Nejlevnější letenky Maroko

Podmanivá atmosféra kamenných berberských vesnic, terasovitá políčka, hluboká údolí, čtyřtisícový Vysoký Atlas, saharské duny a oázy, královská města, tisíce vůní, chutí a zvuků, bazary, písečné pláže, azurové moře, to je Marocké království. Leťte s námi za poznáním.


 

AGADIR

Agadir letí v jižní části Maroka na pobřeží Atlantského oceánu. V roce 1960 bylo město kompletně zničeno zemětřesením a bylo postaveno znovu. Agadir je jedním z hlavních letovisek pro odpočinkovou dovolenou u moře. Jedinečný západ slunce vám poskytne výhled z pevnosti Kasbah, která byla vybudována nad městem.

 

CASABLANCA

Hledáte kosmopolitní město? Pak jste vybrali správně. Casablanca je přímořská metropole, ženy tu nechodí zahaleny a francouzská architektura je vidět na každém kroku. V Casablance najdete také největší obchodní centrum v celé Africe s obřím akváriem – Marocco Mall nebo jedinou mešitu, kterou budete moci jako nemuslimové navštívit, mešitu Hassana II.

 

FÉS

Nejstarší a nejpůsobivější marocké královské město ležící ve vnitrozemí stojí za pozornost. Zachovalé středověké centrum města patří k největším na světě, nechte se zlákat spletitými uličkami mediny Fes al–Bali, vstupní bránou Bab Boujeloud, palácem Dar El Makhzen nebo mešitou Djemaa El Kairaouine.

 

MARRÁKEŠ

Marrákeš leží v centrálním Maroku, z jedné strany ji obklopuje poušť a z druhé strany pohoří Vysoký Atlas. Náměstí Djemaa el–Fna v centru města přes den budí dojem obrovského tržiště, kde najdete “zaklínače hadů“, prodavače koření a hadích kůží, šperků, nejrůznějších druhů látek či koberců a po soumraku se mění v jeden velký gurmánský zážitek. Oázou klidu jsou městské zahrady např. Jardin Agdal nebo Jardin Majorelle. Jednou z dominant města je 70 metrů vysoká Kotúbijská mešita či Palais el-Badi. Za prohlídku stojí také systém podzemních chodeb, vstup je nedaleko paláce el-Badi.

 

RABAT

Je od roku 1912 hlavním městem marockého království, leží na pobřeží Atlantského oceánu a mísí se v něm islámské i římské antické památky. Srdce města je obehnáno mohutnými hradbami. Nad ústím řeky Bou Regreg se na útesu vypíná pevnost Kasbah of the Udayas, vchází se do ní bránou Mohadavců z roku 1195 a z pevnosti můžete projít do Andaluských zahrad nebo se vykoupat v oceánu. U ústí řeky najdete i komplex Chellah a v něm ruiny římského města Sala-Colonia či pozůstatky islámského komplexu. Nejvyšší minaret světa měří 44 metrů a nese jméno Hassanova věž.

 

SAIDIA

Město se nachází na pobřeží Středozemního moře, lemují ho dlouhé písečné pláže s čistým mořem a často se mu přezdívá “modrá perla“. Letovisko bylo vybudováno pro turisty, kteří si přijeli pouze odpočinout od rušných měst … čekají na vás lákavé pláže, promenáda, obchůdky se suvenýry a spousta vodních sportů.