Zanzibar, ostrov koření

Ostrov s nádhernými bílými plážemi, kokosovými palmami a úžasně modrou vodou Indického oceánu. Pokud vás přestane bavit relax a pohoda na místních plážích, můžete prozkoumat uličky Stone Town v Zanzibar City nebo prales Jozani. A věděli jste, že Zanzibar je rodištěm zpěváka Freddieho Mercuryho? Máte chuť si odpočinout a užít si pravé exotiky? Leťte s námi na Zanzibar a poznejte jeho krásy na vlastní kůži.

Náš TIP: Věděli jste, že říjen je považován za nejlepší měsíc, kdy si užít dovolenou na Zanzibaru? Teploty se pohybují kolem 30 °C, zaprší jen sem tam a sluníčko neustále prosvěcuje nádherné pláže.

 

Nenašli jste svou vysněnou letenku? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

Jak si správně vybrat letenku na Zanzibar?

Nakupujete letenky poprvé? Není čeho se bát! Výběr letenky není nic složitého. Díky našemu unikátnímu online vyhledávači máte nabídku letenek více než 650 leteckých společností na jednom místě a můžete si je během chvilky srovnat. Než začnete s výběrem letenky, nejdříve si rozmyslete, odkud a kam chcete letět a jak chcete, aby vaše cesta probíhala. Položte si otázku, zda vám bude stačit příruční zavazadlo, nebo budete potřebovat pořádný kufr (odbavené zavazadlo), zda preferujete přímý let nebo si chcete udělat třeba stop over v přestupní destinaci. Ne vždy musí být nejlevnější letenka tou nejlepší variantou a může se následně prodražit nákupem dalších služeb.

Odkud na Zanzibar poletíte?

Z českých letišť si můžete pro cestu na Zanzibar vybrat pouze letiště Václava Havla v Praze. Aktuálně z Prahy nemůžete využít přímý let a je nutné si vybrat letenku s přestupem například v Doha, Dubaji nebo Amsterdamu. Další variantou je rezervovat si letenky Vídeň - Zanzibar, letenky Frankfurt nad Mohanem - Zanzibar nebo letenky Mnichov - Zanzibar, odkud aktuálně přímé lety nejsou k dispozici, ale v nabídce mohou být levnější letenky. Přímý let si můžete užít pokud si zakoupíte letenky Amsterdam - Zanzibar.

Jak letět na Zanzibar nejrychleji?

Při výběru letenky dávejte pozor na délku přestupu nebo si vyberte přímý let. Pokud ale máte dost času a chuť poznávat svět, nechte si na přestup více času a prozkoumejte přestupní destinaci. Některé aerolinky nabízejí v místě přestupu zdarma krátké výlety s průvodcem a vy si tak cestu můžete zpříjemnit. Vyrazit za poznáním můžete i na vlastní pěst, hlídejte si ale hodinky, ať vám návazný let neuletí.

Kde na Zanzibaru přistanete?

Na Zanzibaru je pouze jedno mezinárodní letiště Abeid Amani Karume, které leží přibližně 9 kilometrů od největšího města Zanzibaru. Nejrychlejší a nejpříjemnější cestu budete mít v případě, že si necháte zajistit transfer přímo hotelem, kde se ubytujete. Pokud míříte do hlavního města Stone Town, tak můžete využít také MHD. Pokud chcete zažít pravou atmosféru Zanzibaru, tak si mávněte na taxi, kterých je zpravidla na letišti dostatek. Nebojte se smlouvat, ať zbytečně nezaplatíte za dopravu víc než je potřeba.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Zanzibar je oblíbenou destinací a máte tak na výběr z více aerolinek. Pokud máte rádi pohodlí a chcete mít jistotu skvělého servisu, pak si vyberte pro svou cestu leteckou společnost Qatar Airways nebo Emirates. Skvělý palubní servis vám zajistít také KLM, Air France nebo Turkish Airlines. Nejlevnější letenky zpravidla pořídíte s FlyDubai.

Jak si koupit nejlevnější letenky na Zanzibar?

Nejlevnější letenku na Zanzibar si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 15 tisíc korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 11 tisíc korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY na Zanzibar. Letenky online a na pár kliknutí!

Pozor! Nezapomeňte na cestovní pojištění! Ve spolupráci s pojišťovnou Allianz jsme pro vás připravili zajímavé balíčky pojištění, které se vztahují na COVID-19, včetně karantény. Více informací najdete zde.