Malta, slunečný ostrov

Co je malé, to je milé. A u malého ostrova Malta to platí dvojnásob. Vydejte se po stopách Maltézských rytířů a zamilujte se do ostrova, který nabízí křišťálově čisté moře, ale i historické a přírodní zajímavosti. Děti dozajista okouzlí vesnička Pepka námořníka, který se zde natáčel. Milovníci historie rozhodně musí navštívit katakomby svatého Pavla v Ir-Rabat, pevnost La Valleta, Barraccské zahrady, Velmistrovský palác ve Vallettě a město duchů Mdina. Součástí Malty jsou také ostrovy Gozo a Comino, na které se můžete svézt trajektem. Na Maltě si své najde prostě každý! Rezervujte si akční letenky a nechte se okouzlit slunečnou Maltou.

Náš TIP: Teploty na Maltě na podzim jsou ideální pro objevování jeho historických a kulturních krás. Nedosahují sice tropické třicítky, ale o to příjemněji se vám bude cestovat křížem krážem po celém ostrově. A přitom není ještě tak chladno, že byste museli vynechat příjemné osvěžení v mořských vlnách.

 

Nenašli jste letenky podle svých představ? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

malta_735x200

Jak si správně vybrat letenku na Maltu?

Vybrat si levnou letenku na Maltu není nic složitého. Na Maltu se dostanete přímým letem z Prahy nebo okolních letišť. Pro vás je tak důležité jen vybrat si tu nejvhodnější aerolinku se službami, které vám budou vyhovovat. Pokud hledáte nejlevnější letenku, pak zvolte některou z nízkonákladových společností. Pokud dáváte přednost pohodlí a kvalitním službám na palubě, pak si zvolte některou z klasických leteckých společností. Dopředu si také rozmyslete, zda chcete procestovat Maltu křížem krážem s malým baťůžkem, nebo budete potřebovat velký kufr (odbavené zavazadlo). Případné dokupování dalších služeb může i původně levnou letenku prodražit. A pak už není nic snadnějšího než vyplnit formulář na webu STUDENT AGENCY a náš unikátní vyhledávač letenek vám připraví nabídku letenek na míru.

Odkud na Maltu poletíte?

Nejčastější volbou našich klientů jsou letenky z Prahy na Maltu. Oblíbené jsou také letenky z Vídně na Maltu, které bývají často za akční ceny. Pokud vám nevadí cesta na vzdálenější letiště, pak si můžete vybrat také letenky z polské Vratislavi na Maltu nebo letenky z německého Berlina na Maltu. V naší nabídce najdete letecká spojení i z dalších evropských letišť.

Jak letět na Maltu nejrychleji?

Nejrychleji se na Maltu dostanete přímým leteme. A protože Malta je oblíbeným ostrovem nejen pro Čechy, ale i pro okolní státy, nabídka letů je opravdu pestrá. Doba letu z Prahy na Maltu je necelé 2 hodiny. Letiště na Maltě leží v těsné blízkosti hlavního města Valletta a vy tak přistanete v centru ostrova. Malta je jedním z nejmenších ostrovních států na světě, a tak to budete mít kamkoliv z letiště co by kamenem dohodil.

Kde na Maltě přistanete?

Na Maltě je pouze jedno mezinárodní letiště, kterému místní říkají letiště Luga, podle obce, kde se nachází. Turisté letiště znají spíše pod názvem letiště Valletta, podle hlavního města, které leží přibližně 5 kilometrů od letiště. Na Maltě je hustá autobusová síť, a tak nejrychlejší cestou, jak se dostat z letiště je autobus. Na letiště jezdí expresní linky X1, X2, X3 a X4. Jízdní řád najdete zde nebo si můžete stáhnout aplikaci tallinja app. Všechny autobusy na Maltě se paprskovitě sjíždějí do Valletty, odkud se jednoduše dostanete kamkoliv. Pokud chcete strávit na Maltě delší dobu a procestovat všechny její památky, doporučujeme si dopředu zakoupit týdenní jízdenku. Pro cestu můžete také využít taxi nebo si pronajmout automobil. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde. Než si automobil rezervujete, nezapomeňte, že se na Maltě jezdí vlevo.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Malta leží ve stejném časovém pásmu jako ČR a let vám zabere cca 2 až 2,5 hodiny v závislosti na letišti odkud poletíte. Naši klienti si nejčastěji vybírají pro odlet letenky z Prahy, odkud můžete letět s leteckou společností Air Malta nebo ČSA. Alternativou jsou také lety z Vídně, odkud můžete letět s nízkonákladovou společností Ryanair nebo s rakouskými aerolinkami Austrian Airlines. Z okolních letišť je také možné využít nízkonákladovou leteckou společnost Wizzair z Varšavy.

Jak si koupit nejlevnější letenky na Maltu?

Nejlevnější letenku na Maltu si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 2 000 - 4500 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 1 000 korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem a mimosezónní lety. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky na Maltu?

Malta opět otevřela své hranice pro turisty. Nově mohou na její území vstoupit ti, kdo mají očkování. Před tím, než si rezervujte letenku, informujte se o tom, jaké vstupní podmínky do země jsou platné. Detailní informace o možnostech vstupu na Maltu najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY na Maltu. Letenky online a na pár kliknutí!