Měna

indická rupie (INR)

Adresa konzulátu

Velvyslanectví Indické republiky
Milady Horákové 60/93
Praha 1 - Letná 118 00
amboffice@india.cz, hoc@india.cz, sshoc@volny.cz, commerce@india.cz
Telefon: 00420-257 533 490
Fax: 00420-257 533 378, 00420-257 533 285

Adresa velvyslanectví ČR v zahraničí

Embassy of the Czech Republic
50-M, Niti Marg, Chanakyapuri
New Delhi 110021
newdelhi@em­bassy.mzv.cz
Telefon: 009111–26110205, 26110318, 26110382, 26886218, 26889225
Fax: 009111–26886221
 
Objednat

Součástí procesu podání žádosti o vízum na ambasádě je od 19.4.2018 odebírání biometrických údajů (fotografie, otisky prstů) - z toho důvodu nemůžeme vyřízení těchto víz zprostředkovat.

Elektronická víza (e-VISA)
V případě zájmu o vyřízení elektronického víza Vám můžeme tuto službu zprostředkovat. Podání žádosti nezaručuje její automatické schválení. Indické úřady mohou žádost o elektronické vízum bez udání důvodů zamítnout. V takovém případě je pak nuté vyřídit klasické vízum přes konzulát.
e-VISA se vyřizují na webu https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html, kde rovněž naleznete podrobné informace

Omezující podmínky pro e-VISA:
O e-VISA mohou žádat držitelé pasů vybraných zemí, včetně ČR a SR.
Vvstup do země musí být uskutečněn přes jedno z uvedených letišť: Ahmedabad, Amritsar, Bagdogra, Bengaluru, Calicut, Chennai, Chandigarh,Cochin, Coimbatore, Delhi, Gaya, Goa, Guwahati, Hyderabad, Jaipur, Kolkata, Lucknow, Mangalore, Mumbai, Nagpur, Pune, Tiruchirapalli, Trivandrum, Varanasi, Vishakhapatnam nebo přístav: Cochin, Goa, Mangalore,Mumbai,Chennai.

Elektronické vízum nelze prodloužit, nelze změnit na jiný typ a nelze jej využít pro vstup do oblastí s omezeným přístupem, které vyžadují zvláštní povolení od indických úřadů.

Žadatelé, kteří nesplňují některou s podmínek musí žádat o klasické vízum přes konzulát.

Požadavky pro vyřízení e-VISA:

  • vyplněný formulář žádosti o vízum
  • při vyplňování formuláře je nutno uvést 1 kontaktní osobu v Indii; tuto osobu lze nahradit kontakty na hotel, kde má žadatel provedenou rezervaci.
  • při žádosti o turistické vízum není možné uvést kontakt na obchodního partnera do formuláře
  • je nutné uvádět vždy úplné poštovní adresy, včetně PSČ
  • je nutné uvádět do formuláře kompletní a pravdivé informace o vydaném předchozím vízu (typ víza, místo vydání, číslo víza a datum vydání) nemáte-li tyto informace k dispozici, sdělí Vám je na ambasádě při osobní návštěvě
  • kopie pasu (pas musí mít platnost alespoň 6 měsíců po návratu)
  • barevný sken současné fotografie na bílém pozadí - fotografie musí být zaslána ve formátu JPEG a v rozměrech 350x350pixelů - zobrazen musí být celý obličej, v čelním pohledu, otevřené oči, bez brýlí

Orientační doba vyřízení:
5 pracovních dnů - důrazně doporučujeme žádost podávat alespoň 1 měsíc před plánovanou cestou, pro případ zamítnutí žádosti a nutnosti vyřídit klasické vízum přes ambasádu!

Pro občany třetích států platí povinnost si pasové a vízové formality zajistit individuálně.

Upozornění:
Udělení víza je plně v kompetenci zastupitelských úřadů, proti jeho zamítnutí není odvolání a poplatek je v takovém případě nevratný. CK Čedok nemůže nést zodpovědnost za případné neudělení víza, rovněž tak nemůže refundovat cenu zájezdu, pokud jej klient zrušil z titulu neudělení vstupního víza, popřípadě je-li z dané země vyhoštěn. Klientům doporučujeme podávat žádosti o víza s dostatečným předstihem a k žádosti dokládat všechny požadované dokumenty.