Tenerife, ostrrov věčného jara

Tenerife je nejen největší ostrov Kanárů, ale zároveň také ostrov, kde se nachází nejvyšší hora Španělska Pico de Teide. Město San Cristóbal de La Laguna a národní park Teide jsou zařazeny na seznamu UNESCO. Dalším skvostem jsou i pyramidy v Güímaru nebo majestátní Bazilika Panny Marie (Candelaria). Kromě hor a památek jsou však největším lákadlem pohádkové pláže a krásné počasí.

Nejlevnější letenky na Tenerife

Jak si správně vybrat letenku na Tenerife?

Nejdříve si promyslete, odkud chcete letět. Turisté nejčastěji letí z Prahy, ale využít můžete i letiště okolních měst, například Vídeň nebo Budapešť. Promyslete také, na kterém letišti budete chtít přistát. Na Tenerife jsou dvě letiště, Tenerife Sever a Tenerife Jih. Tenerife sever leží blíže hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Kromě místa odletu a času si také promyslete, jestli se vlezete do malého příručního zavazadla, nebo budete potřebovat odbavit kufr či kufry. Pokud budete chtít větší zavazadlo, doporučujeme koupit letenku s odbavením v ceně. Kdybyste odbavení dokupovali, může vás letenka vyjít dráž. Až si ujasníte všechny body, stačí jen požadavky zadat do našeho vyhledávače a ten vám srovná nabídku 650 společností a najde letenku na míru.

Odkud na Tenerife poletíte?

Nejoblíbenější jsou letenky z Prahy na Tenerife a z Vídně na Tenerife. Často se létá i z Maďarska, Polska nebo Německa. Další česká letiště, Brno a Ostrava, aktuálně žádné lety po covidové pandemii nespustila. Pokud si pro odlet zvolíte město v zahraničí, můžete si dovolenou prodloužit a poznat tak dvě místa během jedné dovolené.

Jak letět na Tenerife nejrychleji?

Pro nejrychlejší cestu je potřeba zvolit přímý let a nejbližší letiště. Z Moravy je to blíže do Rakouska nebo Polska. Z Čech létá linka z Prahy, ale dostupná jsou i německá letiště. Pro cestu na vzdálenější letiště využijte naše žluté autobusy nebo vlaky.

Kde na Tenerife přistanete?

Na Tenerife jsou dvě letiště, Tenerife Sever a Tenerife Jih. Obě letiště jsou využívána pro turistické účely a pro přepravu zboží. Tenerife Jih je druhé největší letiště na Kanárských ostrovech hned po letišti Gran Canaria. Leží cca 60 km od hlavního města a soustředí se sem většinou lety z Evropy. Letiště Tenerife Sever leží cca 11 km od hlavního města Santa Cruz a odbavuje spíše lety do pevninského Španělska. Na ostrově funguje kvalitní autobusová doprava, jízdenky stojí kolem 5-10 eur. Na letišti je také možnost zapůjčit si auto, které je ideální k prozkoumávání ostrova. Auto doporučujeme rezervovat dopředu.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Na Tenerife je o hodinu méně než v Praze a let z hlavního města trvá cca 4 a půl hodiny. Z Letiště Václava Havla letí společnosti Smartwings nebo Eurowings. Pokud se rozhodnete letět z Vídně, můžete si vybrat mezi nízkonákladovou Ryanair nebo národní linkou Austrian Airlines. S přestupem odtud letí Lufthansa nebo Iberia. Z Maďarska létají většinou přímé spoje, jediný s přestupem je s leteckou společností Iberia, která má zastávku v Madridu. Nabízí se tak možnost, spojit mezipřistání s prohlídkou města. Z Krakova odlétá společnost Ryanair. Z Berlína vás na Tenerife dopraví linky Ryanair, Eurowings, Condor, EasyJet nebo Lufthansa.

Jak si koupit nejlevnější letenky na Tenerife?

Nejlevnější letenku na Tenerife si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 8 000 korun, s nízkonákladovou společností okolo 5 000-6 000 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, počkejte si na akční letenky, které se mohou pohybovat i kolem 2 000 korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem nebo mimo sezónu. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si kdykoliv ověřte přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, obraťte se na naše specialisty nebo nám napište na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky na Tenerife

Podmínky vstupu do Španělska se často mění. Zpravidla bezproblémový vstup platí pro ty, kdo jsou očkovaní. Aktuální podmínky si před odjezdem zkontrolujte na webu Ministerstva zahraničních věcí zde.