Nejlevnější letenky Brazílie

Země fotbalu, skvělého jídla, samby a úžasných pláží, země s Amazonským pralesem – Brazílie. Brazilská federativní republika je státem bohatým na kulturu a bylo by hříchem letět sem mimo období karnevalu, jež brazilský národ charakterizuje.         

 

RIO DE JANEIRO

Je centrem slavných brazilských karnevalů a jedinečných pláží, jimž vévodí slavná Copacabana. Město proslavila také socha Ježíše Vykupitele, která se tyčí nad městem na hoře Corcovado. Rio de Janeiro uvidíte jak na dlani z Cukrové homole (Pao de Acúcar).

 

KARNEVAL

V rytmu temperamentní samby se obvykle koná v únoru a je to jistě největší párty, jež se můžete v Brazílii zúčastnit. Karneval pořádaný v Riu de Janeiru patří k těm největším na světe.

 

SAO PAULO

Je nejen největším městem Brazílie, je také centrem financí, obchodu a umění. Řadí se k nejvíce prosperujícím městům Latinské Ameriky. Sao Paulo patří mezi deset největších metropolí světa, je také městem imigrantů. Město je rozděleno do etnických čtvrtí - Liberdade (asijská), Bala Vista (italská), Bom Retir (židovská) atd.

 

VODOPÁDY IGUACU

Nejsou ani nejdelší, ani nejmohutnější vodopády světa, přesto jsou označovány za jedny z nejkrásnějších. Vodopády Iguacu se nacházejí na argentinsko-brazilské hranici. Vodopády se skládají z 270 jednotlivých přepadů. Za vidění stojí i vodopád La Garganta a Ďáblův chřtán, jež je tvořen roklí o šířce 150 m a délce přibližně 700 m.

 

PANTANAL

Přírodní rezervace rozkládající se na jihozápadě státu Matto Grosso, je součástí jednoho z největších sladkovodních ekosystémů světa. Je domovem stovek druhů ptáků, říčních vyder, jaguárů, pum, jelenů, mravenečníků, opic, anakond, leguánů nebo krokodýlů. Nejvhodnějším obdobím k návštěvě Pantanalu je od dubna do října.

 

AMAZONIE

Je největším brazilským státem, jež zabírá přibližně 56% území. Amazonský prales je také známý pod názvem “zelené plíce planety”.