Malaga, klenot Andalusie

Máte chuť na pořádnou fiestu? Výlet do Malagy vám nabídne bohatou kulturu, malebná městská zákoutí, koupání ve Středozemním moři, chutnou španělskou kuchyni a také hory. Vydejte se společně s námi prozkoumat rodiště Pabla Picassa na jihu Španělska. Užijte si píčsečnou pláž Playa de la Malagueta, objevte středověkou pevnost Alcazaba de Málaga, prohlédněte si ruiny starořímského divadla Teatro Romano, nebo si vychutnejte procházku po Starém městě, kterému dominuje Plaza de la Constitución. Nechte se okouzlit Malagou, čarokrásným městem na Slunečném pobřeží Španělska.

Náš TIP: Hledáte místo, kam na podzim k moři? Malaga je tím ideálním místem. Kromě plážových radovánek doporučujeme si zajet třeba na Gibraltar, odkud jsou nádherné výhledy až na Afriku.

 

Nenašli jste letenky podle svých představ? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

malaga_735x200

Jak si správně vybrat letenku do Malagy?

Malaga je jednou z nejoblíbenějších destinací cestovatelů, kteří letí do Španělska. Míří sem nejen ti, kdo hledají překrásné pláže, ale i ti, kdo touží objevovat kulturní a historické krásy Andalusie. Díky tomu nabízí aerolinky širokou nabídku letů nejen z Prahy do Malagy, ale také z Vídně a okolních letišť. Abyste si vybrali pro vás nejvýhodnější letenku, nejdříve si odpovězte na otázky odkud chcete letět a kde chcete v Andaluzii přistát. Pokud hledáte nejlevnější letenku, pak zvolte některou z nízkonákladových společností, nečekejte ale žádný luxus. Pokud dáváte přednost pohodlí a kvalitním službám na palubě, pak si zvolte některou z klasických leteckých společností. Dopředu si také rozmyslete, zda chcete procestovat Andaluzii křížem krážem s malým baťůžkem, nebo budete potřebovat velký kufr (odbavené zavazadlo). Případné dokupování dalších služeb může i původně levnou letenku prodražit. Už máte všechny odpovědi? Pak není nic lehčího, než vše zadat do našeho unikátního vyhledávače letenek na webu STUDENT AGENCY. Během pár sekund srovnáme nabídky více než 650 aerolinek a připravíme vám nabídku akčních letenek na míru.

Odkud do Malagy poletíte?

Nejoblíbenější volbou našich klientů jsou letenky z Prahy do Malagy. Aerolinky zatím nenabízejí letenky z Brna do Malagy, ani z Ostravy do Malagy. Oblíbené jsou také letenky z Vídně do Malagy nebo letenky z Německa do Malagy. Vybrat si můžete například lety z Berlína, Dortmundu, Dusseldorfu, Hamburku, Stuttgartu, Mnichova nebo Frankfurtu nad Mohanem. V naší nabídce najdete také letenky z Bratislavy do Malagy nebo z Katowic a Krakova do Malagy.

Jak letět do Malagy nejrychleji?

Pokud chcete být ve španělské Malaze opravdu nejrychleji, najděte si nejbližší letiště a vyberte si přímý let. Ať už chcete letět z kterékoliv evropské metropole, nabídka letů je opravdu pestrá. Doba letu z Prahy do Malagy je něco přes tři hodiny. Malaga je tak ideální destinací nejen pro regulérní týdenní/čtrnáctidenní dovolenou, ale i třeba na prodloužený víkend nebo krátký eurovíkend. Nádherné pláže na vás čekají, tak sbalte kufry a hurá za zážitky.

Kde v Malaze přistanete?

V Malaze je pouze jedno mezinárodní letiště, které je pojmenováno po místním světoznámém rodákovi a malíři Pablu Picassovi. Letiště Pabla Ruize Picassa leží přibližně 8 kilometrů od hlavního města Andaluzie Malagy.
Z letiště se do centra Malagy dostanete nejrychleji vlakem linky C1, která stojí přímo na letišti. Cesta do centra vám zabere přibližně 10 až 15 minut. Další možností je využít expresní autobusovou linku A1. Cesta do centra vám pak zabere přibližně 30 minut. Pokud vás cestování MHD neláká, pak můžete využít taxi nebo si pronajmout automobil. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde. Ceny pronájmu aut jsou v rámci celého Španělska více než příznivé.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Španělsko je s výjimkou Kanárských ostrovů ve stejném časovém pásmu jakou ČR. Při cestě do Malagy tak nemusíte přeřizovat hodinky. Let vám zabere přibližně 3 až 3,5 hodiny v závislosti na letišti odkud poletíte. Naši klienti si nejčastěji vybírají pro odlet letenky z Prahy, odkud můžete aktuálně letět s leteckou společností Smartwings nebo nízkonákladovou aerolinkou Ryanair. Oblíbené jsou také lety z Vídně, kde si můžete vybrat z leteckých společností Wizz Air nebo Ryanair. Z německých metropolí je pak možné letět s aerolinkami EasyJet, Ryanair, Lufthansa nebo Eurowings. Ze slovenské Bratislavy můžete letět s Ryanairem a z maďarské Budapešti WizzAirem.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Malagy?

Nejlevnější letenku do Malagy získáte, pokud si zakoupíte letenku online. Vyhnete se tak různým poplatkům za zprostředkování. Jak letecké společnosti, tak agentury musí pokrýt náklady na prodejce a tak je nákup na pobočce nebo prostřednictvím e-mailu/telefonu vždy o něco dražší. Ceny letenek do Malagy se pohybují okolo 3 500 až 7 000 Kč. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, pak si počkejte na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 1 000 až 2 500 Kč. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným časovým předstihem a na mimosezónní lety. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Obecně lze říct, že čím blíže k odletu si letenku zakoupíte, tím jsou letenky dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky letenek více než 650 leteckých společností podle zadaných kritérií. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty na telefonu 542 42 42 42 nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Španělska?

Chcete si užít Andaluzii bez komplikací? Nezapomeňte sledovat aktuální vstupní podmínky do Španělska. Abyste nemuseli dlouho hledat, všechny podstatné informace najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Malagy. Letenky online a na pár kliknutí!