Barcelona, domov staveb Antonia Gaudího

Ať už milujete architekturu, válení na pláži nebo jste fotbalový fanoušek, Barcelonu musíte alespoň jednou za život navštívit. Skvostem hlavního katalánského města je chrám Sagrada Familia a další stavby Antonia Gaudího. Milovníci architektury tady najdou také díla Pabla Picassa nebo Salvadora Dalího. Fanoušci fotbalu určitě ocení navštěvu fotbalového stadionu Camp NOU, který je největší v Evropě. A pokud chcete mít Barcelonu jako na dlani, vydejte se z Placa de Espanya třeba na kopec Montjuïc. Jedinečnou atmosféru zažijete v alternativní bohémské čtvrti Grà cia. A když vám z toho vyhládne, ochutnejte výtečnou katalánskou kuchyni. Barcelona stojí za návštěvu po celý rok, rezervujte si akční letenky!

Náš TIP: Podzim je v Barceloně ve znamení festivalů. Navštivte třeba festival "La Diada" připomínající obléhání Barcelony v roce 1714. Oblíbený je také festival "Festes de la Mercè", při kterém obyvatelé tvoří pyramidy z živých těl. 

 

 

Nenašli jste letenky podle svých představ? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Barcelona_735x200

Jak si správně vybrat letenku do Barcelony?

Nechali jste se zlákat městem kultury s překrásnými plážemi? Správná volba! Stačí si vybrat správnou letenku a hurá za zážitky. Barcelona je vzdálená dvě a půl hodiny letu. A protože je Barcelona jedním z nejkrásnějších evropských měst, můžete si vybrat z široké nabídky přímých letů z Prahy, oblíbené jsou také lety z Vídně, ale i z dalších evropských letišť. Než začnete vyhledávat nejvhodnější letenku, rozmyslete se odkud a kdy chcete letět, jestli chcete cestovat na lehko jen s baťůžkem nebo budete potřebovat odbavené zavazadlo. Rozhodněte se jestli dáváte přednost komfortu klasických leteckých společností nebo hledáte nejlevnější letenku a radši zvolíte let s nízkonákladovou aerolinkou. Vyhledávání letenky pak není nic složitého. Využijte náš unikátní vyhledávač letenek a během pár sekund budete mít nabídku nejlevnějších letenek na míru dle vámi zadaných parametrů. Stačí pár kliknutí a letenku za zážitky máte v kapse.

Odkud do Barcelony poletíte?

Nejčastější volbou našich klientů jsou letenky z Prahy do Barcelony. Oblíbené jsou také letenky z Vídně do Barcelony. Pokud si chcete udělat výlet na letiště některého z okolních států, můžete také využít letenky z německého Berlína do Barcelony nebo z polského Krakova do Barcelony. V naší nabídce najdete letenky i z dalších evropských letišť. Stačí si vybrat. Pokud hledáte nejlevnější letenku, rozhodně se neomezujte pouze na vyhledávání letenek z Prahy a Vídně. V nabídce letenek z Německa a Polska můžete najít akční letenky, díky kterých ušetříte.

Jak letět do Barcelony nejrychleji?

Přímý let do Barcelony trvá přibližně dvě a půl hodiny v závislosti na letišti, ze kterého poletíte. Přímý let je nejrychlejší cesta, jak se dostat do Barcelony. Ať už si vyberete letenku z Prahy, Vídně nebo z dalších evropských letišť, nabídka letů je opravdu široká. Na našem webu najdete akční letenky za super ceny na krátké výlety a prodloužené víkendy v Barceloně, ale i na dlouhé pobyty, pokud chcete v katalánské metropoli strávit delší čas.

Kde v Barceloně přistanete?

  • V Barceloně najdete pouze jedno mezinárodní letiště Barcelona El Prat, které leží přibližně 12 kilometrů jihozápadně od Barcelony. Jde o druhé největší letiště ve Španělsku a sedmé nejrušnější letiště v Evropě. Mají zde základnu letecké společnosti Vueling, Iberia, EasyJet, Norwegian nebo Ryanair.
    Nejlevnější cesta z letiště do centra Barcelony je autobusem MHD, který jezdí z obou terminálů letiště a v centru Barcelony je přibližně za 45 minut.
    Nejrychlejší cesta je příměstským vlakem RENFE, který je v centru Barcelony přibližně za půl hodiny. Je možné využít také metro, ze kterého se dostanete linkou L9 do Barcelony přibližně za 20 minut. Linka L9 nemá stanici přímo v centru Barcelony, nejbližší stanice je Europa Fira, kde můžete přestoupit na jinou linku metra (červenou nebo modrou), která vás doveze do centra Barcelony přibližně za 30 minut.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Při cestě do Barcelony si nemusíte přeřizovat hodinky, protože leží ve stejném časovém pásmu jako ČR. Přímým letem se do Barcelony dostanete přibližně za dvě a půl hodiny v závislosti na letišti odkud poletíte. Naši klienti si nejčastěji vybírají na cestu letenky z Prahy, odkud můžete letět přímým letem s leteckou společností Ryanair, EasyJet nebo Vueling Airlines. Oblíbené jsou také přímé lety z Vídně, odkud můžete letět s leteckou společností Ryanair, Iberia, Vueling Airlines nebo Austrian Airlines. Pokud budete chtít letět z Německa, pak doporučujeme přímou linku z Berlína s leteckou společností Ryanair, Vueling Airlines nebo EasyJet. Z Polska pak můžete využít přímé linky z Krakova s leteckou společností Ryanair nebo Wizz Air. Jak do polského Krakova, tak do německého Berlína můžete na cestu využít autobusové linky RegioJet.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Barcelony?

Nejlevnější letenky do Barcelony si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 3 500 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 1 500 korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem, mimosezónní lety a lety s nízkonákladovými leteckými společnostmi. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Barcelony. Letenky online a na pár kliknutí!

Pozor! Před odletem si nezapomeňte překontrolovat vstupní podmínky do země. Aktuální podmínky najdete na webu Ministerstva zahraničí www.mzv.cz