízkonákladových dopravců nebo dáváte přednost pohodlí a službám klasických leteckých společností? No a pak už vše stačí zadat do formuláře na webu STUDENT AGENCY a náš unikátní vyhledávač akčních letenek během pár sekund porovná nabídku letenek více než 650 leteckých dopravců a připraví vám nabídku letenek na míru. Vaši vysněnou letenku si můžete rezervovat online a na pár kliknutí.

Odkud na Sardinii poletíte?

Nejoblíbenější volbou našich klientů jsou letenky z Prahy na Sardinii. Oblíbené jsou jak letenky z Prahy na Cagliari, tak také letenky z Prahy do Catanie, ale i letenky z Prahy do Olbie. Aktuálně bohužel nejsou k dispozici letenky z Brna na Sardinii a letenky z Ostravy na Sardinii. Cestující z jižní Moravy často volí pro svou cestu letenky z Vídně na Sardinii. Využít ale můžete také letenky z Berlína, Mnichova, Frankfurtu nebo z polských Katovic a Krakova.

Jak letět na Sardinii nejrychleji?

Sardinie je oblíbenou destinací cestovatelů, kam míří jak ti, kdo si chtějí užívat vodních radovánek, tak ti, kteří chtějí objevovat krásy místních památek a přírodních krás. Pokud chcete být na ostrově opravdu co nejrychleji, vyberte si letenky na přímé lety z nejbližšího letiště. Let z Prahy na Sardinii vám zabere přibližně dvě hodiny letu v závislosti na letišti, odkud odlétáte a kde přistanete. Na našem webu najdete širokou nabídku letů jak z Prahy, tak z okolních letišť. Stačí si jen vybrat a vydat se za dobrodružstvím.

Kde na Sardinii přistanete?

  • Letiště Olbia-Costa Smeralda je mezinárodní letiště, které se nachází přibližně 3 kilometry od centra města Olbia na italském ostrově Sardinie. Základnu na letišti mají letecké společnosti Volotea a easyJet. Letiště Olbia je ideálním místem, kde můžete odstartovat svojí cestu po Sardinii. Pokud ji chcete procestovat křížem krážem, doporučujeme si pronajmout auto. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde.
    Z letiště se nejlépe dostanete autobusy MHD, jejichž autobusy stojí přímo před terminálem. Cesta do centra vám zabere přibližně 15 minut. Další možností je využít autobusovou linku Olbia Airlink, která vás doveze na vlakové nádraží, odkud se dostanete do všech významných letovisek na ostrově.

  • Letiště Alghero – Fertilia je mezinárodní letiště na ostrově Sardinie, které leží přibližně 10 kilometrů severně od města Alghero. Pro cestu z letiště je nejlepší využít autobusy společnosti ARST, které vás do centra Alghera dopraví přibližně za půl hodiny. Pokud chcete po ostrově cestovat a poznávat jeho krásy, doporučujeme si pronajmout vůz. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde.

  • Letiště Maria Mameliho Cagliari - Elmas leží přibližně 7 kilometrů severozápadně od centra hlavního města Sardinie Cagliari. Letiště využívají zejména cestovatelé, kteří chtějí strávit dovolenou v jižní části ostrova.
    Z letiště se do centra Cagliari nejlépe dostanete autobusem, který stojí přímo před letištěm. Další možností je využít vlak. Zastávku najdete v docházkové vzdálenosti od letiště (přibližně 10 minut). Vlakem se můžete dostat také do dalších destinací na Sardinii. Pokud chcete rovnou z letiště vyrazit prozkoumat krásy Sardinii, půjčte si automobil. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Sardinie je jen dvě hodiny letu z Prahy. Nachází se ve stejném časovém pásmu jako ČR, a tak si nebudete muset přeřizovat hodinky. Naši klienti nejčastěji využívají letenky z Prahy na Sicílii, odkud je možné letět do Olbie  a Cagliari s leteckými společnostmi Volotea, Smartwings nebo Wizz Air. Z Vídně je možné letět do Oblie a Cagliari s Austrian Airlines a Ryanairem. Využít můžete také lety z Katovic do Alghera s Wizz Air a Ryanairem.

Jak si koupit nejlevnější letenky na Sardinii?

Nejlevnější letenky na Sardinii si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 2 000 – 4 000 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 1 000 korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem, na mimosezónní lety a lety s nízkonákladovými leteckými společnostmi. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Itálie?

Už se vidíte na nádherných plážích na Sardínii se sklenkou výborného vína v ruce? Než začnete plánovat svou cestu, prostudujte si vstupní podmínky do Itálie. Aktuální informace najdete na našem webu www.kammuzu.cz a na webu Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Sardínie. Letenky online a na pár kliknutí!