Pro vás od roku 1993

Jsme česká společnost, která se může pochlubit titulem nejúspěšnější firma v oblasti cestovního ruchu a dopravy. Zosobněním firmy je majitel Radim Jančura.

Historie STUDENT AGENCY se začala psát v roce 1993, kdy Radim Jančura, tehdy podnikavý student brněnského VUT, založil agenturu zprostředkovávající au pair pobyty studentům z České republiky. Díky tvrdé práci a odhodlání začalo přicházet stále více klientů a Radim Jančura v roce 1996 založil společnost STUDENT AGENCY a přijal první zaměstnance.

 
S tím, jak firma získávala nové zákazníky a budovala si postavení na trhu, rozšiřovala i pole svojí působnosti. Skupina STUDENT AGENCY se dnes zaměřuje na široké portfolio služeb - patříme mezi nejvýznamnější autobusové a vlakové dopravce v České republice i na Slovensku, jsme předním prodejcem letenek a zájezdů a také největší agenturou pro prodej jazykových pobytů v zahraničí. Naší firemní filosofií je poskytovat zákazníkům ty nejlepší služby za skvělé ceny.

 

Letenky

Letenky pro každého do celého světa od tradičních i nízkonákladových aerolinií zajišťuje STUDENT AGENCY svým zákazníkům všech věkových kategorií už od roku 2000. V tomto roce jsme se stali členy IATA, asociace leteckých dopravců a prodejců. Vybudovali jsme si pozici největšího českého prodejce letenek a také na Slovensku patříme mezi nejvýznamnější společnosti v oboru.

Skupina STUDENT AGENCY je největším a také nejoceňovanějším prodejcem letenek v České republice. V roce 2014 se STUDENT AGENCY stala znovu nejlepším obchodním partnerem aliance SkyTeam, která sdružuje dvacet významných světových aerolinek včetně Českých aerolinií. STUDENT AGENCY a sesterská společnost ORBIX prodaly letenky členských dopravců SkyTeamu v hodnotě 680 milionů korun, takového výsledku nedosáhl žádný jiný hráč v České republice. Vedle ocenění od SkyTeamu STUDENT AGENCY získala prestižní TTG Travel Award v kategorii Nejlepší prodejce letenek roku 2014 a už poněkolikáté cenu Českých aerolinií Sirius a další.

Ceny od profesionálů a pochvaly od věrných i nových zákazníků jsou důkazem toho, že STUDENT AGENCY poskytuje nadstandardní služby a servis za výhodné ceny. Během svého dlouholetého působení na trhu jsme si vybudovali úzké vazby s partnerskými leteckými společnostmi a díky tomu přicházíme s exkluzivními akcemi na letenky.

Jedinečný online rezervační systém umožňuje okamžitě srovnávat aktuální ceny tradičních i nízkonákladových aerolinek na jednom místě. Zákazníkům jsme k dispozici 24 hodin denně.

Zamilujte se do létání! Procestujte svět s letenkami od STUDENT AGENCY. Poznejte nové kultury,prožijte nová dobrodružství, vydejte se na neobjevená místa,... Uleťte si s námi za zážitky, stačí pár kliknutí a letíte do světa.

 

Zájezdy

STUDENT AGENCY v roce 2010 významně rozšířila své aktivity na trhu cestovního ruchu, když přišla se svým vlastním portálem pro prodej zájezdů - dovolena.cz. Tento portál je výjimečný tím, že v jednom okně prohlížeče propojuje a porovnává nabídky zájezdů od českých, německých nebo rakouských cestovních kanceláří.

Na dovolena.cz si klient může vybrat hotel přesně podle svých požadavků, portál mu umožní snadno porovnat ceny zájezdů různých cestovních kanceláří do stejné destinace a hotelu.Díky nejširší nabídce zájezdů na jednom místě si dovolena.cz získala oblibu široké veřejnosti – zájezdy si tady vybírají rodiny s dětmi, cestovatelé toužící po dobrodružství nebo po aktivním odpočinku i senioři.

Portál se sice nejvíce soustředí na letecké zájezdy (včetně těch do exotických destinací), v jeho nabídce ale najdete i zájezdy poznávací nebo zájezdy s vlastní dopravou, lyžařské zájezdy, wellness pobyty nebo plavby na luxusních zámořských lodích. Klientům jsme schopní sestavit dovolenou na míru, přesně dle požadavků klienta. Chcete se vydat původní cestou Inků ke ztracenému městu Machu Picchu s českým průvodcem? Využijte naši službu Cestování na míru a nechejte plánování dobrodužného treku na specialistech portálu dovolena.cz.

Dovolena.cz klientům zajišťuje také další služby spojené s nákupem dovolené – pojištění na cesty, vyřízení víz, zařízené výhodného parkování u odletových letišť nebo pronájem ubytování po celém světě. Velkou konkureční výhodou STUDENT AGENCY je nabídka dopravy na vybraná letiště luxusními žlutými autobusy zdarma.

Zaměstnanci STUDENT AGENCY jsou ve spolupráci s našimi obchodními partnery neustále školeni a absolvují také cesty do jednotlivých destinací tak, aby měli osobní zkušeností a dokázali klientovi doporučit to, co naplní jeho očekávání.

Jazykové a pracovní pobyty

Business, který zrodil STUDENT AGENCY – to jsou pracovní a jazykové pobyty. Zprostředkování pobytů se věnujeme více než 20 let a jsme na českém trhu specialisté. Každý den těží z našich dlouhodobých zkušeností a kontaktů naši klienti, kteří se rozhodli vycestovat za studiem jazyka nebo prací do zahraničí.

Společnost STUDENT AGENCY zajišťovala hned několik typů au pair a pracovních programů v USA, v Kanadě, na Novém Zélandě, ale také v Irsku, Velké Británii, na Islandu, v Německu, Španělsku nebo Francii. Všechny typy programů fungovaly na principu „Pracuj a cestuj“. Prodej těchto programů byl v roce 2023 ukončen.

Největší výhodou STUDENT AGENCY je asistence koordinátorů před odjezdem, ale také v průběhu pobytu v případě jakýchkoliv nenadálých komplikací.

STUDENT AGENCY patří mezi klíčové hráče také na poli jazykových pobytů v zahraničí. Krátkodobé, ale intenzivní studium jazyka v zemi, kde se jím mluví, má pro klienty často mnohem výraznější efekt než klasické jazykové kurzy. V nabídce STUDENT AGENCY zájemci najdou jazykové pobyty v anglicky, francouzsky, německy, rusky nebo španělsky mluvících zemích. V posledních letech zaznamenáváme rostoucí zájem také o exotické jazyky – konkrétně o arabštinu, čínštinu nebo japonštinu.

Největší poptávka je po jazykových pobytech pro dospělé. Výuka probíhá na prověřených  školách v zemích, kde se vyučovaným jazykem běžně mluví. Zájemci mohou vybírat z kurzů obecného jazyka nebo ze specializovaných lekcí, které zájemce připraví například na mezinárodně uznávané jazykové zkoušky nebo vytříbí jejich znalosti odborného jazyka.

Na jazykové vzdělávání spojené s poznáváním cizích zemí dbají více také české školy a ve spolupráci se STUDENT AGENCY nabízejí svým žákům širokou škálu poznávacích nebo studijních zájezdů. Oblíbené jsou také individuální letní jazykové pobyty pro děti a mládež. Podle jazykové vybavenosti a míry samostatnosti svých dětí rodiče mohou volit mezi pobyty s delegátem nebo individuálními pobyty, kam dítě cestuje samo bez doprovodu. V posledních letech se čeští studenti nebojí ani studia na zahraničních středních a vysokých školách.

Autobusy

STUDENT AGENCY provozuje vnitrostátní a mezinárodní autobusovou dopravu pod marketingovou značkou RegioJet. Nabízíme výhodné spojení do desítek měst v České republice, na Slovensku a také v Evropě. Naše autobusy patří k nejmodernějším na trhu a nabízí neobyčejně komfortní jízdu. Žluté linky změnily pohled Čechů na cestování autobusem.

RegioJet získal neoficiální titul nejpopulárnějšího českého autobusového dopravce díky nízkým cenám jízdenek a nadstandardním službám na palubě – cestující zdarma dostanou vybrané teplé nápoje a denní tisk, k dispozici mají zdarma Wi-Fi a v autobusech ve stylu FUN & RELAX také zábavní portál určený ke sledování filmů, poslechu hudby nebo hraní her.

Od roku 2004 působíme jako dopravce na vnitrostátních linkách v České republice. Žluté autobusy poprvé vyjely v lednu 2004 na linku Praha – Brno, další linky následovaly v následujících letech. Žluté autobusy spojují Prahu a Brno s třemi desítkami měst v Česku.

Luxusní žluté autobusy jezdí i na mezinárodních linkách, v současné době zajíždějí do 14 evropských zemí – například do Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie nebo Maďarska. Vedle dopravy do centra evropských měst žluté linky nabízejí aktraktivní spojení také na letiště v okolních zemích (např. Vídeň, Drážďany, Berlín nebo Frankfurt).
O popularitě autobusů RegioJet svědčí i počty přepravených cestujících. Mezi lety 2004 až 2014 - tedy za prvních deset let fungování – přepravily autobusy více než 34 milionů cestujících a ujely přibližně 182,7 milionů kilometrů. Počty cestujících v autobusech RegioJet navíc neustále rostou.  Předpokládáme, že díky nadstandardní kvalitě služeb bude tento trend pokračovat i v dalších letech.

Vozový park v korporátní žluté barvě tvoří španělské autobusy Irizar na podvozcích Scania nebo Volvo, z nichž velká část disponuje luxusní výbavou FUN & RELAX. Vozový park každoročně obměňujeme o nové autobusy ve stylu FUN & RELAX. Starší autobusy nabízíme k pronájmu např. pro skupinové zájezdy nebo k prodeji.

Vlaky

Jestliže žluté autobusy spustily revoluci na silnicích, totéž platí pro žluté vlaky na českých a slovenských kolejích. RegioJet zajišťuje pravidelnou železniční dávku rychlosti, kvality, čistoty a výjimečný proklientský servis.

Česká společnost RegioJet vznikla v roce 2009 jako dceřinná společnost STUDENT AGENCY. RegioJet od roku 2011 provozuje pravidelnou osobní železniční dopravu na trase Praha – Ostrava – Žilina - Košice. Od prosince 2015 RegioJet působí také na trase Praha – Olomouc – Přerov – Staré Město u Uherského Hradiště s navazujícím autobusovým spojením až do Zlína a Otrokovic. RegioJet plánuje vstup na další trasy a je připravený přihlásit se také do tendrů na provozování vnitrostátních linek ve veřejném zájmu (tj. státem dotované linky).

Od roku 2012 sesterská společnost RegioJet se sídlem v Bratislavě provozuje vnitrostátní železniční dopravu na lince Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Jde o linku provozovanou na základě objednávky Ministerstva dopravy SR.

Podobně jako STUDENT AGENCY ve žlutých autobusech udržuje i RegioJet ve svých vlacích vysoký standard služeb – na zákazníky čekají luxusně a pohodlně vybavené soupravy, dokonalý servis stevardů a stevardek a vybrané nápoje, noviny a časopisy zdarma. Samozřejmostí na palubě žlutých vlaků je připojení k Wi-Fi a k zábavnímu portálu, kde jsou k dispozici stovky filmů, seriálů nebo písní.

Základ vozového parku společnosti RegioJet tvoří železniční vozy od Rakouských a Švýcarských spolkových drah. RegioJet si nechal na zakázku vyrobit od rumunské společnosti ASTRA Vagoane Călători zcela nové supermoderní vozy RegioJet – ASTRA s typovým označením Bpmz 20-90. Designový vůz, v němž se působivě doplňuje dřevo, sklo a nerez, vznikl ve spolupráci s interiérovým studiem Clagi-Coplass a architektem Patrikem Kotasem. Cena jednoho vagonu překročila jeden milion eur, celkem jich RegioJet zakoupil deset. Nejmodernější vůz, v jehož sedadlech jsou zabudované LCD obrazovky s multimediálním systémem, nabízíme v tarifu Standard. Maximální rychlost ASTRY je stanovena na 200 km/hod. Do vagonu o délce 26,4 metrů a šířce 2,825 metrů se pohodlně vejde až 80 cestujících.

V České republice společnost využívá lokomotivy Škoda z řady 163, na Slovensku pak lokomotivy Vectron od Siemensu. Kromě toho RegioJet na trase Bratislava – Komárno využívá soupravy Talent Bombardier a Desiro od Siemensu.

Orbix

Společnost Orbix vznikla v roce 2002 jako sesterská společnost STUDENT AGENCY. Jde o vůbec první a v současné době také o největší českou cestovní agenturu, která se specializuje na korporátní klientelu. Orbix dokáže sestavit zákazníkovi přesně na míru pracovní i soukromé cesty – od letenek, ubytování až po pojištění a víza.

 

Díky individuálnímu přístupu a širokému spektru služeb dokáže Orbix vyhovět vysokým nárokům velkých společností, ale také uspokojit potřeby středních a malých podniků i jejich zaměstnanců. Pro usnadnění organizace obchodních cest vyvinul Orbix pro své firemní klienty program SkyPRO, který slouží k jednodušší a efektivnější evidenci rezervací a letenek. Díky své přehlednosti navíc umožňuje jednoduše sledovat náklady na služební cesty. Orbix díky spojení se sesterskou společností STUDENT AGENCY dokáže výrazně snížit náklady spojené s travel managementem.

Za svoje aktivity získal Orbix cenu Czech Business Superbrands 2016 v kategorii Korporátní cestování. Orbix tak potvrdil svoji pozici lídra v zajišťování služebních cest na míru. Titul Superbrands je uznáním speciálního postavení značky na lokálním trhu. Ocenění je udělování každoročně v 90 zemích světa.