Zažijte Dubaj na vlastní kůži!

 

Navštivte Dubaj, město mnoha "nej". Nejvyšší budova světa, nejluxusnější hotel světa, unikátní The Palm, Dubai Frame, či muzeum budoucnosti. Nakupte v Mall of the Emirates nebo zkuste kitesurfing na Kite Beach.

 

 dubai-1536496 - kopie

Naleznete zde nejvyšší budovu světa Burj Khalifa, jejíž nejvyšší vyhlídková plošina se nachází ve výšce 555 metrů. Nejlevnější varianta návštěvy se jmenuje At the Top, kdy se dostanete na vyhlídkovou plošinu ve 124. a 125. patře, což odpovídá výšce asi 456 metrů.

 

K nejoblíbenějším atrakcím v Dubaji patří Dubai Fountain. Tato fontána se nachází v blízkosti Burj Khalifa a láká návštěvníky z celého světa. Během světelných show vystřikuje vodu až do výšky 152 metrů do rytmu hudby.

 

Jednou z nejikoničtějších staveb je hotel Burj Al Arab. Tato budova připomínající plachetnici je jedním z nejluxusnějších hotelů na světě. Nachazí se na umělém ostrůvku nedaleko od oblíbených pláží Jumeirah Beach a Kite Beach, kde si můžete vyzkoušet vodní sporty jako kitesurfing nebo windsurfing.

 

Palm Jumeirah je umělý ostrov vybudovaný u pobřeží Dubaje. Je první stavbou svého druhu na světě a jeho tvar připomíná palmu. Nachází se zde mnoho luxusních hotelů na jejichž plážích budete mít dostatek soukromí.

 

Novější atrakcí, kterou Dubaj svým návštěvníkům nabízí, je rozhledna a muzeum Dubai Frame. Skládá se ze dvou věží, které jsou propojené lávkou s částečně prosklenou podlahou. V první věži se nachází výtah směrem vzhůru a muzeum historie Dubaje. Ve druhé věži naleznete výtah směrem dolů a muzeum ukazující vizi, jak by mohla Dubaj vypadat za 50 let.

 

Pokud jste milovníky nakupování, jistě oceníte světově druhé největší nákupní středisko Dubai Mall, ve kterém se nachází více než 1 200 obchodů, popřípadě nákupní středisko Mall of the Emirates, kde si kromě nákupů můžete i zalyžovat.