Nejlevnější letenky Peru

Peruánká republika láká k návštěvě nejen svojí poutavou historií, která sahá až do doby 4 000 let př. n. l., ale také rozmanitou přírodou, jež tvoří nížiny při březích Tichého oceánu, štíty And a tropické pralesy Amazonie. Nadchnout vás může také místní kuchyně. Mezi typická jídla patří cuy (pečené morče) a ceviche (marinovaná ryba), jež můžete zapít pálenkou z vína - piscem.
    

 

LIMA

Je hlavním městem Peru a najdete zde množství zajímavých muzeí, jako Muzeum španělské inkvizice, Muzeum Rafael Lareco Herrera, Muzeum de la Nación, katakomby v kláštere San Francisco nebo incké sídlo Pachacámac. Centrum města vám v mnohém připomene evropské metropole.

 

CUSCO

Je výchozím bodem pro výlety na Machu Picchu a do národního parku Manú. Cusco jako bývalé hlavní město Peru nabízí také množství památek jako Qoricancha, Plaza de Armas, Sacshuayman, ulici Huatan Rumiyoc nebo uměleckou čtvrť San Blas.

 

MACHU PICCHU

Patří k nejvýznamnějším památkám v Peru. Ruiny inckého kultovního města se nacházejí na horském sedle nad řekou Urubamba v nadmořské výšce 2430 m. Město začali Inkové stavět okolo roku 1430. Machu Picchu patří od roku 2007 mezi nových sedm divů světa.

 

JEZERO TITICACA

Leží u města Puno a je nejvýše položeným splavným jezerem světa a druhým největším jezerem Jižní Ameriky. Dle legendy se na jezeře narodil první Inka. Na jezeře Titicaca leží několik ostrovů, mezi nejzajímavější patří seskupení ostrovů La Isla de Uros, jež jsou postaveny ze slámy.