Poznejte zemi Faraónů s EgyptAir

Rezervujte si letenky k moři s vlajkovou leteckou společností Egypta. Vyberte si jednu ze 76 destinací v Egyptě, Africe, Asii a na Blízkém Východě, sbalte kufry a hurá za zážitky. EgyptAir disponuje mladou flotilou letadel a na jejich palubě vás navíc čeká skvělé občerstvení zdarma. Pokud s sebou chcete k moři přepravit kite, kolo nebo třeba potápěčskou výstroj, nemějte obavy, zpravidla s vámi poletí zcela zdarma.


Letenky Egypt Air

Co vás čeká na palubě letecké společnosti EgyptAir

Egypt Air je národní aerolinkou Egypta. Jedná se o jednu z nejlepších afrických aerolinek, která má na kontinentu nejmladší flotilu letadel. V nabídce letenek Egypt Air najdete letenky z Prahy, Vídně, Budapešti a dalších letišť zejména do Egypta, Afriky, Asie a na Blízký Východ. Výhodou aerolinky je možnost přepravy více zavazadel případně dalšího sportovního vybavení. Aerolinka má základnu na letišti v Káhiře. Disponuje 58 letadly a létá do více než 70 destinací po celém světě.

 

Check-in u letecké společnosti EgyptAir

Check-in na letišti:

  • na mezinárodních linkách se otevírá 3 hodiny před odletem a uzavírá 60 minut před plánovaným odletem
  • na vnitrostátních letech se otevírá 2 hodiny před odletem a uzavírá 30 minut před plánovaným odletem

Online Check-in je možný 48 hodin až 90 minut hodiny před odletem a je zcela zdarma.

Zavazadla u letecké společnosti EgyptAir

EgyptAir má nastavenu politiku zavazadel rozdílně pro vnitrostátní a mezinárodní lety. V obou případech však dává cestujícím velkorysý prostor pro přepravu zavazadel zdarm

Mezinárodní lety

Cestující na mezinárodních letech mohou mít s sebou zdarma až 2 odbavená zavazadla. Cestující v economické třídě s váhovým limitem do 23 kg. Na některých letech a u některých tarifů v ekonomické třídě je pouze jedno odbavené zavazadlo. K odbavenému zavazadlu je možné mít s sebou v kabině ekonomické třídy ještě jedno příruční zavazadlo o maximální hmotnosti 8 kg. Cestující v Business třídě a ve First Class mají možnost odbavit vždy dvě zavazadla s váhovým limitem do 32 kg. S sebou na palubu si pak mohou vzít 2 zavazadla, každé o maximální hmotnosti 8 kg.

Vnitrostátní lety

Cestující na vnitrostátních letech mají oproti mezinárodním cestujícím snížený limit zavazadel, které mohou přepravovat. Cestující v ekonomické třídě mohou mít s sebou 1 odbavené zavazadlo o maximální hmotnosti 23 kg a jedno příruční zavazadlo o maximální hmotnosti 8 kg. Cestující v Business třídě a ve First Class mohou mít s sebou jedno odbavené zavazadlo o maximální hmotnosti 32 kg a dvě příruční zavazadla, každé o maximální hmotnosti 8 kg.

Sportovní vybavení

Chcete s sebou převážet výbavu na potápění, golf, rybaření, kiting, kolo nebo jiné sportovní vybavení? Pokud váha nepřesáhne povolený limit, zpravidla je vybavení přepraveno zdarma a bez dalších poplatků. Nutné je ale takové vybavení dopředu vyžádat a mít potvrzené v rezervaci.