KYJEV, město chrámů a zlatých kopulí

Objevte krásy města na řece Dněpr. Najdete tady bohémskou atmosféru, ale i úžasné kulturní památky. Nechte se okouzlit krásou Chrámu svaté Sofie, Chrámu svatého Michaela, nebo Chrámu svatého Ondřeje. Okouzlující je i klášterní komplex Kyjevskopečerská lávra, který byl pro svou krásu zapsán na seznam UNESCO. Projděte se po legendární ulici Andrijivskyj Uzviz, která bývá také nazývána "kyjevský Montmartre". Nad městem se pak tyčí monumentální komunistický památník Matka Vlast, ze kterého můžete vidět Kyjev z ptačí perspektivy. Svojí návštěvu Kyjeva pak můžete zakončit třeba na Náměstí nezávislosti (Majdan), které bylo svědkem velkých protestů. Náměstí od té doby vyrostlo do krásy a můžete tady navštívit nespočet restaurací, kaváren, obchodů a příjemných míst k posezení. Nezapomeňte si dát místní delikatesu vareniky (plněné taštičky) a boršč.

Náš TIP: Sbalte si teplý svetr a užijte si podzim na Ukrajině. Kyjev se zabarví do podzimních barev a dýchne na vás kouzelnou atmosférou.

 

Nenašli letenky podle svých představ? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

Levné letenky do Kyjeva

Jak si správně vybrat letenku do Kyjeva?

Hledáte evropské město, kam si zaletět na prodloužený víkend? Chcete vidět památky a užívat si báječnou atmosféru? A to vše za pár kaček? Pak je Kyjev pravé město pro vás a musíte si rychle sehnat letenku! Výběr letenky není nic složitého. Do hlavního města Ukrajiny můžete letět přímým letem z Prahy, ale i z některých okolních letišť v Německu nebo Polsku. Než začnete s výběrem letenky, dobře si rozmyslete odkud, kam a kdy chcete letět. Zda chcete cestovat na lehko jen s malým baťůžkem nebo budete potřebovat odbavené zavazadlo. Pokud hledáte nejlevnější letenku, pak začněte s výběrem u nízkonákladových leteckých společností. Pokud chcete letět s vyšším komfortem, pak zvolte pro svůj let klasickou leteckou společnost. Tak už víte? Pak vše zadejte do našeho unikátního vyhledávače nejlevnějších letenek, který vám během pár sekund prohledá letenky více než 650 leteckých společností a připraví nabídku akčních letenek na míru. Rezervovat letenky můžete online a na pár kliknutí.

Odkud do Kyjeva poletíte?

Nejoblíbenější volbou pro naše klienty jsou letenky z Prahy do Kyjeva. Letenky z Ostravy do Kyjeva a letenky z Brna do Kyjeva bohužel aktuálně nejsou v nabídce a žádná aerolinka zatím neohlásila spuštění letů na těchto linkách. Oblíbené jsou také letenky z Vídně do Kyjeva. Můžete si ale také udělat výlet do některé z okolních metropolí a rezervovat si letenky z Frankfurtu do Kyjeva, letenky z Mnichova do Kyjeva nebo letenky z Berlína do Kyjeva. Letět můžete i od našich polských sousedů. Stačí si rezervovat letenky z Katovic do Kyjeva nebo letenky z Krakova do Kyjeva. Spojte dvě města v jeden výlet, prohlédněte si také město odkud odlétáte, cesta bude hned zajímavější.

Jak letět do Kyjeva nejrychleji?

Chcete být v Kyjevě co nejrychleji bez zbytečných přestupů a čekání? Pak si zvolte přímý let z nejbližšího letiště. Ať už si vyberete letenku z Prahy nebo z letišť v okolních státech, na našem webu najdete širokou nabídku letů. Doba letu z Prahy do Kyjeva je přibližně dvě hodiny v závislosti na letišti odkud poletíte. V Kyjevě můžete být za pár hodin a užívat si nezaměnitelnou atmosféru tohohle nádherného města.

Kde v Kyjevě přistanete?

V Kyjevě najdete dvě mezinárodní letiště. Větší letiště Boryspil, které je ale také poměrně vzdálené od Kyjeva a menší letiště Žuljany, které slouží zejména pro nízkonákladové aerolinky a vnitrostátní lety.

  • Letiště Kyjev Žuljany Ihora Sikorského je využíváno především pro vnitrostátní lety a lety nízkonákladových leteckých společností. Letiště leží přibližně 8 kilometrů od Kyjeva. Základnu na letišti má nízkonákladová aerolinka Wizz Air. Z letiště se dostanete do Kyjeva nejlépe MHD. Můžete využít místní autobusy a tramvaje. Zastávka je v docházkové vzdálenosti od všech terminálů.

  • Mezinárodní letiště Boryspil Kyjev je největší letiště na Ukrajině. Leží přibližně 30 kilometrů od Kyjeva. Základnu na letišti mají ukrajnské národní aerolinky Ukraine International Airlines. Z letiště se nejsnáze dostanete vlakem, který má zastávku přímo před terminálem D. Na hlavní nádraží v Kyjevě se s ním dostanete přibližně za 40 minut. Pokud chcete být v Kyjevě co nejrychleji, pak využijte SkyBus, zastávku najdete přímo před terminálem D i F. Cesta do Kyjeva vám zabere přibližně 20 až 50 minut v závislosti na tom, kde v Kyjevě budete chtít vystoupit.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Při cestě do Kyjeva si nezapomeňte přeřídit hodinky o hodinu dopředu, leží v jiném časovém pásmu. Přímý let z Prahy vám zabere necelé dvě hodiny. Naši klienti si nejčastěji vybírají odlety z letiště Václava Havla v Praze, odkud můžete letět s leteckou společností Ukraine International Airlines. Pokud si pro odlet vyberete letiště ve Vídni, můžete si vybrat pro svůj let nízkonákladovou leteckou společnost Ryanair nebo rakouskou národní aerolinku Austrian Airlines. Letět můžete také z Německa. Z Frankfurtu například s leteckou společností Lufthansa, z Mnichova s Lufthansou nebo Ukraine International Airlines, z Berlína pak s Ryanairem. Pokud zvolíte pro svůj odlet letiště v Polsku, můžete letět například z Katovic s Ryanairem nebo z Krakova s Ryanairem nebo Wizzairem.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Kyjeva?

Nejlevnější letenky do Kyjeva si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 3 500 – 6 000 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 1 500 korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem a mimosezónní lety. Výhodné ceny letenek bývají zpravidla u nízkonákladových leteckých společností. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky na Ukrajinu?

Kyjev se řídí vstupními podmínkami, které jsou platné pro celou Ukrajinu. Než si koupíte letenku, zkontrolujte si, zda splňujete podmínky pro vstup do země. Vzhledem k stále probíhající pandemii Covid-19 se podmínky mohou rychle měnit. Buďte stále v obraze, aktuální informace najdete na našem webu www.kammuzu.cz a na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Kyjeva. Letenky online a na pár kliknutí!