Londýn, království památek

Hlavní město Velké Británie se pyšní množstvím památek jako jsou Westminsterský palác s hodinovou věží Big Ben, vyhlídkové kolo London Eye, Tower Bridge, Piccadilly Circus s pověstnými neonovými reklamami, Trafalgar Square, nebo Hyde park. A když už jste v Londýně, tak si vychutnejte klasickou anglickou snídani, typické fish and chips a samozřejmě nemůže chybět ani "čaj o páté". Tradice vás budou provázet celým vašim pobytem v anglické metropoli. Chránit vás budou policisté v typicky tmovomodrých uniformách, kterým se říká "bobíci", prohlédnout si můžete střídání stráží před Buckinghamským palácem a když budete mít štěstí zahlédnete některého z členů královské rodiny.

Pozor! Velká Británie zmírnila podmínky vstupu pro plně očkované turisty. Pokud máte ukončené očkování více než před 14 dny, bude vám stačit absolvovat druhý den po příjezdu PCR test. Test je nutné mít objednaný již před vstupem na území Velké Británie. Více informací o vstupu na území Anglie najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí zde.

 

Nenašli jste letenky podle svých představ? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Akční letenky do Londýna

Jak si správně vybrat letenku do Londýna?

Chcete se vydat po stopách královské rodiny. Poznávat památky Anglie nebo zažít báječné nákupy na Oxford Street? Ať už vás láká Anglie z jakéhokoliv důvodu, je důležité si vybrat tu nejvhodnější letenku. Se STUDENT AGENCY to není žádný problém! Let do Londýna vám zabere necelé 2 hodiny. Letět do Londýna můžete přímým letem z Prahy, Vídně, ale i okolních letišť v Německu nebo Polsku. Než s výběrem vhodné letenky začnete, rozhodněte se, odkud a kdy chcete letět, zda chcete cestovat na lehko jen s baťůžkem nebo budete potřebovat odbavené zavazadlo. Zda vám vyhovuje nižší komfort nízkonákladových společností nebo dáváte přednost službám klasických leteckých společností. Už máte jasno? Pak není nic lehčího, než vše zadat do vyhledávače akčních letenek na webu STUDENT AGENCY a během pár minut máte nabídku nejlevnější letenek do Londýna. Letenku si následně můžete rezervovat online a na pár kliknutí.

Odkud do Londýna poletíte?

Londýn je jednou z nejoblíbenějších destinací. Naši klienti volí pro svou cestu nejčastěji letenky z Prahy do Londýna. V naší nabídce zatím nenajdete nabídku letenek z Ostravy do Londýna a z Brna do Londýna. Po útlum v důsledku pandemie COVID-19 ještě žádná aerolinka tuto linku neoperuje. Vybrat si ale můžete také letenky z Vídně do Londýna, nebo letenky z letišť v Polsku nebo Německu. Zpříjemnit si tak můžete cestu například prohlídkou Mnichova, Frankfurtu, Berlína, Katovic, Krakova a dalších letišť v okolních státech.

Jak letět do Londýna nejrychleji?

Chcete být v Londýně co nejrychleji? Pak si vyberte letiště, které je nejblíže vašemu bydlišti a přímý let. Londýn je jednou z nejžádanějších tras a aerolinky to vědí. Díky tomu máme v nabídce širokou nabídku letů jak z Prahy, tak z letišť v okolních státech. Doba letu z Prahy do Londýna vám zabere přibližně hodinu a 40 minut. Právě blízkost Londýna z něj dělá ideální destinaci na prodloužený víkend, eurovíkend nebo jen tak výlet za poznáním.

Kde v Londýně přistanete?

Londýn je jednou z největších metropolí v Evropě. Díky tomu se stal významným nejen v civilní letecké dopravě. V Londýně a jeho okolí najdete 6 mezinárodních letišť:

 • Letiště Londýn Heathrow je největší letiště v Londýně, které se nachází v části Hillingdon. Jedná se o jedno z nejvytíženějších letišť v Evropě. Svou základnu mají na letišti letecké společnosti British Airways a Virgin Atlantic.
  Z letiště se nejrychleji dostanete vlakovou linkou Heathrow Express nebo Heathrow Connect, která z letiště odjíždí přibližně každých 15 minut a cesta do centra Londýna vám zabere přibližně čtvrt hodiny. Levnější variantou dopravy je metro, tzv. linka Piccadilly. Cesta vám zabere přibližně hodinu. Oproti cestě vlakem je tato varianta přibližně 4x levnější. Z letiště odjíždí také nespočet autobusových linek, které vás rozvezou nejen do centra Londýna, ale také do dalších části metropole a jejího okolí.

 • Letiště Londýn Gatwick je druhé největší letiště ve Velké Británii podle počtu odbavených cestujících. Letiště leží v hrabství West Sussex přibližně 45 kilometrů od centra Londýna. Využívané je zejména pro charterové lety a nízkonákladové lety. Záložní základnu zde mají aerolinky British Airways a Virgin Atlantic. Domovské sídlo zde má nízkonákladová letecká společnost easyJet.
  Z letiště se nejrychleji dostanete do centra Londýna vlakem, který má zastávku před jižním terminálem. Cesta vám zabere přibližně 30 minut.
  Nejlevnější variantou je cesta autobusy EasyBus nebo National Express. Cesta vám zabere přibližně hodinu a půl. Autobusy můžete také pokračovat do některého z dalších měst v Anglii.

 • Letiště Londýn Stansted leží v anglickém hrabství Essex, přibližně 60 kilometrů od centra Londýna. Na letiště létají převážně nízkonákladové letecké společnosti. Svou hlavní základnu má na letišti aerolinka Ryanair.
  Z letiště se dostanete vlakem Stansted Express, který má zastávku přímo pod odbavovací halou. Cesta vám zabere přibližně třičtvrtě hodiny.
  Nejlevněji se do centra Londýna dostanete autobusem, který má zastávku poblíž odbavovací haly.

 • Letiště Luton nebo-li Luton International Airport leží přibližně 55 kilometrů od centra Londýna v hrabství Bedfordshire. Na letiště létají zejména nizkonákladové letecké společnosti. Svoji základnu zde mají aerolinky easyJet a WizzAir.
  Z letiště se nejrychleji dostanete vlakem. Zastávku má přibližně 10 minut autobusem od letiště. Dopravu na vlakovou zastávku provozuje letiště zdarma kyvadlovým autobusem. Cesta vlakem do centra Londýna vám zabere necelou hodinu.
  Nejlevnějším způsobem dopravy z letiště do centra Londýna je využití autobusové linky easyBus, National Expres nebo Terravision. Cesta autobusem vám zabere přibližně hodinu až hodinu a půl. V případě husté dopravy v Londýně může být cesta ještě delší.

 • Londýn Southend je malé letiště v hrabství Essex a leží přibližně 70 kilometrů od centra Londýna. Přistávají zde především letadla nízkonákladových leteckých společností. Z letiště se nejrychleji dostanete vlakem, jehož zastávku najdete u letištního terminálu a cesta vám zabere necelou hodinu. Další variantou, kterou můžete využít, jsou autobusy, které mají zastávku přímo u odbavovací haly. Cesta vám zabere přibližně hodinu a půl.

 • Letiště London City leží na východě Londýna v části Newham. Letiště nabízí několik desítek linek do destinací po celé Evropě. Z letiště se dostanete nejlépe metrem Docklands Light Railway. Další možností jak se dostat do centra Londýna jsou autobusy 473 a 474. Letiště se nachází poblíž centra Londýna, cesta vám tak zabere přibližně 20 minut.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Londýn je téměř co by kamenem dohodil. Cesta vám zabere ne celé 2 hodiny. Jen pozor, nezapomeňte si po cestě přeřídit hodinky o hodinu zpět, Londýn leží v jiném časovém pásmu. Naši klienti nejčastěji využívají lety z Prahy do Londýna, kde můžete využít pravidelných linek leteckých společností easyJet, British Airways, Ryannair nebo Smartwings. Oblíbené jsou také lety z Vídně, odkud můžete letět s aerolinkou Wizzair nebo Ryanair. Pokud si vyberete odlet z polských Katovic nebo Krakova, můžete si vybrat z nabídky letů leteckých společností Ryanair nebo Wizzair. Pokud dáváte přednost odletu z Německa, pak můžete letět z Berlína s Ryanairem nebo easyJet, z Mnichova s easyJet, British Airways nebo Lufthansou a z Frankfurtu například s Ryanairem, British Airways nebo Lufthansou.

Jak si koupit nejlevnější letenku do Londýna?

Nejlevnější letenky do Londýna si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 2 000 – 3 500 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 1000 korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem a mimosezónní lety. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Velké Británie?

Vlivem pandemie Covid-19 je vstup do Velké Británie omezen. Než si rezervujete letenky, podívejte se na podmínky vstupu do země. Informace o povinných náležitostech pro vstup do Anglie najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.

 

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Londýna. Letenky online a na pár kliknutí!