Madrid, srdce Španělska

Poleťte s námi nasát atmosféru španělské královské šlechty do Palacio Real de Madrid, nebo navštivte čokolaterii San Gines z 19. století. Pokud vás láká odpočinek, pak načerpejte energii v El Retiro Parku. Pokud naopak vrzušení, pak se vydejte na býčí zápasy do arény Plaza de Toros las Ventas. Milovníci kultury musí navštívit Museo Nacional del Prado, kde najdou díla velikánů jako je Rembrandt, Goya nebo Rubens. A když vám z toho všeho vyhládne, zajděte si na pravé španělské tapas a vychutnejte si místní lahodnou kuchyně.

Náš TIP: říjen v Madridu bývá často velmi deštivý. Pokud ale milujete umění a památky, pak je to pro vás ideální čas, kdy si rezervovat letenky do španělské metropole. Galerie a památky vás okouzlí i mezi kapkami deště a užijete si je navíc bez davu turistů.

 

 

Nenašli jste letenky podle svých představ? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

madrid_735x200

Jak si správně vybrat letenku do Madridu?

Chcete poznat temperamentní hlavní město Španělska? Rezervujte si letenku do Madridu. Výběr nejvhodnější letenky není nic složitého. Nejdříve si vše promyslete a odpovězte na otázky kdy chcete letět, kde chcete ve Španělsku přistát a odkud chcete odletět.Pokud hledáte nejlevnější letenku, pak zvolte nízkonákladovou leteckou společnost. Pokud dáváte přednost pohodlí a kvalitním službám na palubě, pak si zvolte některou z klasických leteckých společností. Důležité je se také rozmyslet jestli chcete procestovat Madrid křížem krážem jen s malým baťůžkem, nebo zda budete potřebovat, aby bylo odbavené zavazadlo součástí letenky. Následné dokupování služeb na palubě může i levnou letenku prodražit. Vše jste si dobře rozmysleli? Pak už stačí vše zadat do formuláře na webu STUDENT AGENCY a náš unikátní vyhledávač letenek srovná nabídku letenek více než 650 leteckých společností a připraví vám nabídku akčních letenek na míru.

Odkud do Madridu poletíte?

Pokud hledáte nejlevnější letenku, neomezujte se pouze na letiště v ČR. Odletové letiště může mít velký vliv na cenu letenky. V naší nabídce najdete letenky z Prahy do Madridu. Letenky z Ostravy do Madridu a letenky z Brna do Madridu nejsou aktuálně v nabídce a žádná aerolinka po pandemii ještě tyto lety neoperuje. Oblíbené jsou u našich zákazníků letenky z Vídně do Madridu. Využít můžete také německá letiště a rezervovat si letenky z Berlína, Mnichova nebo Frankfurtu do Madridu. Zejména cestovatelé z Moravy často volí letenky z Budapešti do Madridu nebo letenky z Krakova do Madridu.

Jak letět do Madridu nejrychleji?

Nemáte rádi dlouhé cesty? Chcete být v Madridu co nejrychleji? Pak si vyberte nejbližší letiště a přímý let. Madrid je oblíbenou destinací, kam nejen Češi, ale i naši sousedé rádi vyrazí na výlet. Nabídka letů je tak velmi pestrá. Přímý let z Prahy do Madridu vám zabere přibližně tři hodiny. Za pár hodin tak můžete objevovat krásy španělské metropole.

Kde v Madridu přistanete?

V Madridu je pouze jedno mezinárodní letiště. Letiště Adolfa Suáreze Madrid - Barajas je největší letiště ve Španělsku a jedno z největších letišť v Evropě. Leží přibližně 15 kilometrů od centra Madridu. Základnu na něm má španělská národní letecká společnost Iberia a aerolinka Air Europa. Letiště neslouží pouze těm, kdo míří do Madridu, ale je také významným přestupním letištěm pro lety z Evropy do Latinské Ameriky.
Z letiště se nejrychleji a nejlevněji dostanete vlakem, který odjíždí z terminálu 4. Pro přepravu mezi terminály můžete využít letištního autobusu zdarma. Cesta vlakem do centra vám zabere přibližně 20 minut. Další možností je využít metro, kterým se dostanete s přestupem do centra přibližně za 40 minut. Z letiště také odjíždí autobusy MHD a letištní autobus. Pro cestu po Madridu a okolí si můžete pronajmout vůz. Ceny pronájmu automobilů jsou v celém Španělsku velmi nízké a budete tak mít možnost se rychle a pohodlně přepravit do dalších měst ve Španělsku. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Madrid leží ve stejném časovém pásmu jako ČR a let vám zabere přibližně necelé tři hodiny v závislosti na letišti odkud poletíte. Naši klienti si nejčastěji vybírají pro odlet letenky z Prahy, odkud můžete letět s leteckou společností Iberia nebo Ryanair. Oblíbené jsou také lety z Vídně, odkud můžete letět s nízkonákladovou společností Ryanair. Z polského Krakova můžete využít lety s Ryanairem. Z Berlína můžete letět s Ryanairem nebo španělskou národní aerolinkou Iberia. Mnichovské letiště nabízí lety s Iberia, Lufthansa nebo Vuelingem. Z Frankfurtu pak můžete letět s Lufthansou, Iberia nebo Air Europa. Pokud zvolíte let z Budapešti, můžete si vybrat letenky s Iberia, Ryanair nebo WizzAir.

Jak si koupit nejlevnější letenku do Madridu?

Nejlevnější letenku do Madridu i zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 2 000 - 4 000 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 1 000 korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem a mimosezónní lety. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Španělska?

Španělsko pravidelně vyhodnocuje míru rizika nákazy Covid-19 dle zemí, odkud cestovatel přijíždí. Než odletíte, sledujte aktuální podmínky vstupu, ať vás nic nepřekvapí. Informace o náležitostech vstupu pro vás pravidelně aktualizujeme na našem webu www.kammuzu.cz. Nejpřesnější informace pak najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.

 

Uleťte si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Madridu. Letenky online a na pár kliknutí!