Kypr, Afroditin ostrov lásky

Uleťte si s námi na ostrov slunce, které tady průměrně svítí 300 dní v roce. Milovníci vodních radovánek se můžou těšit na nejkrásnější evropské pláže. Užijte si zátoku Petra tou Romiu s Afroditinou pláží, kde se zrodila bohyně lásky a krásy Afrodita nebo se vydejte na pláže v okolí bývalé rybářské vesnice Ayia Napa. Pláže Golden Beach, Makronissos, Nissi, Vathia Gonia, Pernera, Katsarga, Pantahou, Glyky Nero nebo Kermia si zamilujete. Na své si přijdou ale i milovníci historie. Hned tři památky jsou na seznamu UNESCO. Jde o malované kostely v Troodos, arechologické vykopávky v Paphosu a prehistorické osídlení z neolitu Choirokitia. Při návštěvě nesmíte vynechat ani antické město Salamic nebo hlavní město Nikósii. Pokud dáváte přednost přírodě a turistice, vydejte se do pohoří Troodos, kde na vás čeká panenská příroda, majestátné hory, husté lesy, ale i třeba klášter Kykkos s Byzantským muzeem. Kypr je místo, které vás dozajista okouzlí.

Náš TIP: Nechcete se ještě vzdát léta? Leťte na Kypr! Teploty vzduchu i moře jsou tady až do listopadu velmi příjemné a ideální pro vodní radovánky.

 

 

Nenašli jste letenky podle svých představ? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Nejlevnější letenky na Kypr

Jak si správně vybrat letenku na Kypr?

Chcete poznat krásy třetího největšího ostrova ve Středomoří? Ostrova, který leží na pomezí Evropy a Asie? Pak neváhejte a rezervujte si letenku na Kypr. Než s výběrem nejvhodnější letenky začnete, důkladně si promyslete, odkud, kam a kdy chcete letět. Pokud hledáte nejlevnější letenku, pak zvolte nízkonákladovou leteckou společnost. Pokud dáváte přednost pohodlí a kvalitním službám na palubě, pak si zvolte letenku od některé z klasických leteckých společností. Chcete letět za dobrodružstvím jen tak na lehko s baťůžkem nebo budete potřebovat odbavené zavazadlo? Případné následné dodatečné dokupování služeb na palubě může i původně levnou letenku prodražit. Už jste si vše dobře promysleli? Pak není nic jednoduššího než vše zadat do unikátního vyhledávače akčních letenek na webu STUDENT AGENCY. Během pár sekund vám prohledá nabídky více než 650 leteckých společností a připraví nabídku na míru dle vašich požadavků. Stačí si vybrat a rezervovat letenky online a na pár kliknutí. Vaše cesta za zážitky tak může odstartovat.

Odkud na Kypr poletíte?

Odkud na Kypr poletíte, může mít vliv na cenu letenky, ale také i na nabídku letenek. Pokud hledáte nejlevnější letenku, nastavte náš unikátní vyhledávač akčních letenek na odlet nejen z Prahy, ale i z letišť v okolních státech. Na letiště se můžete dostat třeba autobusy a vlaky RegioJet. Nejoblíbenější volbou našich klientů jsou letenky z Prahy na Kypr. Letenky z Ostravy na Kypr a letenky z Brna na Kypr bohužel nejsou v nabídce a zatím žádná aerolinka po pandemii neoznámila spuštění těchto linek. Oblíbené jsou také letenky z Vídně na Kypr. Letět ale můžete také z Německa, v naší nabídce najdete například letenky z Frankfurtu na Kypr, letenky z Mnichova na Kypr nebo letenky z Berlína na Kypr. Pokud to máte blíže k našim sousedům na východě, můžete letět z Polska, odkud jsou oblíbené letenky z Krakova na Kypr a letenky z Katovic na Kypr.

Jak letět na Kypr nejrychleji?

Už se vidíte na pláži? Chcete být na Kypru co nejrychleji? Pak si vyberte nejbližší letiště ve vašem okolí s přímým letem na Kypr. Pokud chcete být na Kypru opravdu rychle, zvolte si pro přílet letiště v Paphosu nebo Larnace na řecké části Kypru, kam můžete letět přímý letem. Na turecké části Kypru je ještě letiště Ercan, kam můžete letět pouze s přestupem v Turecku. Nabídka přímých letů na Kypr je velmi pestrá. Přímý let z Prahy na Kypr vám zabere přibližně tři a půl hodiny. Za pár hodin si tak můžete užívat vodních radovánek na jedněch z nejkrásnějších pláží v Evropě.

Kde na Kypru přistanete?

Na Kypru můžete přistát na některém ze tří mezinárodních letišť. Letiště Pafos a Larnaka najdete v jižní řecké části ostrova. Letiště Nikósie Ercan pak leží v severní turecké části letiště. Před tím než si letenku zakoupíte, uvědomte si, že při letu na tureckou část Kypru je nutné mít s sebou pas, do řecké části Kypru vám bude stačit pouze občanský průkaz.Mezi jižní a severní části Kypru jsou dva hraniční přechody, kterými můžete cestovat.

  • Letiště Pafos Internationa Airport leží přibližně 7 kilometrů jihovýchodně od města Pafos. Je druhým největším letištěm v zemi po Larnace a využívají ho zejména ti, kdo míří na západní část Kypru na Coral Bay nebo do Limassolu. Základnu na letišti má letecká společnost Ryanair.
    Z letiště se nejrychleji dostanete autobusem, které vás do centra města zavezou přibližně za 30 minut. Do Limassolu můžete využít také autobus Limassol Airport Express, který vás do centra střediska doveze za necelou hodinu.

  • Letiště Larnaka International Airport leží přibližně 4 kilometry od Larnaky. Na letišti mají základnu letecké společnosti Aegean Airlines, Cyprus Airways a Tus Airways.
    Z letiště se nejlépe dostanete autobusem. Pokud míříte do Larnaky, pak můžete využít autobusy společnosti Zenon Larnaka Buses. Autobusy Limassol Airport Express vás zavezou na letiště Paphos nebo do Limassolu. Pokud míříte do dalších destinací na Kypru, můžete využít také autobusy společnosti Flibco. Autobusy z letiště odjíždějí ze zastávky u odletové části letiště.

  • Letiště Nikósie Ercan Internationa Airport leží přibližně 13 kilometrů od Severní Nikósie. Jedná se o letiště v části Kypru, která spadá pod Turecko. Vzhledem k tomu, že Turecko není součástí Schengenského prostoru, je nutné mít s sebou pass, který bude platný alespoň 6 měsíců po návratu z Kypru. Aktuálně na toto letiště neexistuje přímé spojení a při cestě je nutné absolvovat mezipřistání v Turecku. Díky této komplikaci vám let zabere přibližně 6 až 10 hodin v závislosti na délce přestupu v Turecku. Ceny letenek jsou také podstatně vyšší než při letu na Pafos nebo do Larnaky. Z letiště se nejlépe dostanete autobusy společnosti Kibhas, které provozují linky do všech větších měst na severním Kypru.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Při cestě na Kypr si nezapomeňte přeřídit hodinky o hodinu dopředu. Kypr leží v jiném časovém pásmu než Česká republika. Naši klienti si nejčastěji vybírají pro odlet letenky z Prahy na Kypr, odkud můžete letět do Larnaky s Cyprus Airways nebo Wizz Airem. Oblíbené jsou také letenky z Vídně na Kypr, odkud můžete letět s Ryanairem do Paphosu nebo do Larnaky s Ryanairem, Austrian Airlines nebo Lufthansou. Využít můžete také další lety z Německa například z Mnichova s Lufthansou, z Frankfurtu s Condorem nebo Lufthansou nebo z Berlína s easyJet nebo Ryanairem. Z Polska můžete využít lety z Katovic a Krakova s Ryanairem. Pokud chcete letět do severní části Kypru na letiště Ercan, je nutné letět s přestupem v Turecku. Ideální spojení z většiny evropských letišť nabízí turecké národní aerolinky Turkish Airlines.

Jak si koupit nejlevnější letenku na Kypr?

Nejlevnější letenku na Kypr si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 2 000 - 3 500 korun. V případě letenek na severní Kypr jsou ceny až kolem 8 000 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 1 000 korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem na mimosezónní lety a s nízkonákladovými aerolinkami. Last minute letenky a letenky během hlavní sezóny jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky na Kypr?

Před vstupem na Kypr si ověřte podmínky a náležitosti, které vlivem šíření COVID-19, musíte mít s sebou. Při zjišťování podmínek si dejte pozor na to, jaký Kypr chcete navštívit. Severní Kypr se řídí vstupními podmínkami pro Turecko. Zbylé území se řídí podmínkami, které nastavila vláda Kypru. Aktuální podmínky najdete na našem webu www.kammuzu.cz nebo na stránkách Minsiterstva zahraničních věcí www.mzv.cz.

 

Uleťte si s akčními letenkami STUDENT AGENCY na Kypr. Letenky online a na pár kliknutí!