Imperiální velmoc, celým názvem Spojené království Velké Británie a Severního Irska, si do dnešních dnů udržela trend absorpce a příjmu lidí ze všech koutů naší planety. Zároveň však stěží najdeme zemi, jež je tak známá svými tradicemi. Hlavou konstituční monarchie je královna Alžběta II., která též vládne dalším patnácti nezávislým státům Commonwealthu. Navštivte s námi zemi, pro niž je charakteristický vlahý déšť, zelený pažit, tradice, čaj o páté, skotská whisky, fotbal nebo suchý humor … leťte s námi do Velké Británie, do Angline, Skotska, Walesu a Severního Irska.


 

ANGLIE

Naškrobené límečky, sportovní chování, kriket, klubový život, sklenka whiskey nebo anglického ginu, šetrnost, sebeovládání a uměřenost jsou typické rysy anglického gentlemana.
Navštivte: Londýn (hlavní město celého království, kde se snoubí slavná tradice ve stavbách Tower Bridge, Westminsterského a Buckinghamského paláce s dynamickou současností), Manchester (průmyslová moderní metropole), Birmingham, Brighton a Sussexské hrabství, Liverpool (domovské město skupiny Beatles a klubu Liverpool F.C.), univerzitní města jako Oxford a Cambridge, shluk menhirů Stonehenge, Cornwall a St Michael's Mount, Cumbrii a národní park Lake District, pláže v Dorsetu, ostrov Isle of Wight.

 

SKOTSKO

Déšť, mlha, kostkované sukně, zrzavé vlasy, zelené kopce, křišťálová jezera, divoké řeky, osamělé hrady, lochneská příšera a mnohem více vám vyvstane na mysl, když řeknete “Skotsko“.
Navštivte: Edinburgh (hlavní město), Glasgow (největší město), národní park Loch Lomond (jezero Lochness), Trossach nebo Cairngorms, údolí Glencoe a horský ráj Glen Etive, pustinu Rannoch Moor, ostrov Lewis (megalitické kameny Callanish) nebo Islay (slavný svou tradicí pálení whisky).

 

WALES

Melodická hra na harfu, pestrá kultura s hluboce zakořeněnými keltskými obyčeji, rozmanitá krajina a všudypřítomné ovce vás budou provázet při prohlídce Waleského knížectví.
Navštivte: Cardiff (hlavní město), pevnost Caerleon s nejzachovalejším amfiteátrem, stezka Offa’s Dyke (napříč celým poloostrovem), hrad Harlech, národní park Snowdonia.

 

SEVERNÍ IRSKO

Jediná část Spojeného království, která leží mimo britský ostrov, země s nevyzpytatelným počasím, proslavená lodním průmyslem, výrobou whisky a okouzlujícími drsnými útesy … to je Severní Irsko.
Navštivte: Belfast (hlavní město), Causeway Coast a čedičové sloupy Giant’s causeway, město hradeb - LondonDerry, pohoří Sperrin a kamenný kruh Beaghmore nebo žulové pohoří The Mournes, park Tollymore Forest Park, jezero Lough Neagh (plocha jezera 392 km2 zabírá dvě pětiny Severního Irska), hrad Castledegr.