Nejlevnější letenky Dubaj SAE

Federace sedmi emirátů ležící na východě Arabského poloostrova je díky těžbě černého zlata dodnes jednou z nejbohatších zemí světa a také synonymem okázalého přepychu. Ve Spojených arabských emirátech najdete nejen úchvatné stavby, umělé ostrovy všemožných tvarů, ale i písečné pláže s azurovým mořem, nekončící pouštní duny a výtečnou arabskou kuchyni.

     

ABU DHABI

Abu Dhabi je rozlohou největším emirátem, přezdívaný také jako „Perla Perského zálivu“. Stejnojmenné hlavní město svým urbanistickým konceptem připomíná americká velkoměsta. Jedním z největší pokladů emirátu je unikátní Velká mešita šejka Zayeda.

 

FUJAIRAH

Fujairah se svým charakterem odlišuje od ostatních emirátů, jeho břehy omývá Ománský záliv a podstatnou část emirátu netvoří poušť, nýbrž pohoří Hajar. Emirát si oblíbili potápěči a milovníci býčích zápasů, které se však svojí formou liší od klasické španělské koridy.

 

SHARJAH

Sharjah je emirátem, kde nejvíce pocítíte kulturní a duchovní kořeny islámu, proto je nutné mimo území hotelu dbát na všechna pravidla arabské společnosti.

 

AJMAN

Ajman je rozlohou nejmenším emirátem s lákavými sněhobílými písečnými plážemi. Je jediným emirátem, kde je možné zakoupit alkohol legálně ve veřejném prostoru.

 

RAS AL-KHAIMAH

Je přírodně nejrozmanitějším emirátem s úrodnými nížinami, pohořími a nádhernými zlatavými písečnými plážemi. V emirátu jsou velmi oblíbené velbloudí závody.

 

UMM AL-QUWAIN

Je emirát, v němž nečekejte okázalé hotely s plážemi plnými rekreantů, naopak vám ukáže tradiční způsob života arabských obyvatel.

 

DUBAJ

Dubaj je nejpopulárnějším z emirátů a patří k nejmodernějším a nejrychleji se rozvíjejícím emirátům především díky rychlému technologickému růstu. Hlavní město emirátu, Dubaj, je metropole plná kultury snoubící historické budovy a mešity s neskutečně moderními stavbami. Metropole, která návštěvníky zahrne luxusem. Ve staré části města nesmíte vynechat Dubai Museum a mešitu Jumeirah, v nové části města si nenechte ujít výhled z mrakodrapu Burj Khalifa a noční show fontán umístěných pod mrakodrapem.

Dubajská NEJ:

  • Dubaj je nejlidnatějším emirátem s počtem 2 106 177 obyvatel
  • také je druhým největším emirátem s rozlohou 4 114 km²
  • v hlavním městě, v Dubaji, najdete nejrychlejší a nejvýše jezdící výtah s největší kapacitou, a to v současně nejvyšším mrakodrapu světa – Burj Khalifa, který měří úctyhodných 828 m; Burj Khalifa se může dále pyšnit ještě jedním světovým prvenstvím, a to nejvýše položenou venkovní vyhlídkou
  • v emirátu se také nachází nejluxusnější hotel světa, sedmi-hvězdičkový Burj al Arab
  • hlavní město se může dále pochlubit třetím největším obchodním centrem světa Mall of the Emirates s vlastní lyžařskou sjezdovkou uvnitř centra
  • v Dubaji můžete navštívit největší umělý ostrov ve tvaru palmy - Palm Jumeirah
  • letiště Dubai International Airport je nejrušnějším letištěm v celých Emirátech a najde zde také největší letištní terminál světa